Про видання

“Я не згоден з вашою думкою, 

але готовий віддати життя 

за ваше право висловлювати її”

Вольтер


Говори! – тебе почують!

Інтернет-видання “Вільне слово” орієнтовано на висвітлення аналітичних матеріалів стосовно розбудови української державності, зміцнення суверенітету України в економічній, енергетичній і політичній сферах, забезпечення національної безпеки і захисту національних інтересів.

Особливу увагу видання приділяє вихованню в читачів звички постійно працювати над собою, дізнаватись нове, навчатися і розширювати свій світогляд, завжди мислити критично і відстоювати власну позицію з того чи іншого питання. На сторінках видання також публікуються новини і дописи з дискусійних проблем суспільно-політичного життя, резонансних подій і журналістських розслідувань.


Правила для авторів

Право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань гарантоване кожному Конституцією України (ст. 34).

Однак не буде зайвим нагадати про те, що як і в будь-якому ЗМІ, на «Вільному слові» не допускається розміщення матеріалів, які містять заклики до насильницького повалення конституційного ладу чи масових заворушень, загрожують національним інтересам, територіальній цілісності й суверенітету України, пропагують насильство й жорстокість, розпалення расової, національної, релігійної та іншої ворожнечі.

Звісно ж, і без нагадування людина законослухняна й розумна цього не робитиме.

Хоча свобода слова є одним з незаперечних прогресивних досягнень людської цивілізації, її не слід розуміти як вседозволеність. У встановленні правил для авторів редакція «Вільного слова» виходить з простих і зрозумілих усім міркувань: свобода одного закінчується там, де починається право іншого.


На сторінках «Вільного слова» не варто розміщувати матеріали, в яких наявний принаймні один з перерахованих елементів:

 1. Схвалення протиправної поведінки, порушень громадського порядку, поширення радикальних настроїв, виправдання насильницьких дій (у т.ч. домашнього насильства), розпалювання ненависті в суспільстві. За заклики до вбивства людей, завдання їм фізичної чи майнової шкоди, «судів Лінча» – бан без попередження з одночасним зверненням редакції до правоохоронних органів для притягнення автора до відповідальності згідно з вимогами чинного законодавства.
 2. Матеріали маніпулятивного змісту, коли емоції переважають над фактами, інформація подана в істеричній формі, а висновки ґрунтуються на суб’єктивних оціночних судженнях і далекі від реальності.
 3. Дискримінація людей за будь-якою ознакою.
 4. Плекання невігластва. Те ж саме стосується викривлення інформації, фальшування фактів і викладу свідомо неправдивих тез, наприклад: «Серед викидів у повітря – аміак, який призводить до кислотних дощів та осадження азоту. Це пошкоджує посіви та природні екосистеми». Аміак дає лужну реакцію, це відомо ще зі шкільних уроків хімії. Ми поважаємо наших читачів і бачимо в них людей, а не стадо ховрашків.
 5. Проповідування езотеричних, окультних або релігійних учінь. Кожен сам обирає свій шлях. Наша ж місія – застерегти, роз’яснити й убезпечити, – див. розділ Неокульти (секти).
 6. Пропаганда ідей вегетаріанства, веганства, праноїдіння, чайдфрізму, уринотерапії, радикальних «зелених» та ін.
 7. Плагіат (порушення авторського права, «переспівування» чужих думок, запозичення матеріалів з інших публікацій без посилання на першоджерело).
 8. Сміття. Теми про ноги Савченко, макіяж судді, селфі дружини прокурора тощо тут нікому не цікаві.
 9. Плоди хворобливого марення. Всі видання одержують листі й повідомлення від душевнохворих, але не всі мають можливості відрізняти їх від решти. Ми – маємо.

У випадку нехтування цими правилами та зневагою до них автор буде заблокований, а його «аргументи» – публічно «розмазано» (виключно з просвітницькою метою).

Редакція залишає за собою право в разі наявності сумнівів у правдивості тез авторів, або на звернення фізичних і юридичних осіб перевіряти викладені у публікаціях відомості на предмет достовірності викладених фактів, цифр, фотоматеріалів і висновків.


Якщо ви приймаєте ці правила, зобов’язуєтеся їх дотримуватися та бажаєте стати одним з авторів видання «Вільне слово», то можете направити свою заявку для реєстрації на електронну скриньку govory.red@gmail.com.

У заявці слід вказати:

 1. Ваше ім’я і прізвище.
 2. Сфера діяльності. Наприклад: підприємець, журналіст, студент, фермер, пенсіонер, робітник, політик, громадський діяч, дослідник тощо.
 3. Тематика, за якою ви б хотіли публікувати статті (3-5 основних напрямів).
 4. E-mail, за яким з вами можна зв’язатися.
 5. Контактний номер телефону.

На вказаний вами е-mail вам буде відправлено дані для входу – логін і пароль.

Мова видання «Вільне слово»: українська, англійська, білоруська, російська.

Статті, що публікуються, мають бути ретельно вичитані авторами, які несуть повну відповідальність за зміст і достовірність викладених відомостей.