Від 2014 р. СБУ забезпечила повернення 3280 наших громадян

7 вересня під патронатом Президента України Володимира Зеленського Служба безпеки України забезпечила повернення на Батьківщину  35 українських громадян, які незаконно утримувались у Росії та на тимчасово анексованій території АР Крим, – про це повідомляє Пресцентр СБ України.

 

 

Серед звільнених українців двадцять чотири моряки з військових кораблів, що були захоплені спецслужбами РФ у Керченській протоці. Двоє з них – співробітники СБУ. В Україну повернулися також політв’язні Олег Сенцов, Роман Сущенко, Володимир Балух, Павло Гриб, тяжкохворий кримськотатарський активіст Едем Бекіров.

 

Одинадцять політв’язнів, цивільних осіб:

 

 

Двадцять два моряки Військово-Морських Сил України:

 

 

Двоє співробітників Служби безпеки України:

 

 

Згідно з процедурою іншій стороні передано 35 осіб. Усі вони були засуджені в Україні за різні злочини або є фігурантами кримінальних проваджень. Їх звільнення відбувалося з чітким дотриманням українського законодавства та процесуальних норм.

 

 

Обмін проводився під наглядом Міжнародного комітету Червоного Хреста.

 

 

Служба безпеки України з перших днів російської агресії долучилася до процесу звільнення українців. З 2014 року, завдяки СБУ, до рідних та близьких з РФ та тимчасово окупованих територій повернулося 3280 наших громадян.

 

Робота Служби зі звільнення громадян України триває, адже тільки на території ОРДЛО незаконно утримується 227 українців.

 

Джерело: Пресцентр СБ України


.

Підпишіться та читайте більше на нашому каналі в Telegram

.
.