Законодавчий супровід реформ

Поділитися:
The following two tabs change content below.

Олександр Корнійчук

кандидат економічних наук, магістр державного управління у сфері охорони здоров'я

Україна потерпає від неприхованих антидержавних дій з боку «Опозиційного блоку», «Батьківщини», інших популістів і великих забудовників. Вони фактично паралізували законодавчий супровід започаткованих у країні реформ.

 


 

Так, вони паралізували діяльність комітетів Верховної ради України, насамперед з питань будівництва, благоустрою та житлово-комунального господарства. Для вирішення нагальних завдань з прийняття системних законопроектів, в першу чергу з питань адміністративно-територіальної реформи та реформи місцевого самоврядування необхідна скоординована діяльність Президента, Верховної ради та Кабінету Міністрів України. Ключова роль у цій роботі також має бути відведена СБУ та НАБУ з попередження та документування антидержавних і корупційних дій.

 

Законодавчий супровід реформ НАБУ

 

Блокування проектів законів

 

Зараз відбувається свідоме блокування комітетом Верховної Ради з питань будівництва, благоустрою та житлово-комунального господарства проектів законів:

 

  • №5253 від 07.10.2016 – Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поширення повноважень органів місцевого самоврядування територіальних громад на всю територію відповідної сільської, селищної, міської територіальної громади;
  • №4390 від 12.04.2016 – Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” (щодо розширення видів містобудівної документації на місцевому рівні);
  • №6636 від 22.06.2017 – Проект Закону про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж;
  • №4773 від 03.06.2016 р. – Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо добровільного приєднання територіальних громад);
  • №6466 від 18.05.2017 – Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення;
  • №2489 від 30.03.2015 – Пропозиції Президента до Закону “Про службу в органах місцевого самоврядування”, які забезпечать належні умови для поглиблення реформ.

 

Ключова проблема – це антидержавницька діяльність ВО «Батьківщина», «Опозиційного блоку», а також великих забудовників щодо унеможливлення фахового розгляду профільними комітетами Верховної Ради України вищезазначених законопроектів та внесення їх до сесійної зали.

 

Українське суспільство потребує прийняття на поточній сесії Верховної Ради України зазначених законопроектів. Це забезпечить просторове планування територій у межах об’єднаних територіальних громад за межами населених пунктів. Своєю чергою, цей перший крок зніме конфлікт між новоствореними ОТГ і старими районами, підвищить відповідальність міст обласного значення за розвиток сільських територій. А сільські території зможуть увійти у процес об’єднання без позачергових виборів. Зрештою, законодавчий супровід реформ унормує порядок служби в органах місцевого самоврядування.

 

Зазначене потребує продовження роботи сесії.

 

Шляхи розв’язання проблемної ситуації

 

Дії громадян України. Розгортання за ініціативою науково-експертного середовища («Реанімаційний пакет реформ») громадського руху з вимогами до Верховної Ради України щодо подовження роботи для прийняття необхідних законопроектів.

 

Дії Голови Верховної Ради України. Спільно з Президентом та Кабінетом Міністрів України, лідерами фракцій прийняти узгоджене рішення про подовження якісної і ґрунтовної роботи по розгляду всіх без виключення реформаторських законопроектів.

 

Дії Президента України. Внесення як першочергових вищезазначених та інших законопроектів для їх фахового розгляду в комітетах та в сесійній залі.

 

Дії СБУ і НАБУ. Забезпечити своєчасне упередження та документування антидержавних та корупційних дій з боку посадовців всіх рівнів, які мають своїм наслідком нанесення збитків в особливо великих розмірах.