Законодавчий супровід реформ

Україна потерпає від неприхованих антидержавних дій з боку «Опозиційного блоку», «Батьківщини», інших популістів та великих забудовників, які фактично паралізували діяльність комітетів Верховної ради України, насамперед з питань будівництва, благоустрою та житлово-комунального господарства. Для вирішення нагальних завдань з прийняття системних законопроектів, в першу чергу з питань адміністративно-територіальної реформи та реформи місцевого самоврядування необхідна скоординована діяльність Президента, Верховної ради та Кабінету Міністрів України, а також належна діяльність СБУ та НАБУ з попередження та документування антидержавних і корупційних дій.

Зараз відбувається свідоме блокування комітетом Верховної Ради з питань будівництва, благоустрою та житлово-комунального господарства проектів законів:

 

Ключова проблема – це антидержавницька діяльність ВО «Батьківщина», «Опозиційного блоку», а також великих забудовників щодо унеможливлення фахового розгляду профільними комітетами Верховної Ради України вищезазначених законопроектів та внесення їх до сесійної зали.

 

Українське суспільство потребує прийняття на поточній сесії Верховної Ради України зазначених законопроектів. Це забезпечить просторове планування територій у межах об’єднаних територіальних громад за межами населених пунктів, зніме конфлікт між новоствореними ОТГ і старими районами, підвищить відповідальність міст обласного значення за розвиток сільських територій та дозволить їм увійти у процес об’єднання без позачергових виборів, а також унормує порядок служби в органах місцевого самоврядування.

 

Зазначене потребує продовження роботи сесії.

 

Дії громадян України: розгортання за ініціативою науково-експертного середовища («Реанімаційний пакет реформ») громадського руху з вимогами до Верховної Ради України щодо подовження роботи для прийняття необхідних законопроектів.

 

Дії Голови Верховної Ради України. Спільно з Президентом та Кабінетом Міністрів України, лідерами фракцій прийняти узгоджене рішення про подовження якісної і ґрунтовної роботи по розгляду всіх без виключення реформаторських законопроектів.

 

Дії Президента України. Внесення як першочергових вищезазначених та інших законопроектів для їх фахового розгляду в комітетах та в сесійній залі.

 

Дії СБУ і НАБУ. Забезпечити своєчасне упередження та документування антидержавних та корупційних дій з боку посадовців всіх рівнів, які мають своїм наслідком нанесення збитків в особливо великих розмірах.

 

                                                                                       Олександр Корнійчук