
Тамара Чубанова



Latest posts by Тамара Чубанова (see all)
- Лицарський хрест бойового братерства - 11.12.2019
- Психологічна реабілітація воїнів-захисників: ветерани зустрілися з майбутніми соціальними працівниками - 22.10.2019
- Квітуча Україна. Феєрія талантів - 21.06.2019
- Зустріч побратимів батальйону “Айдар” - 14.05.2019
- Свято для воїнів АТО та їхніх сімей - 10.03.2019
Психологічна реабілітація ветеранів базується, передусім, на спілкуванні, – цій темі було присвячено зустріч голови «Всеукраїнської асоціації організацій учасників АТО «МУЖНІСТЬ» Валентина Лихоліта.
Глобальною суспільною проблемою, з якою всі ми змушені жити, є лихо, що прийшло саме на нашу землю – збройний конфлікт на Сході України. Наслідки цієї жахливої війни відлунням залишатимуться і у майбутніх поколіннях українців.
На сьогоднішній день понад 200 тисяч наших захисників брали участь у бойових діях на Донбасі. З них 50 тисяч – добровольці, які за покликом серця пішли боронити нашу Батьківщину.
Для цих людей, що бачили там справжнє пекло, після повернення з фронту настає ще більш складний етап – відновлення не лише фізичних, але і моральних сил. При цьому набагато більш травматичним, з погляду на їх психологічний стан, виявляється саме повернення і подальше пристосування до умов мирного життя.
Особливо складно їм доводиться інколи спостерігати несправедливість, стикаючись із такими випадками у мирному житті. Людина, котра пройшла суворі будні війни, – а такими є практично всі ветерани, – змушена долати й етап адаптації до звичного життя.
Для отримання допомоги в адаптації чимало наших захисників звертаються до соціальних працівників, одним із обов’язків яких є сприяння психологічній реабілітації ветеранів. Така робота базується, передусім, на спілкуванні.
Саме цій темі було присвячено зустріч голови «Всеукраїнської асоціації організацій учасників АТО «МУЖНІСТЬ» Валентина Лихоліта зі студентами Національного Університету біоресурсів і природокористування України.
Ці молоді хлопці та дівчата саме навчаються за спеціальністю «Соціальна робота» гуманітарно-педагогічного факультету. Предметом обговорення під час зустрічі стали проблеми ветеранів АТО, в тому числі психологічна реабілітація наших захисників.
За словами Валентина Лихоліта, робота з людьми, які отримали психологічну травму під час війни, потребує не лише високого професіоналізму психологів і соціальних працівників, але і докладання душевних сил. Адже треба вміти знаходити підхід до кожного з учасників АТО.
А це різні категорії військовослужбовців – добровольці, контрактники, мобілізовані. В кожного з них своя історія та свої переживання, тривоги, спогади – і всі вони дуже сумні. Тому соціальний працівник повинен уважно ставитися до тих, хто довірилися йому. Соціальний працівник має вміти у кожному випадку відчути і зрозуміти, що саме таїть в собі душа ветерана.
Такі зустрічі для студентів є справжніми уроками мужності. Вони дарують велике натхнення працювати над собою, здобувати практичні навички та, зрештою, усвідомити велику відповідальність, яку вони беруть на себе, працюючи з людьми. Важливі тези та настанови, що почули студенти, допомагають отримати не лише теоретичні знання про те, що означає реабілітація ветеранів бойових дій, а й дізнатися про справжні проблеми воїнів, які мріють повернутися до повноцінного мирного життя.
Читайте також:
Зустріч побратимів батальйону “Айдар”