Робимо добро разом: літній відпочинок для дітей із зони АТО і сімей загиблих воїнів

Поділитися:

Літній відпочинок і оздоровлення дітей: у Святогірську (Донецька область) триває підготовка дитячого табору “Світлячок” для маленьких українців, яких війна позбавила дитинства.

 


 

Табір “Світлячок”

 

Про хід робіт з підготовки табору розповів один з організаторів, волонтер Центру допомоги “Врятуємо Україну” Сергій Косяк.

 

Літній відпочинок для дітей

 

Вже третій рік поспіль Сергій разом з однодумцями та волонтерами організовують оздоровлення та літній відпочинок дітей-переселенців із зони АТО, прифронтових міст і сімей загиблих військових.

 

Цьогоріч табір вирішили організувати у Святогірську, що стало можливо за фінансової підтримки з Великобританії та завдяки участі небайдужих людей. Щоправда, назву для табору дали тільки зараз – для цього було проведено конкурс, на який надійшло майже 500 варіантів назви, та у підсумку зупинилися на імені “Світлячок”, що символізує тепло, світло і позитив.

 

Літній відпочинок дітей-переселенців

 

Коли було обрано місце для розміщення, робота пішла так завзято, що від азарту перехоплює подих: треба підготувати територію дитячого табору, а тут багато чого доведеться полагодити й пофарбувати.

 

Сергій Косяк

 

Дещо із комунікацій, зокрема санобладнання, потребує заміни та ремонту.

 

А ще треба навести всюди чистоту.

 

Звісно ж, ціни за оренду – захмарні, і ще зо два роки тому все коштувало вдвічи менше. За приблизними підрахунками, зараз наявна лише третина від необхідної суми, але є люди, що мають щирі серця та допомогли, хто чим міг – продуктами, грошима, власною тяжкою працею. І така допомога безцінна.

 

Організовуємо літній відпочинок дітям

 

Табір розраховано на 200 дітей за зміну

 

Наразі є можливість оздоровити протягом літа до 400 дітей із зони АТО й сімей загиблих військових. Утримання однієї дитини на день обійдеться у суму від 10 до 13 доларів.

 

Літній відпочинок у Святогірську

Будь ласка, долучайтеся та підтримайте цю ініціативу.

 

Сьогодні триває активна підготовка дитячого табору “Світлячок”. Табір для дітей з прифронтових міст і сімей загиблих воїнів АТО оновлюється і розквітає просто на очах.

 

Територія табору, будівлі та споруди відповідають санітарним нормам європейського рівня.

 

Альтанка на території дитячого табору

 

Кімнати з пластиковими вікнами і сучасним ремонтом обладнані стильними меблями і ліжками з ортопедичними матрацами.

 

Літній відпочинок дітей воїнів АТО

 

В ігротеці є все, що б дітям було цікаво. Навіть є тренажерна зала.

 

Тренажерна зала

 

– Зараз все впорядковуємо і приводимо в робочий стан, – повідомив Сергій Косяк, – табір протягом трьох років стояв порожнім, оскільки основні активи власника табору залишилися на окупованих територіях.

 

Ми намагаємося зробити все, щоб діти, котрі втратили своїх батьків і переживають все пекло війни на своїй дитячій душі, отримали гідний відпочинок.

 

Їдальня з новими меблями забезпечена сучасним обладнанням.

 

Кожен може долучитися й послужити дітям 

 

Зараз у дитячий табір вкрай потрібні працівники для роботи на кухні (помічники кухаря) терміном з 10 липня до 10 серпня.

 

Їдальня у дитячому таборі

 

Графік роботи – через день.

 

Будівля їдальні для дітей

 

Від організаторів – природа, проживання, харчування, подорожі та можливість служити дітям, у яких війна забрала радість дитинства.

 

Кухня в їдальні табору

 

Прислухайтесь до свого серця – можливо, ви побачите й себе там.

 

З усіх питань стосовно допомоги ви можете звернутися до Сергія Косяка.

 

Сергій Косяк на кухні

 

За поширення будемо дуже вдячні.

 

Робимо добро разом!

Фото: Сергій Косяк