Робимо добро разом: літній відпочинок для дітей із зони АТО і сімей загиблих воїнів

The following two tabs change content below.
Avatar

Ірина Кременовська

кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник; головний редактор загальнодержавного бюлетеня "ГОВОРИ!", e-mail: govory.red@gmail.com

У Святогірську (Донецька область) триває підготовка дитячого літнього табору “Світлячок” для маленьких українців, яких війна позбавила дитинства, – повідомив один з організаторів, волонтер Центру допомоги “Врятуємо Україну” Сергій Косяк.

Вже третій рік поспіль Сергій разом з однодумцями та волонтерами організовують оздоровлення та літній відпочинок дітей-переселенців із зони АТО, прифронтових міст і сімей загиблих військових.

Цьогоріч табір вирішили організувати у Святогірську, що стало можливо за фінансової підтримки з Великобританії та завдяки участі небайдужих людей. Щоправда, назву для табору дали тільки зараз – для цього було проведено конкурс, на який надійшло майже 500 варіантів назви, та у підсумку зупинилися на імені “Світлячок”, що символізує тепло, світло і позитив.

Коли було обрано місце для розміщення, робота пішла так завзято, що від азарту перехоплює подих: треба підготувати територію дитячого табору, а тут багато чого доведеться полагодити й пофарбувати.

Дещо із комунікацій, зокрема санобладнання, потребує заміни та ремонту.

А ще треба навести всюди чистоту.

Звісно ж, ціни за оренду – захмарні, і ще зо два роки тому все коштувало вдвічи менше. За приблизними підрахунками, зараз наявна лише третина від необхідної суми, але є люди, що мають щирі серця та допомогли, хто чим міг – продуктами, грошима, власною тяжкою працею. І така допомога безцінна.


Табір розраховано на 200 дітей за зміну. Наразі є можливість оздоровити протягом літа до 400 дітей із зони АТО й сімей загиблих військових. Утримання однієї дитини на день обійдеться у суму від 10 до 13 доларів.

Будь ласка, долучайтеся та підтримайте цю ініціативу.

Сьогодні триває активна підготовка дитячого табору “Світлячок”. Табір для дітей з прифронтових міст і сімей загиблих воїнів АТО оновлюється і розквітає просто на очах.

Територія табору, будівлі та споруди відповідають санітарним нормам європейського рівня.

Кімнати з пластиковими вікнами і сучасним ремонтом обладнані стильними меблями і ліжками з ортопедичними матрацами.

В ігротеці є все, що б дітям було цікаво. Навіть є тренажерний зал.

– Зараз все впорядковуємо і приводимо в робочий стан, – розповів Сергій Косяк, – табір протягом трьох років стояв порожнім, оскільки основні активи власника табору залишилися на окупованих територіях.
Ми намагаємося зробити все, щоб діти, котрі втратили своїх батьків і переживають все пекло війни на своїй дитячій душі, отримали гідний відпочинок.

Їдальня з новими меблями забезпечена сучасним обладнанням.

Зараз у дитячий табір вкрай потрібні працівники для роботи на кухні (помічники кухаря) тарміном з 10 липня до 10 серпня.

Графік роботи – через день.

Від організаторів – природа, проживання, харчування, подорожі та можливість служити дітям, у яких війна забрала радість дитинства.

Прислухайтесь до свого серця – можливо, ви побачите й себе там.

З усіх питань стосовно допомоги ви можете звернутися до Сергія Косяка.

За поширення будемо дуже вдячні.

Робимо добро разом!

Фото: Сергій Косяк