СБУ викрила правоохоронців на незаконному стеженні за громадянами за гроші

Поділитися:

СБУ викрила правоохоронців на незаконному стеженні за громадянами за гроші, – за інформацією, опублікованою Пресцентром СБ України, Служба безпеки України припинила у Києві діяльність групи осіб, які збували замовникам інформацію, отриману в ході проведення незаконних оперативно-технічних заходів.

 

СБУ викрила правоохоронців на незаконному стеженні за громадянами за гроші

 

Оперативники спецслужби встановили, що протиправною діяльністю займалися колишні та діючі співробітники Нацполіції, СБУ та кияни, які раніше притягувалися до кримінальної відповідальності за аналогічні злочини.

 

Під час досудового розслідування правоохоронці задокументували, що з 2015 року зловмисники систематично прослуховували абонентів стільникового зв’язку, проводили візуальне спостереження за об’єктами.

 

СБУ викрила правоохоронців на незаконному стеженні за громадянами за гроші

 

Зловмисники також зламували облікові записи користувачів у соціальних мережах, електронній пошті та популярних месенджерах, а також незаконно втручалися до інформаційних ресурсів правоохоронних органів.

 

Від аналогічних дій зловмисників постраждала журналіст нашого видання

 

З огляду на зазначене, маємо зробити невеликий відступ від теми й також додати, що за аналогічною схемою нещодавно постраждала журналіст нашого видання Наталія Кокшарова. Наталія є автором низки матеріалів, які викривають одну з найбільш небезпечних сект світу – “Ашрам Шамбали”. Її робота, закономірно, супроводжується агресивним опором з боку адептів цього кримінального деструктивного культу, діяльність якого заборонено в судовому порядку. До цього вона неодноразово піддавалася атакам на її акаунти у соцмережах і відеохостингах.

 

Тут вважаємо за необхідне роз’яснити, яким способом діяли зловмисники, адже ця інформація допоможе убезпечити інших людей від подібних незаконних втручань. Зокрема після того, як за хибними скаргами невідомих осіб було заблоковано канали Наталії Кокшарової на YouTube, вона подавала зустрічні повідомлення. У формі зворотного зв’язку (а ця форма пересилається стороні, яка подала скаргу) вона була змушена вказати свій номер телефону та адресу. Наталія спеціально завела абонентський ящик і дала номер телефону, який нечасто використовує. Таким чином, номер її телефону все одно потрапив до сектантів.

 

Далі, одного дня на вказаний нею у зустрічному сповіщенні номер телефону Наталія Кокшарова несподівано отримала повідомлення для активації Телеграм на цей додатковий номер. На цьому номері у неї не було встановлено Телеграм. Наталія здивувалася і не стала нічого робити. Потім на другому – основному телефоні, в Телеграмі з’являється повідомлення про те, що “Наталія Кокшарова почала використовувати Телеграм”. Тобто сектанти перехопили повідомлення, що надійшло їй, та за його допомогою встановили надійшла Телеграм у себе, використавши її номер.

 

Потім Наталія Кокшарова взяла додатковий телефон і намагалася наново встановити на нього Телеграм, але нічого не виходило. Зловмисники швидко перехоплювали повідомлення для активації, а потім і взагалі встановили двоступеневу аутентифікацію. Зрештою, Наталія не змогла повернути свій Телеграм-аккаунт на додатковому телефоні. Оскільки на номер Наталії сектанти самовільно встановили Телеграм, їй не залишалося нічого іншого, як заблокувати номер і викинути сім-карту.

 

Ми не стверджуємо, що наша співробітниця стала жертвою саме тієї злочинної групи, про яку йдеться в сьогоднішньому повідомленні Пресцентру СБ України, але доводимо цю інформацію до відома правоохоронних органів для прийняття до уваги під час розслідуванні аналогічних злочинів.

 

Як члени злочинної групи підшукували клієнтів і отримували гроші

 

Як ідеться далі з інформації Пресцентру СБ України, учасники групи підшукували клієнтів серед представників бізнес кіл. Розцінки залежали від складності завдання і сягали кількох тисяч доларів за «комплекс послуг».

 

 

Участь у нелегальному бізнесі кожного із зловмисників була чітко визначена. Організатори, двоє мешканців столиці, відповідали за пошук клієнтів та прийом замовлень. Колишні поліцейські ‒ проводили візуальне спостереження, контактували з посадовцями у поліції та СБУ.

 

Діючі правоохоронці відповідно безпосередньо здійснювали прослуховування.

 

У ході проведення багатоходової спецоперації правоохоронці затримали шістьох учасників групи під час передачі замовнику флеш-носія з тижневим звітом трафіку з’єднань його бізнес-конкурента.

 

Під час проведення обшуків за місцями проживання та роботи зловмисників у Києві та Харкові співробітники СБУ вилучили зведені звіти за результатами незаконно проведених негласних слідчих розшукових дій, шкідливе програмне забезпечення для несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерної техніки.

 

 

Також виявлено копії баз даних органів державної влади, підроблені посвідчення працівників правоохоронних органів, набої до автоматичної стрілецької зброї, комп’ютерну техніку із доказами здійснення протиправної діяльності.

 

 

Наразі тривають слідчі дії. Вирішується питання про оголошення  зловмисникам підозри за статтями 328 і 359 Кримінального кодексу України та обрання запобіжних  заходів.

 

Джерело: Пресцентр СБ України