Спецоперація “Зе”

Є в інформаційних війнах такий прийом, як демонізація опонента – наприклад, відомий ще з Першої світової війни фейк про солдата, якого нібито розіп’яли німці. Так-так, саме з цього класичного прикладу російська пропаганда злизала свого “распятого мальчіка в трусіках”.

 

Англійці створювали сотні фейків про кровожерливих німецьких солдатів, які відрубують діткам голови, а трупи ворогів кидають на корм худобі. А інколи навіть заходять до церкви, відв’язують язики від дзвонів, прив’язують замість язиків священиків і б’ють ними у ті дзвони!

 

Зрештою, Гітлер тому й створив таку колосальну пропагандистську машину уже під час Другої світової, бо виніс уроки інформаційного програшу в Першій.

 

Фото: Інформаційна війна – це боротьба за твоє серце і твій розум

 

Вчора я увімкнула на п’ять хвилин “112 канал” і вжахнулася. Почула разів зо тридцять слово “корупція”, причому в абсолютно абсурдних контекстах – “карупционний закон, карупционниє вибари, карупционниє шагі, карупционниє дєла”, кар-кар-кар…. і все це – впереміш із голосінням “горє… сколька же горя прінєсла нам єта власть…., на калєні і пакаяцца..”, і ну шоб ви поржали, то про все це горє і пакаяніє власті говорила не якась пенсіонерка, а всім відомий Ілля Ківа, донедавна ще радник голови МВС Арсена Авакова – такий собі взірець доброчесності.

 

І ця атака словами “корупція” і “горє” в одному контексті зі словом “власть” довбилася з екрана щосекунди. За п’ять хвилин я вже почала думати, що ця корупція просто зараз постукає мені в двері.

 

Я згадала, що точно таке відчуття всі ми мали, коли в перші роки війни забігали на якесь рашатудеївське дніще – “фашисти, трусіки, младєнци….”.

 

Ми з вами ржали, правда?

 

Але ворог добре знав, що сміється той, хто сміється останній.

 

І за два-три роки до виборів наш із вами інформаційний простір буквально наводнився страшилками: “корупція”, “бідність”, “платьожки”. Людям вбивали їх в голову щодня, буквально з усіх телеканалів. Жахливі історії, в порівнянні з якими прив’язані до дзвонів священники – просто дитяча казочка. Згадайте ці заголовки статей: “Ми найкорумпованіші, ми найбідніші в світі, ми то, ми сьо”.

 

А все для чого? Щоб демонізувати владу. А додайте ще до цього контексту “шєколаднава баригу на краві”, то зрозумієте, що не владу, а саме Петра Порошенка.

 

Уже бачили ці дослідження, які свідчать що майже 80% усього бруду ЗМІ і соцмереж — саме проти Порошенка! Чого тільки вартий матеріал одного відомого дніща, який добрехався до того, що звинуватив Порошенка у вбивстві брата…

 

І так непомітно, за цими демонічними образами — тема війни перестала бути проблемою номер один. І взагалі стала для більшості чимось дратівливим, що тільки відволікає “ат нармальнай жізні”.

 

А чи не є це метою ворога? Для чого паритися, світити свої війська на території суверенної держави й отримувати санкції, якщо можна залізти в країну зсередини і зробити так, щоб її громадяни самі хотіли примирення і капітуляції — під красивою обгорткою “мір”. Історія з Марув вам у приклад.

 

А тому поки голови людям забивалися мемами “усталі ат вайни”, “корупція”, “злачинна влада”, “зубожіння”, “гєнацид націі”, “на краві”, “даколє”, ніби з конопель вилазить Вова Зеленський. І йому, як отій міс Всесвіт, будують програму за принципом “мір ва всьом мірє” і “всєм бобра”. Звісно, що на фоні тотального пропагандистського жахіття у ЗМІ така програма всіх притягує.

 

І ніхто не хоче зрозуміти, що весь той пропагандистський жах для того й створювався ці три роки, аби Вова потім зайшов на пазітівє і сприймався мільйонами громадян як месія і рятівник. Для того серіал про слугу народу й створювався як передвиборча технологія.

 

Згадайте – коли ви пробуєте спілкуватися з прихильником Зе, то на будь-який ваш аргумент у нього є універсальна відповідь — корупція і свинарчуки. Правда?

 

Мем “свинарчуки” – це просто колосальна психічна спецоперація.

 

Ви справді вважаєте, що Гладковський – найбільше зло? Думаю, що не більше і не менше за будь-якого чиновника.

 

Але йому не пощастило з прізвищем. До 2014 року воно було – Свинарчук. Погодьтеся — яскраве! Той, хто придумав усю цю спецоперацію, прекрасно знав, що воно швидко і надовго вріжеться в пам’ять глядачам. У результаті – прізвища усіх чиновників забуті, а є лише страшниє і ужасниє “свинарчуки”, які днями й ночами корупціонують.

 

Це слово для українців тепер така сама страшилка, як і “фашисти” й “каратєлі” для росіян…

 

Ну і далі всім виборцям Вови вкладаються в голову універсальні відповіді на зауваження опонентів:

 

– Ваш Зе дупля не віддає — шо робити з країною!

 

– Ой, хуже ужє нє будєт…

 

– Та його ж ставлять олігархи, і явно не для того, щоб він тобі зарплату піднімав…

 

– Ну і шо, аби не Порошенко!

 

– А що ж поганого в Порошенку? Він же здобув колосальну підтримку в світі, нашу країну нарешті поважають, нам дали безвіз, а це вже показник позитивних змін.

 

– Нє, він обіцяв закінчити цю війну, і не закінчив.

 

От остання фраза, яка мусолиться в інформаційному просторі та яку повторює значна частина, здавалося б, притомних людей – то дуже велике зло.

 

Щоб повірити в цю фразу — треба бути або справді без мозку, або прихильником капітуляції.

 

Бо як, бляха, можна закінчувати війну, якщо не ти її починав, не ти вліз танками на свою територію? Як?

 

Дуже просто — здатися! Погодитися на все!

 

А тепер уявіть, що фраза “він обіцяв закінчити війну” влізає в голови і передається від мозку до мозку, тиражується і зростає в геометричній прогресії.

 

Нині я чую її навіть від людей, яких вважала притомними. От вам і результат спецоперації в дії!

 

І якщо хтось думає, що все це фігня і народ наш розумний, у фейки не вірить, то просто згадайте, як рік чи два тому в місті був страшенний кіпіш, бо нібито їздить якась чорна машина і хапає дітей просто на вулиці. До чого дійшло? Аж до того, що правоохоронцям довелося робити офіційне звернення до громадян, що це фейк і ніякої машини не існує. Бо люди вже дуріли і рівень паніки був на межі.

 

А це вам і прощупування ґрунту перед великими спецопераціями!

 

Ржали із зомбованих росіян? Ну а тепер і наші такі самі! Паздравляю, Шарік, ти балбєс…

 

І поки Вова відволікає вашу увагу аналізами, стадіонами, макронами, спецоперація триває.

 

І є лише один спосіб її закінчити. Зрештою, вам вирішувати, за що голосувати 21-го квітня: за спецоперацію чи за Україну!

 

Ольга Кирилюк

.

.

.


.

Підпишіться та читайте більше на нашому каналі в Telegram

.
.