Україна та актуальність конструктивних дій Ватикану

Константинополь, Рим і Москва демонструють реальні і скоординовані дії по посиленню конфронтаційного стану церковного життя в Україні. Метою цих дій є недопущення успішного об’єднання всіх українських церков на базі Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП). Гібридна війна зазначених закордонних центрів проти УПЦ КП супроводжується свідомими нав’язуванням ярликів та міфів про «раскольнічєство, некананічнасть» і т.п.

 

 

Релігійні установи від зазначених іноземних центрів мають містити для громадян України інформацію про їх юридичний статус на теренах України: до прикладу «Московська церква», «Римська церква» і т.п.

 

Канонічність та апостольство Української церкви визначені Київським князем Володимиром під час хрещення Давньої України більше 1 тис. років тому.

 

Черговий візит у серпні 2017 року державного секретаря Ватикану до Кремля з констатацією нової атмосфери для взаєморозуміння між Москвою та Ватиканом. Характерною є заява держсекретаря про те, що мир в Україні залежить від Московії.

 

Національні інтереси України полягають у реальних діях щодо модернізації всіх сфер суспільного життя як передової євроатлантичної держави, члену НАТО, з єдиною Українською церквою, об’єднаною та створеною навколо Київського патріархату. Це передбачає її належну свободу у всіх без виключення громадах України від носіїв московинського світу, насамперед в особі Московської церкви.

 

Поточні інтереси Ватикану – збереження максимального впливу на церковне життя України за допомогою римо-католицької та греко-католицької церкви.

 

Інтереси Кремля та його філії – Московської церкви: ліквідація української держави, суспільства, церкви та єднання з іншими закордонними центрами впливу на церковне життя в Україні – Ватиканом і Константинополем, з метою максимальної дискредитації Української церкви та недопущення єднання церков в Україні.

 

Дії Ватикану.

Проведення перемовин з Кремлем без представництва України в ході яких Московією озвучений черговий ультиматум до України та шляхи її капітуляції – недопущення вступу України до НАТО, інтеграцію в євроатлантичну спільноту та розбудову Української церкви на базі Київського патріархату. В чергове Кремль зухвало продемонстрував свій надмірний фінансовий і кадровий ресурс для «вазвращєнія в єдіноє русскає престранства украінскіх церков».

 

Ознаки диктату Кремля Ватикану: нав’язування Україні та світовій спільноті, що мир в Україні залежить від швидкості її капітуляції перед Кремлем, а не від сили української держави і єдності євроатлантичних союзників по відновленню територіальної цілісності і суверенітету України над окупованими Кремлем Кримом і Луганською та Донецькою областями.

 

Дії громадян України:

  1. Щоденне дієве сприяння в розширенні та створенні потужної мережі Української церкви в кожній громаді.
  2. Створення потужного науково-експертного та громадського лобі спроможного нейтралізувати антиукраїнські дії закордонних релігійних центрів по блокуванню створення єдиної Української церкви на базі Київського патріархату.
  3. Гуманітарна допомога з боку закордонних релігійних центрів громадянам України має реалізовуватись в рамках українського законодавства. Будь-які факти порушень мають якісно документуватись громадськими активістами та надаватись правоохоронним органам України. Існуючий режим «кримінальних гумконвоїв» з боку Московії має бути належним чином задокументований з дотриманням вимог міжнародного права та притягнення причетних осіб до відповідальності.

 

Дії Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та українських державних місцевих органів влади:

  1. Реалізація конкретних проектів модернізації України в конкретній громаді, районі, області та на загальнонаціональному рівні, вступу України до НАТО та створення єдиної Української церкви на базі Київського патріархату.
  2. Максимальне сприяння українським державницьким силам в усвідомленні громадянами незалежно від віросповідання та конфесії надзвичайної важливості єднання навколо конкретних кроків по створенню єдиної Української церкви.
  3. СБУ та СЗР кардинально покращити рівень контррозвідувального та розвідувального захисту української держави і громадян від антиукраїнських та антидержавних дій закордонних іноземних релігійних центрів, насамперед Московії та Ватикану.

 

Олександр Корнійчук