Шляхи упередження та нейтралізації диверсійної діяльності спецслужб Кремля проти України

The following two tabs change content below.
Олександр Корнійчук

Олександр Корнійчук

кандидат економічних наук, магістр державного управління у сфері охорони здоров'я

Українське суспільство і держава потребують нової контррозвідувальної служби, яка матиме спроможність упереджувати та нейтралізовувати розвідувально-підривну, терористичну та диверсійну діяльність спецслужб Московії та інших держав. Це має базуватись на впровадженні сучасних контррозвідувальних управлінських, кадрових та пошукових технологій демілітаризованою структурою контррозвідки. Мілітарність має зберегти лише військова контррозвідка.

 

 

Найкращий сучасний досвід для застосування в Україні мають контррозвідки США, Великої Британії та Ізраїлю.

 

Стан справ. Кремль протягом останніх 12 років (після Помаранчевої революції) щоденно здійснює диверсійно-підривні акції в усіх сферах суспільно-економічного життя України з позиції території нашої країни, Московії, сусідніх держав та ключових державу світу, причетних до прийняття стратегічних рішень у сфері безпеки на глобальному і регіональному рівнях. Найбільш ефектним результатом системної діяльності спецслужб Кремля була легалізація при владі кремлівського ставленика В.Януковича та його оточення. Наступними кроками були окупація Криму та Донецької і Луганської областей.

 

Широкомасштабна московинсько-українська війна, яка пов’язана із неприхованим вторгненням збройних сил Московії, супроводжується суцільним знищенням української інфраструктури на окупованих територіях та по всій території України. Лише протягом останнього тижня скоєно два диверсійні акти на військових складах з боєприпасами в с. Новоянисоль, що під Маріуполем і в с. Калинівка на Вінниччині.

 

Сума загальних збитків державі складає кілька мільярдів гривень. Крім цього це суттєвим чином підриває моральних дух населення та боєздатність Збройних сил України.

 

Мета Кремля – cистемний злам опору українського народу до захисту своєї державності та фізична ліквідація національної інфраструктури.

 

Прогноз. Під прицілом спецслужб Кремля і спеціально підготовлених диверсійно-розвідувальних груп знаходяться всі без виключення об’єкти критично важливої інфраструктури.

 

Стан контррозвідувального захисту України. Незадовільний.

 

Відповідальні особи за неефективний контррозвідувальний захист: заступник голови СБУ – відповідальний за впровадження системи контррозвідувального захисту держави і громадян, керівник військової контррозвідки – відповідальний за упередження надзвичайних подій в ЗСУ, керівники регіональних відділів контррозвідки та конкретні оперативні працівники на території обслуговування яких спецслужби іноземних держав скоюють антидержавні дії, керівники та оперативні працівники військової контррозвідки на військових об’єктах яких мають місце надзвичайні події. За експертними оцінками на момент скоєння вибухів на складах біля станції Лозова Харківської області на військовому об’єкті був відсутній відповідальний оперативний працівник. Він був відряджений керівництвом військової контррозвідки для виконання інших завдань.

 

Наслідком цього стало нанесення збитків державі та громадянам в сумі кількох сотень млн. грн. Громадськості так і не було доведено про результати службових і кримінальних розслідувань про притягнення винних до відповідальності.

 

Ключова проблема. Неможливо вдосконалити постсоціалістичний та постсовєтський спосіб мислення і дій існуючих працівників системи контррозвідки України.

 

СБУ потребує кардинально нових підходів до формування підрозділів боротьби із диверсійно-терористичною діяльністю спецслужб іноземних держав із залученням нових високоінтелектуальних фахівців із найвищою в державі грошовою винагородою (досвід Великої Британії по очищенню від тотального засилля кремлівських спецслужб у розвідці та контррозвідці країни).

 

Потреби українського суспільства і держави. Впровадження сучасних контррозвідувальних технологій, створення нових підрозділів, управлінь і департаментів із нових працівників з метою упередження диверсійної діяльності спецслужб Кремля. Успіх СБУ та решти правоохоронної діяльності має базуватись на високому державницькому мисленні та контррозвідувальній культурі як оперативних працівників, так і решти громадян.

 

Дії громадян України:

 

1. Проведення експертним середовищем із числа українських державників – офіцерів контррозвідки в запасі або відставці розслідувань всіх фактів та обставин диверсійно-терористичної діяльності спецслужб Кремля за
2009-2017 рр. з передачею отриманих доказів до ГПУ.
2. Експертному середовищу в сфері контррозвідки із числа науковців та офіцерів в запасі або відставці обґрунтувати і надати Президенту України, РНБОУ та голові СБУ «Стратегію контррозвідувального захисту української держави і громадян».
3. Розслідувати причетність «п’ятої колони» до надзвичайних подій, особливо на військових об’єктах із числа працюючого персоналу та осіб, які проживають в оточенні військових об’єктів.
4. Реалізувати проекти у ЗМІ по розкриттю дій громадян з метою упередження надзвичайних подій в країні.

 

Дії Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України:

 

1. Прийняти від Голови СБУ доповідь про добровільну відставку заступника голови СБУ з питань контррозвідки, керівника військової контррозвідки, керівників регіональних відділів контррозвідки, військової контррозвідки, а також оперативних працівників на об’єктах чи ділянках роботи яких мали місце надзвичайні події з ознаками диверсійної діяльності спецслужб та нанесенням великих збитків Україні.
2. Затвердити на РНБОУ сучасну «Стратегію контррозвідувального захисту української держави і громадян», яка має передбачати активне залучення спецслужб США і Великої Британії до підготовки і навчання нових співробітників СБУ.
3. Створення при Президентові України «Координаційної ради по протидії диверсійно-терористичній діяльності» (аналог американської інституції).
4. Затвердження сучасної моделі державного управління в Україні за стандартами Франції. В її основі має лежати принципове і непохитне просування українського державного інтересу в усіх без виключення сферах суспільно-політичного життя.
5. Звернутись до урядів США та Великої Британії щодо термінової поставки в належній кількості засобів ПВО, спроможних виявляти і знищувати повітряні цілі на всіх рівнях висот насамперед БПЛА. Крім цього, надати сучасну техніку по ефективному технічному захисту об’єктів критичної інфраструктури. Актуальною є співпраця по застосуванню сучасних технологій утилізації боєприпасів, непридатних для застосування, але які несуть загрозу.

 

Олександр Корнійчук