Шовіністично-нацистська ідеологія Кремля

«…Московська експансія, яка розпочалася з кінця XV століття, до сьогодні визначає єство українсько-московинських взаємин. її похідними є заперечення самобутності українського етносу, подання його як частини «русского мира» та прагнення стерти з лиця все українське шляхом цілковитого зросійщення українців. Весь час українці демонстрували, що сприймають московинів як цілком «інших», а Московію – як чужу незвідану планету…

…Переяслав 1654 р., який з точки зору Б. Хмельницького був суто тактичним кроком, призначеним використати Москву для остаточної перемоги над Річчю Посполитою, а також для міжнародного визнання відновленої української держави та її правителя гетьмана став не відправним пунктом зближення, а каталізатором взаємного несприйняття, війн і трагедій…»

(В. Брехуненко та ін. «Братня» навала. Війни Росії проти України ХІІ-ХХІ ст. К:«Бізнесполіграф», 2016 – 248 с.)

Наведу вам один приклад. Рік тому в Києві, в одному із закладів охорони здоров’я я сам був свідком того, як відвідувач звернувся до персоналу зі словами:

Пані, в європейських містах під час надання публічних послуг, зазвичай, послуговуються державною мовою. 

– Ми нікагда нє билі і нє будєм в Європе, – відповіла лікарка та демонстративно залишила приміщення.

 

Метою Кремля є всеохоплююча пропаганда шовінізму (пропагування переваги московитів над іншими народами і обґрунтування права на їх дискримінацію та пригнічення) та нацизму (про цінність нації московинів та їх верховенство у власній державі та пострадянських країнах, а також віднесення «історичних територій» «московинських племен», як додаткових земель для розширення держави) для підтримання стану постійної мобілізації власного населення до війни проти України та інших європейських народів.

 

 

Шовіністично-нацистська ідеологія московинського світу вмонтована в кожну державну, комунальну, приватну інституцію і абсолютну більшість населення власної країни та московинів, які проживають за кордоном.

 

Починаючи від ХІІ-ХІІІ століть московини сотні разів здійснювали фізичну ліквідацію українців та інших народів. У ХХ-ХХІ ст. під гаслами «боротьби» з «фашистами», «нацистами», «бандерівцями», «зрадниками», «хунтою», «правим сектором» та ін. здійснили злочини проти людяності шляхом голодоморів, масових депортацій. І нині їх скоюють – викрадаючи, катуючи та вбиваючи українців, а також спалюючи їх «градами» та іншою забороненою зброєю.

 

Протягом останніх трьох років, – стільки, скільки триває війна, – кремлівські ЗМІ на території Московії та за кордоном постійно висвітлюють шовіністично-нацистські штампи від імені «бєндєровцев» і «украінскіх нацианалістав», про «поділ» українців на три «сорти», «колючий дріт для Донбасу», про «розп’ятого хлопчика», про «недоукраїнців – вихідців із Сходу України», про «генетику» і т.п.

 

Якщо спрогнозувати дії Кремля в інформаційному просторі, то варто очікувати подальше фальшування слів та їх змісту кожного українця, який у ЗМІ публічно розкриває наукові аргументи стосовно сутності агресивної політики Кремля.

 

Правова оцінка дій Кремля:

 1. Державний тероризм.
 2. Розпалювання міжнаціональної ворожнечі між московинами й українцями та ін. народами.
 3. Наклепи.
 4. Нанесення репутаційних збитків українському народу та державі.

 

Особливості такої поведінки шовіністично-нацистських ідеологів Кремля обумовлює багатовікова безкарність за скоєні злочини, які мають бути розслідувані і за ними має бути прийнято відповідні судові рішення.

 

Дії Українського суспільства і громадян:

 1. Створення неурядових організації «Захист інформаційного простору України» та «Захист інформаційного простору Московії та постсовєтських країн» для розробки і реалізації асиметричної політики по володінню ініціативою в гуманітарній сфері та гібридній війні.
 2. Здійснювати щоденне правове документування порушень норм українського та міжнародного права в інформаційному, гуманітарному, безпековому просторі з боку Кремля для притягнення винних до відповідальності в українських та міжнародних судах. Насамперед це стосується захисту честі та гідності кожного українського громадянина та держави.
 3. Створення науковцями-українськими державниками інтернет-ресурсу «Війна Московії проти людяності» з розкриттям обставин скоєння злочинів та фальшування подій, як доказів для суду.

 

Дії Українських ЗМІ:

 1. Забезпечення ефективного захисту прав власності на інформаційний продукт, а також від кібератак Кремля. Це передбачає надання, крім української, англомовної версії передач з найбільш актуальних тем, які стосуються захисту гідності українських громадян і держави, сутності державного тероризму Кремля.
 2. Розгортання проектів з показом механізмів інформаційної війни Кремля проти різних держав, насамперед України.

 

Дії Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України:

 1. Кардинально покращити ефективність та інформаційну прозорість державницьких дій щодо модернізації країни для досягнення необхідного рівня добробуту громадян і суспільства, оборони і безпеки країни і на цій основі – довіри людей.
 2. Інтегрувати зусилля урядових і неурядових інституцій для реального захисту української держави і суспільства на національному, регіональному і місцевому рівнях та за кордоном від терористичної діяльності та шовіністично-нацистської пропаганди Кремля на базі успішного досвіду Естонії, Литви та ін. Актуальним є використання досвіду Ізраїлю по протидії ісламському тероризму та фундаменталізму.
 3. Реалізація проектів у ЗМІ щодо демонстрації кращих європейських та українських практик надання публічних послуг на основі поваги персоналу до країни проживання, її народу, культури та до державної мови.

Олександр Корнійчук