Факти проти міфів про вакцинацію від COVID-19

Поділитися:

Міністерством охорони здоров’я України створено докладний посібник зі спростування поширених фейків про вакцинацію від COVID-19.

 


 

Ми теж долучаємося до проведення роз’яснювальної роботи та пропонуємо разом розібрати 10 цікавих фактів, які допоможуть вам почуватися більш впевнено та ділитися правдою з іншими людьми.

 

1. Covishield – це та сама AstraZeneca

 

Фейк № 1 про «неправильну» вакцину має медійне походження та поширюється з метою якомога сильніше політизувати тему імунізації населення. Через те, що наші медики вже цілий рік зо дня у день працюють у надскладних умовах і просто не в змозі встигати роздавати коментарі, за них починають виступати «експертами з імунології» хто завгодно – від журналістів до політологів.

 

Факти проти міфів про вакцинацію

 

2. Вакцина Covishield сертифікована в Україні

 

Фейк № 2 про «неправильного» виробника вакцин поширюється з аналогічною метою – посіяти недовіру серед людей і тим самим переконати їх відмовитися від вакцинації. Особи, котрі його поширюють, не замислюються про наслідки. Їм просто наплювати на те, скільки людей можуть захворіти й померти або втратити своїх близьких.

 

Фейки про вакцинацію

 

3. Всі вакцини зареєстровані ВООЗ лише для екстреного застосування

 

Фейк № 3 про «низьку ефективність» вакцини є співзвучним за своєю риторикою з новою методичкою антиукраїнських пропагандистів, які називають нашу країну «недодержавою» чи «країною третього світу».

 

Факти про вакцинацію

 

4. Вакцини не спричиняють смерть

 

Фейк № 4 про «смерті від вакцин» є одним з найбільш популярних. Він побудований на прийомах маніпулювання емоціями, в даному випадку страхом смерті. Насправді у світі не було зафіксовано жодного випадку смерті внаслідок проведення щеплення від коронавірусного захворювання, що підтверджують відомості ВООЗ.

 

Спростування фейків про вакцинацію

 

5. Вакцина не містить живого вірусу, тому не може спричинити зараження

 

Фейк № 5 про «зараження під час вакцинації». Хто з вас не отримував у месенджери повідомлення із жахаючими історіями про те, що вакцинація нібито проводиться з метою заразити якомога більше людей? Мені особисто накидали подібного сміття у Телеграм цілу колекцію, хоч кунст-камеру роби. Причому всі повідомлення – а це відео, аудіо, картинки, створено ноунеймами невідомого походження. Потім хтось надсилає це мракобісся нашим бабусям і мамам, а вони діляться з нами. Тому для спростування цього фейку запам’ятайте, будь ласка, що потрібно буде казати в подібних випадках.

 

Спростовуємо фейки про вакцинацію

 

6. Алергічні реакції становлять 1 випадок на 100 000

 

Фейк № 6 про «анафілактичний шок» схожий на попередній та поширюється аналогічним способом. Насправді ж частка випадків виникнення алергічних реакцій з розрахунку на мільйон доз вакцини є нікчемною.

 

Поширені міфи про вакцинацію

 

7. Між щепленням і виникнення жіночого безпліддя не існує жодного зв’язку

 

Фейк № 7 про спричинення безпліддя в жінок, які пройшли вакцинацію. І це при тому, що вакцину тільки винайшли, однак знаходяться «експерти», що будуть такі далекоглядні прогнози. Безпліддя викликають геть не щеплення, а такі чинники, як спадковість, наявність гінекологічних захворювань і багато інших. Здоровий глузд також підказує, що деяким жінкам слід хвилюватися не через вакцини, а через свої шкідливі звички, такі як паління та вживання алкоголю, котрі тримають «пальму першості» серед причин безпліддя й тяжкої спадковості в дітей.

 

Спростування популярних міфів

 

8. Вакцина не спричиняє розсіяний склероз

 

Фейк № 8 про спричинення розсіяного склерозу, багато в чому схожий на попередній.

 

Вакцина не викликає склероз

 

9. Жодна держава світу не зацікавлена у скороченні свого населення

 

Фейк № 9 про генетичну зброю. Він ґрунтується на «махровій» конспірологічній теорії про те, що лікарі всього світу домовилися скоротити чисельність населення і вбити частину людей, а для цього вигадали вакцинацію. Такі твердження є повним абсурдом, оскільки жодна держава у світі не зацікавлена у скороченні населення. Адже якщо не буде людей, то нікому буде працювати, створювати товари і продукцію. Нікому буде купувати, сплачувати податки. Та нікому, зрештою, буде захищати країну.

 

Українці мають якісну вакцину

 

10. Індійські вакцини отримали підтвердження якості від ВООЗ

 

Фейк № 10 про «погані» вакцини знову відсилає нас до сумнозвісних методичок про «країну третього світу» й решту. А от факти свідчать про зворотне.

 

Індійська вакцина

 

У нашій країні вакцини доступні всім, а щеплення безкоштовні та безпечні

 

В Україні щеплення від COVID-19 є цілком добровільним і безкоштовним. За всі вакцини сплачує наша держава. МОЗ України централізовано закуповує також інші вакцини. Тому у нас щеплення від таких захворювань, як туберкульоз, поліомієліт, дифтерія, кашлюк, правець, кір, гепатит В, гемофільна інфекція, краснуха та епідемічний паротит є так само безкоштовними.

 

В інших країнах таких доступних вакцин немає. На Африканському континенті, наприклад, є країни, де через крайню бідність більша частина населення змушена голодувати, не кажучи вже про доступність медичних послуг. Там навіть сьогодні, у ХХІ столітті, існує велика проблема з вакцинами. А висока смертність, особливо серед дітей, є звичним явищем. Там люди не можуть дозволити собі пройти вакцинацію, тоді як у цілком благополучних країнах, де все доступно і безкоштовно, знаходяться особи, котрі вперто не бажають цього робити. Доводиться проводити для них додаткові роз’яснення, переконувати, мало не вмовляти…

 

Для того, щоб довести українцям, що отримані вакцини є безпечними, навіть Президент України Володимир Зеленський, незважаючи на те, що він вже переніс COVID-19, пройшов вакцинацію. Тим самим глава держави ще раз показав, що робити щеплення необхідно всім, навіть тим людям, які перехворіли, адже існують випадки повторного зараження. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов та інші публічні особи з числа політиків зробили щеплення першими. Наразі всі вони отримали першу дозу вакцини, на черзі – друга.

 

Захистіть нас від ковідіотів з антивакцинаторами!

 

Безперечно, коли представники вищих органів влади самі проходять щеплення – це добрий приклад, який зможе переконати значну частину населення в тому, що вакцини безпечні й варті довіри. Але з антивакцинаторами, шановні державники, треба щось робити. Досить того, що вони вже «добилися» зростання захворюваності лише на кір у сім разів. Й тут одними тільки позитивними прикладами не обійтися. Від початку пандемії в Україні правоохоронці не припиняють роботу з викриття осіб, які поширювали фейки про коронавірус. Ці громадяни вже притягаються до відповідальності, та свою біографію вони суттєво зіпсують судимістю.

 

Проте антивакцинатори, на відміну від мережевих пропагандистів, не обмежують себе Інтернет-простором. Тим більше, що зараз адміністрації YouTube і соцмереж нарешті стали видаляти недостовірну інформацію про пандемію COVID-19.

 

«Ідейні» противники щеплень діють дещо іншими методами та полюбляють прикриватися різними формами «громадської активності». Вони теж поширюють фейки, а крім цього, стали частіше збиратися на свої акції. Наприклад, минулого місяця антивакцинатори спільно із сектантами КОБ мітингували під стінами Верховної Ради України, виступаючи проти законопроекту, що стосувався сфери громадського здоров’я України. Ігноруючи той факт, що жоден із законопроектів не передбачає примусове тестування чи примусову вакцинацію, мітингувальники звично брехали про те, що нібито всіх будуть силоміць змушувати робити щеплення. А ті «доводи», що наводили учасники акції, взагалі шокують своєю дурістю: антивакцинатори твердили, що буцімто «всім під час щеплення будуть вводити мікрочіп, аби дистанційно керувати думками».

 

Також невідкладно слід вжити заходів щодо запровадження більш суворої кримінальної відповідальності до такої категорії осіб, як вірус-дисиденти (вони ж – ковідіоти). Заперечуючи пандемію COVID-19, вірус-дисиденти весь час вели відповідну пропаганду й закликали інших не дотримуватися маскового режиму, ігнорувати приписи медиків і не виконувати навіть елементарні правила особистої гігієни. Тому саме на них лежить провина за те, що всього за час пандемії в Україні від COVID-19 померли понад 26 тисяч людей. Велика частина цих смертей – на совісті ковідіотів з вірус-дисидентами, як і підірване здоров’я ще понад мільйона українців, які заразилися й перехворіли через чужу легковажність.