«Понад усе я хочу повернутися до праці», – скалічений терористами «лнр» журналіст Олександр Ретівов бореться за життя

Поділитися:

Тяжкі травми, отримані внаслідок тортур під час перебування у рашистському полоні, зненацька нагадали про себе: через давнішній перелам хребта, який неправильно зрісся, 43-річний Олександр Ретівов опинився у реанімаційному відділенні, де проходить інтенсивне лікування.

 


 

Заступник головного редактора загальнодержавного бюлетеня «ГОВОРИ!», один з найкращих наших авторів Олександр Ретівов до своєї хвороби працював за сумісництвом на різних посадах, і саме у роботі знаходив для себе велику розраду. Попри втрату житла і всі жахи, пережиті в полоні терористів так званої «лнр», цей мужній і вольовий чоловік не зламався, не втратив жаги до перемоги. З 2015 року і дотепер він є адміністратором столичного видавництва «Каяла», де відповідає за вихід у світ книг і журналів. Крім того, до своєї хвороби Олександр присвячував увесь вільний час громадській діяльності, відстоюючи права ветеранів, колишніх полонених і осіб, які постраждали внаслідок російської агресії.

 

Наслідки неправильного зрощення зламаних хребців

 

Все розпочалося стрімко цілим «букетом» симптомів: гіпертонічна криза, стенокардія та сильні болі у спині аж до запаморочення. В лікарні було поставлено невтішний діагноз – перелам 2 і 3 хребців. Цю травму чоловік дістав у серпні 2014 р., коли російські терористи захопили його у полон і протягом місяця незаконно утримували в підвалі захопленої Луганської ОДА. Коли понівеченого, ледь живого Олександра з розбитою головою, переламом кількох ребр і ноги випустили з полону і він опинився на підконтрольній території, то проходив лікування у відділенні нейрохірургії.

 

На той час лікарі боролися, передусім, з наслідками травми голови, що призвели до ушкоджень головного мозку. Обстеження стану хребта, на жаль, обійшли увагою. З часом хребці зрослися без медичного втручання, але зрослися вони неправильно. Це виявилося лише зараз, коли спричинило загрозу для життя Олександра. Через неправильне зрощення хребців були затиснуті нервові закінчення: спочатку з одного боку хребта, згодом – з іншого. Все це викликало пекельний біль, з усіма супутніми побічними наслідками, такими як підвищення тиску та порушення роботи серця і органів дихання.

 

Протягом останнього місяця наш колега і друг перебував спочатку на амбулаторному лікуванні, а тиждень тому через різке погіршення стану каретою швидкої був доправлений до стаціонару. За призначенням лікарів він отримує переважно знеболювальні препарати.

 

Олександр Ретівов

У лікарняній палаті

 

Вчора, 21.06.2023 р. він був терміново переведений до відділення реанімації. Причиною стала зупинка дихання і роботи серця під час введення медичного препарату за допомогою крапельниці. Як виявилося, в Олександра виникла алергічна реакція на введений препарат, показники пульсу підскочили до 200, а тиску – понад 300. Медики буквально вирвали його з лап смерті, однак оговтатися після пережитого непросто.

 

«Найбільше я мрію зараз про те, щоб скоріше повернутися до роботи, – каже Олександр. Ось вже місяць, як я перебуваю на лікарняному, на жаль, не вперше з початку цього року. Коли лікувався амбулаторно вдома, на мені був надітий жорсткий корсет, який фіксує спину, і я практично весь час лежав, почуваючись так, наче випав із життя. Стільки задач, стільки планів довелося відкласти до повного одужання! Та коли я опинився у стаціонарі, становище моє стало ще гіршим. Лікування коштує недешево, вже було витрачено 40 тисяч гривень, я змушений був влізти у кредити».  

 

Просимо вашої допомоги для одужання Олександра

 

Зараз Олександр наполегливо вчиться знову ходити. Навіть із катетерами, він вже самостійно пересувається лікарняними коридорами, а хірурги дають сприятливий прогноз: за умов продовження лікування приблизно за місяць чоловік зможе повернутися до повноцінного життя і стати до праці. Щодня йому ставлять вісім крапельниць, кожна – по два флакони. Плюс уколи і таблетки. Ця боротьба за життя потребує додаткових грошей, причому терміново. Всі зароблені кошти довелося витратити на лікування, а інших заощаджень в Олександра і його мами-пенсіонерки немає.

 

Дорогі читачі, друзі, однодумці! Зараз, як ніколи, ми мусимо бути чуйними одне до одного і допомагати адресно лише тим людям, які дійсно потребують нашої підтримки. Безперечно, для багатьох українців зараз на перше місце поставлена допомога ЗСУ та нашим співвітчизникам, які постраждали внаслідок ракетних обстрілів і терактів з боку російських збройних формувань. Але є і ті, хто продовжують перебувати в якійсь альтернативній реальності та бездумно перераховують кошти для неіснуючих дітей-ноунеймчиків, які шахраї потім витратять на свої розваги. Не будьте серед таких.

 

Життя кожної людини – безцінне. Хвороба, що спіткала Олександра Ретівова, була спричинена жорстокими тортурами ще під час його перебування в полоні терористів. А потрапив він туди за свою проукраїнську позицію – за те, що в окупованому Луганську продовжував відстоювати нашу країну. Олександр має всі шанси одужати. І він обов’язково буде корисним для всіх нас. Більше того – він пам’ятатиме і до кінця життя буде вдячним кожному, хто простягнув йому руку допомоги у найскладніший час.

 

Картка Олександра (Монобанк): 4441 1144 6313 7354.