Денис Марків
У найкращих традиціях подання новин для одноклітинних журналістка Ярослава Коба спільно з людиноненависником і агентом запорєбріка Ельшаном Мехтієвим анонсували створення у м. Києві так званої “зоополіції”.
Простіше кажучи, угрупування соціопатів підшукує громадян для того, щоб надалі порушувати закони разом. А мовою законів це називається створення організованої злочинної групи. За це вони готові навіть платити заробітну плату. Цікаво, за рахунок яких коштів?
Як бачимо, “швидка собача” вже є – помийних псин возять на рендж ровері (мабуть, на гелікоптер для них наразі не назбирали).
Одразу постає питання щодо організаційно-правової форми даної організації, й тут треба уточнити, що “зоополіція” взагалі не буде підрозділом органів Національної поліції України. Використання слова “поліція” в даному випадку має метою введення в оману людей щодо статусу цього утворення, а фактично це буде громадське утворення.
Чинний Закон України “Про об’єднання громадян” у ст. 4 встановлює обмеження на створення і діяльність об’єднань громадян, забороняє створення об’єднань громадян, коли їх метою є: зміна шляхом насильства конституційного ладу і в будь-якій протизаконній формі територіальної цілісності держави; підрив безпеки держави у формі ведення діяльності на користь іноземних держав; пропаганда війни, насильства чи жорстокості, фашизму та неофашизму; розпалювання національної та релігійної ворожнечі; створення незаконних воєнізованих формувань; обмеження загальновизнаних прав людини.
Крім того, що стосується назви “зоополіція”, то у найменуванні юридичних осіб забороняється використовувати повне чи скорочене найменування державних органів або органів місцевого самоврядування, або похідні від цих найменувань, – такі положення зафіксовано в Законі України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”. Іншими словами, не може бути зареєстровано громадське утворення, у назві якого містяться такі терміни, як департамент, міністерство, а так само – поліція.
Мешканці паралельної реальності щиро вірять у те, що ветеринари, юристи, журналісти і спортсменти кинуть усі свої справи та підуть до “зоополіції” заради того, аби “крутити і в’язати” громадян. Адже те, чим їм пропонують займатися, потребує великої кількості вільного часу. Втім, серед представників цих професій трапляються й такі фанатики, що дійсно можуть кинути все та піти – як, наприклад, спортсменка Анна Куркуріна, котра вже натренувалася на кримінальну статтю про хуліганство, і тепер їй загрожує до чотирьох років позбавлення волі.
Самі ініціатори й ті фанатики, котрих вони зараз гуртують навколо себе настільки навіжені, що будуть нападати на людей. Тим більше, коли їхні вологі фантазії підігріває новина про те, що:
В оголошенні про проект Мехтієв знову видає бажане за дійсне та радісно рапортує: “Статья позволяет притаранить мерзавца в полицию. При наличии в машине юриста, спортсмена и репортера? Это не составит труда”.
Поки одноклітинні радісно підкидають у повітря чепчики, давайте розберемося, що це за загадкова стаття. Стаття 207 Кримінального кодексу України не має жодного відношення до того, про що тут ідеться, адже вона належала до Особливої частини, а саме до Розділу VII – злочини у сфері господарської діяльності, але її було виключено з КК ще сім років тому.
Гаразд, припустимо, що тут ідеться не про КК, а про норму КПК – законне затримання. Але у зв’язку із цим виникають сумніви щодо даної норми взагалі. Тоді за якими критеріями “зоополіцейські” будуть визначати, хто є мерзотником і кого треба скрутити чи зв’язати? У статті 207 Кримінального процесуального кодексу України йдеться про затримання у разі замаху на скоєння кримінального правопорушення або одразу після його скоєння. Але як шизанута псинозахисниця без належної освіти й фахової підготовки може дати оцінку таким діям і визначити, що та чи інша дія є кримінальним правопорушенням? Яке право вони матимуть на те, щоб затримувати кожного, хто їм не сподобається? Жодного права вони не матимуть. Тим більше, враховуючи те, наскільки психічно нестабільними є псинозахисники, нескладно уявити, як вони в істериці будуть кидатися та “крутити” будь-кого, хто трапиться їм на очі.
Та й скоріше за все, “зоополіцейські” не будуть навіть витрачати часу на такі дрібниці, а все буде набагато простіше. Скажімо, вони дізналися що “там живе шкуродер” – прийшли, розмалювали двері, напаскудили під килимок, кров’ю облили або під вікнами заспівали концерт з прокльонами. Навіть не важливо, чи буде вдома передбачуваний “шкуродер”. Навіщо патрулювати вулицю в пошуках тих, хто погано поводиться з тваринами? Це довга та невдячна праця. Інша справа, коли є пряма наводка на кшталт “Ось адреса, ми знаємо ворога!”.
А загалом давайте будемо тверезо дивитися на ситуацію: громадьке утворення з такими функціями та у статусі “поліції”, що було анонсовано, не може бути зареєстровано. А якщо і буде, то існуватиме недовго – працівникам поліції теж потрібні показники з викриття ОЗГ.
Тому і ви, нешановні прихильники свавілля та розправ над людьми, витріть рожеві шмарклі та вмийтеся – вас просто знову нагодували лайном з лопати.