Ірина Кременовська
Latest posts by Ірина Кременовська (see all)
- Кліматична тематика як зброя проросійських пропагандистів (розбір форуму «Глобальный кризис. Ответственность» від МГР «АллатРа») -
- Патріотичний ребрендинг «АллатРа» чи стара гра у новій обгортці? -
- Зняти плівку обману, або Як позбутися реклами проросійської секти -
- Серія робіт «Faces of war» Тамари Качаленко присвячена пам’яті жертв катастрофи на Каховській ГЕС -
- Клірик УПЦ (МП) Микола Данилевич виправдовував російську агресію та розпалював релігійну ненависть -
25-27 жовтня 2018 року в засобах масової інформації неодноразово демонструвалися сюжети щодо публічної деструктивної діяльності т. з. «зоозахисників» (насправді – зооекстремістів, зоотерористів), які прямо та відверто перешкоджали органам державної влади (компетентним забезпечувати такий важливий напрям національної безпеки, як безпечність харчових продуктів, безпечність інфекційного середовища, безпечність ветеринарного середовища) здійснювати свою діяльність.
Приводом для дій зооекстремістів стали публічні намагання «врятувати» від утилізації шляхом умертвіння поголів’я овечок, щодо яких Держпродспоживзахистом (напрям ветеринарної безпеки) було виявлено небезпеку їх подальшого знаходження на території України.
Вантаж тварин прибув з Турецької республіки без відповідних санітарних та ветеринарних документів, з ризиком поширення особливо небезпечних захворювань (що могло мати катастрофічні наслідки для економіки України та стану здоров’я населення).
Коли ветеринарні фахівці Держпродспоживзахисту України прийняли рішення про необхідність забезпечення ветеринарної безпеки громадян та тварин на території України через карантин та знищення «сумнівних» тварин, декілька зооекстремістів організували цькування таких посадових осіб (включаючи погрози вбивством членів родин посадовців, знищення їх майна тощо) під виглядом «дотримання прав тварин».
Ці ж особи насильницьким шляхом намагалися блокувати автомобільні дороги, якими транспортуються тварини до місця утилізації у Вінницькій області, робили спроби нападу на водіїв та охорону транспорту, робили спроби «звільнити» тварин (тобто, випустити хворих на особливо небезпечні хвороби тварин, що неминуче призвело б до поширення захворювань та зараження поголів’я тварин в межах України.
https://www.youtube.com/watch?v=0qbCrFDaWbc
Подібні витівки підпадають під визначення злочину, передбаченого ст. 113 КК України – диверсія, під якою слід розуміти вчинення з метою ослаблення держави вибухів, підпалів або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров’ю, на зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, а також вчинення з тією самою метою дій, спрямованих на радіоактивне забруднення, масове отруєння, поширення епідемій, епізоотій чи епіфітотій…
У світі були непоодинокі випадки, коли «поборники прав тварин» здійснювали напади на лабораторії та дослідницькі центри, звідки «звільняли» (тобто, випускали в дику природу) піддослідних тварин, заражених збудниками особливо небезпечних хвороб у дослідницьких цілях (створення ліків, вакцин, дослідження нових методів лікування тощо), що, своєю чергою, призводило не тільки до втрати наукових результатів, але і до неконтрольованого поширення збудників хвороб у природі.
Україна ледь оговталась від епідемії африканської чуми свиней, яка завдала мільярдних збитків та була викликана, в тому числі, діяльністю «зоозахисників» через їхній супротив ветеринарним та санітарним заходам.
Крім цього, в даному випадку затримка транспорту з хворими, знесиленими та страждаючими тваринами під виглядом їх «рятування» призводить до неминучого продовження та поглиблення страждань тварин, що містить ознаки злочину, передбаченого ст. 299 КК України – жорстоке поводження з тваринами.
https://www.youtube.com/watch?v=AgLyXrqUwzw
Дії зооекстремістів відбуваються публічно, цинічно, неприховано, демонстративно, відверто, супроводжуються закликами до завдання шкоди людям, супротиву діяльності державних інституцій, органів та посадових осіб, нехтуваннями правилами безпеки тощо. Дії зооекстремістів стають негативним прикладом наслідування для молоді, що вбачає в такому «бунтарстві» благородні мотиви, яким потрібно наслідувати.
Слід розуміти, що такі «захисники» діють не з благородних мотивів, а є збоченцями, невігласами, садистами, хуліганами та екстремістами, не кажучи вже про наявність цілої низки психічних відхилень.
Така діяльність підлягає жорсткому припиненню як у конкретних випадках, так і стратегічно, посиленням активності правоохоронних органів у напрямі виявлення таких злочинів та притягнення до відповідальності ідеологів «руху за захист прав тварин».
Екстремістські рухи, результатом діяльності яких є деструктивність, приниження ролі держави та її окремих інституцій, неврегульованість, колотнеча, розбаланс у діяльності правових механізмів, порушення нормального порядку управління, масові безпорядки фінансуються та підтримуються з-за меж України.
Щиро сподіваємося, що держава зможе навести лад в цій царині припиненням зоовакханалії, деструктивності та анархії.
Згідно з отриманою нами інформацією, 27.10.2018 р. слідчим відділенням Чорноморського відділення поліції ГУНП в Одеській області розпочато три кримінальних провадження за ч. 1 ст. 251 КК України за фактом порушення санітарних правил з боку посадових осіб ТОВ «Украніксар», ч. 1 ст. 293 КК України за фактом порушення громадського порядку з боку працівників Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» і представників громадської організації «Одеське міське товариство охорони та захисту тварин» та ч. 1 ст. 299 КК України за фактом жорстокого поводження з тваринами з боку посадових осіб ТОВ «Украніксар». На цей час досудове розслідування у кримінальних провадженнях триває.