Алібі підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета почало сипатися

Поділитися:

Ми вже звертали вашу увагу на те, що алібі підозрюваних у справі про резонансне вбивство журналіста і радіоведучого Павла Шеремета – Юлії Кузьменко, Андрія Антоненка, Яни Дугарь і подружжя Грищенків не може не викликати сумнівів, а виступи їх адвокатів із заявами про нібито наявність доказів непричетності, не кажучи вже про зухвалі перфоманси в судах є лише елементом гри на публіку задля маніпулювання громадскою думкою та “відбілювання” підозрюваних.

 

Також нагадаємо, ми зібрали й передали до Національної поліції України інформацію щодо можливої причетності фігурантів даної справи та пов’язаних із ними осіб до скоєння інших тяжких злочинів, зокрема замахів на вбивство нашого журналіста Олексія Святогора шляхом закладання саморобного вибухового пристрою на основі бойової гранати та спричинення тяжких тілесних ушкоджень.

 

Отже, Головне слідче управління Національної поліції України опублікувало відео спростування заяви про алібі одного з підозрюваних – Андрія Антоненка.

 

 

Як ідеться із заяви, оприлюдненої МВС України, під час розслідування справи Шеремета деякі громадяни публічно виступають з неправдивими заявами, щоб допомогти створити алібі для підозрюваних у кримінальному провадженні. Тому працівники поліції налаштовані рішуче виявляти такі факти і давати про них правдиву інформацію суспільству.

 

Зокрема 13 грудня 2019 р., у прямому ефірі одного з телеканалів один зі знайомих підозрюваного Андрія Антоненка заявив про те, що в ніч перед вбивством Павла Шеремета пан Антоненко нібито знаходився у нього в гостях за містом, тож ніяк не міг бути в цей самий час на вулиці Івана Франка.

 

Алібі підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета почало "сипатися"

Двір будинку, в якому проживає підозрюваний Андрій Антоненко. Звідси до місця закладання вибухівки можна дійти пішки за 15-20 хвилин. 

 

На перший погляд, цей громадянин наводив переконливі докази, прямо стверджуючи, що Андрій Антоненко не міг бути причетний до злочину, оскільки був за 40 кілометрів від центру Києва у місті Ворзель. Дослівно він зазначив таке:

 

«Пан Андрій був у мене за городом у Ворзелі, це сорок кілометрів від Києва. Він був з 19-го числа в мене. Вчив мене грати на гітарі, потім ми пили пиво, їли м’ясо, і він залишився ночувати. О 9-й ранку він повіз мене у Київ. Ніяким чином він не міг опинитися там, де стався цей злочин. Це правовий бєспрєдєл! 

 

Станом на 7.30 ранку він спав у мене за городом. У мене є сім свідків: чотири чоловіка охрани, мати, батько та я. Я звертався до зампрокурора Віктора Чумака, і коли я буду в Києві, в понеділок, я дам свідчення і буду свідком захисту».

 

Слова цього громадянина були широко розтиражовані ЗМІ та використані для створення хибного враження про те, що поліція та прокуратура висуває підозру завідомо невинній людині, яка має неспростовне алібі.

 

Ця інформація була перевірена слідчо-оперативним шляхом і виявилася абсолютною неправдою, тож було прийнято рішення про розсекречення відео допиту цього громадянина, оскільки дана інформація має важливе значення для суспільства.

 

Зокрема було перевірено трафік телефонів цього громадянина та викликано його на допит, куди він прийшов разом зі своїм адвокатом.

 

Під час допиту, у присутності свого адвоката, громадянин визнав, що він помилково публічно заявив про те, що його товариш Антоненко в ніч перед вбивством Павла Шеремета знаходився у нього вдома.

 

Оскільки його неправдива заява про «алібі» Андрія Антоненка була зроблена не під час допиту, а заявлена в ЗМІ, то він не буде притягнутий  до відповідальності за дачу завідомо неправдивих показань за ст. 384 КК України.

 

Слідство має підтвердження й інших випадків спроб створити неіснуюче алібі підозрюваним у справі Павла Шеремета.

 

У МВС України також нагадали про те, що завданням Національної поліції є встановлення всіх причетних до цього жахливого злочину, а не притягнення до відповідальності невинних осіб.

 

Крім того, заслуговує на увагу нова інформація стосовно алібі ще однієї з підозрюваних – Юлії Кузьменко. Юрист і журналіст Андрій Портнов опублікував відомості про те, як “музикант” Антоненко брехав, заявляючи, що повноцінне знайомство з підозрюваною “лікарем” Кузьменко у нього відбулося після вбивства журналіста на концерті 21 липня 2016 року:

 

– За отриманими мною даними, фігуранти мали 14 телефонних з’єднань і 89 контактів у Facebook ще до вбивства і 90 (74 дзвінка, 16 смс) і 163 контакти у Facebook після трагедії.

 

Крім того, у Антоненка було 15 дзвінків з чоловіком Кузьменко – Петром Кияном до вбивства Павла і 253 з’єднання після його вбивства.

 

І взагалі, після вбивства вони не особливо соромилися один одного. Це серйозний привіт друзям Павла і ЗМІ, які взялися відбілювати підозрюваних, – зазначив Андрій Портнов.