«Зелені тарифи» можуть бути визнані незаконними

Поділитися:

Група народних депутатів України хоче визнати через Конституційний Суд України незаконними «зелені тарифи». Відповідна ініціатива вже перебуває у процесі безпосереднього подання до Конституційного Суду України.

 

Центр економіко-правових досліджень (який є засновником Загальнодержавного друкованого ЗМІ – бюлетеня «ГОВОРИ!» з гордістю має наголосити, що ця подія відбувається і, в тому числі, за нашої плідної співпраці та участі, адже проблему незаконності, дисбалансу та відвертої шкідливості «зелених тарифів» наші фахівці вперше вперше в Україні підняли декілька років тому.

 

В цьому можна легко пересвідчитися шляхом аналізу наших наукових праць і дописів, наведених у переліку:

 

 1. Кременовська І., Святогор О. Тарифная «простота» хуже воровства (10.11.2014 р.);
 2. Кременовська І., Святогор О. Альтернативна енергетика: спосіб крадіжки (11.09.2015 р.)
 3. Кременовська І.В. Визначення реальної вартості «зеленої» електроенергії / І.В. Кременовська, О.А. Святогор // Математичне моделювання в економіці. – 2015. – № 2. – С. 112 – 118.
 4. Кременовська І.В. Альтернативний погляд на «альтернативну» енергетику та «зелені» тарифи / І.В. Кременовська, О.А. Святогор // Порівняльно-аналітичне право. – 2015. – № 3. – С. 111 – 115.
 5. Святогор О.А. Альтернативна енергетика і зловживання бюджетними коштами / О.А. Святогор, І.В. Кременовська // Математичне моделювання в економіці. – 2015. – № 3. – С. 91 – 97.
 6. Кременовська І.В. Вплив «зелених» тарифів на цінову політику в електроенергетиці / І.В. Кременовська // Актуальні проблеми господарського права та процесу : матеріали науково-практичного круглого столу (м. Київ, 30 жовтня 2015 р.).
 7. Кременовська І. «Зелені» тарифи: схема розкрадання бюджетних коштів // Ліга. Блоги, 21.11.2015. – https://blog.liga.net.
 8. Кременовська І. «Зелені» тарифи та міфічні 11% виробництва: що буде з енергоринком? // Ліга. Блоги, 09.12.2015. – https://blog.liga.net.
 9. Кременовська І. Енергія «з повітря» – гроші на вітер // Ліга. Блоги, 11.10.2016.
 10. Кременовская И., Святогор А. Воровство на «зеленых тарифах». Пособие (документы) (01.11.2016).
 11. Кременовская И., Святогор А. Дармовая «зеленая» электроэнергия: реальная цена (11.06.2015)

 

До часу розпочатого нами критичного наукового осмислення та аналізу економічної обґрунтованості, суспільної необхідності, значущості та ефективності тарифної політики у сфері «зеленої» (альтернативної) енергетики практично жоден з дослідників не звертав увагу на ці обставини. Дослідження «зелених» тарифів обмежувалося лише констатацією показників, а також бездумним і некритичним вихвалянням запровадженої законодавцем недолугої тарифної політики у форматі «як добре, що ми всі так підтримуємо «зелену» енергетику!».

 

Зрозуміло, що наші кількарічні цілеспрямовані зусилля (які не обмежувалися лише публікаціями, але й реалізовувалися шляхом участі у наукових конференціях, «круглих столах», особистому та діловому спілкуванні з колегами-науковцями й політиками) не одразу були сприйняті суспільством, науковцями, енергетиками, економістами, народними обранцями (передусім через певну «революційність» висловлених поглядів і доводів). Однак нарешті це сталося та дістало практичного втілення на рівні ініціації конституційного правосуддя.

 

Сподіваємося, що Конституційний Суд України врахує і наші доводи та міркування. Ми, безумовно, продовжимо нашу співпрацю із зацікавленими особами (яких закликаємо до подальшої співпраці), а також методологічне і науково-експертне супроводження конституційного процесу і досліджуваної сфери правовідносин.

 

Впевнені, що наші спільні зусилля сприятимуть розумному і справедливому збалансуванню тарифних відносин та економічного обґрунтування тарифної політики, виправленню законодавчого процесу і вдосконалення практики правозастосування.