Олексій Святогор
Latest posts by Олексій Святогор (see all)
- Передавання засуджених і ув’язнених із тимчасово окупованих територій до України -
- Верховна Рада України бере до уваги проблему саботажу мобілізації засуджених -
- «Спеціальне тактичне спорядження» – шахраї «в законі»? -
- Зелене майбутнє міста: як озеленення змінює наші вулиці -
- «Психологічна діагностика» заподіяної моральної шкоди (особистий досвід) -
Викладач з велоспорту Володимир Федоров позиціонує себе як «майстер спорту міжнародного класу», водночас профільне Міністерство заперечує факт наявності в нього такого спортивного звання.
Липа й липові майстри: трохи історії
Липа – не лише дерево, від якого пішла назва місяця – липень. Це сталий вислів, який застосовується, коли йдеться про щось сфальшоване, підроблене та несправжнє. Так само – й визначення липовий майстер, що дуже співзвучне з нашою сьогоднішньої темою.
Здавна майстри-різьбяри по дереву виготовляли різні вироби. А от від часу появи писемності, коли для посвідчення документів стали застосовуватися перші печатки (кліше), з’явилися й майстри підробки. Оригінальні кліше виготовлялися з металу, однак деякі народні умільці одразу збагнули, чим можна замінити цей матеріал.
Дерево липи є зручним в обробці та м’яким. Відтак підроблені печатки стали вирізати з липи. Звідти й пішла назва – липовий відносно всього того, що виготовлено подібним способом.
У наше поле зору потрапив один такий сучасний майстер. Хоча його спеціалізація зовсім не пов’язана з різьбярством, липа в ній теж присутня. Отже, в нашого майстра зовсім інший напрям діяльності – він спортсмен, який навчає молоде покоління.
На сайті Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного у розділі «Відділення велоспорту» міститься інформація про те, що Федоров Володимир Анатолійович працює на посаді вчителя з велоспорту. Згідно з відомостями, наведеними на цій сторінці, він є майстром спорту міжнародного класу та Заслуженим тренером України.
Це все, звісно, дуже добре, якби не одна обставина. В Україні є спортивне звання майстер спорту України міжнародного класу, але не «майстер спорту міжнародного класу».
Можливо, було пропущено одне слово? Чи все набагато складніше?
Хто має право називати себе майстром спорту України міжнародного класу
Присвоєння звань майстра спорту міжнародного класу врегульовано наказом Міністерства молоді та спорту України (далі – Мінмолодьспорт України) від 11.10.2013 р. № 582 «Про затвердження Положення про Єдину спортивну класифікацію України». Відповідно до п. 1 розділу ІІ, де визначено спортивні звання і спортивні розряди, майстер спорту України міжнародного класу (МСУМК) – це одне із тих спортивних звань, які присвоюються в Україні.
Порядок присвоєння спортивних звань детально врегульовано у розділі IV зазначеного наказу. Особам, яким присвоєно спортивне звання, вручаються посвідчення та нагрудний знак зразка, встановленого Мінмолодьспортом України.
Посвідчення майстра спорту України міжнародного класу, серед іншого, є тим документом, який може справляти вельми позитивний вплив на матеріальний стан спортсмена.
Справа в тому, що коли особа, що має спортивне звання працевлаштована за основним профілем своєї діяльності (у спортивній сфері, звісно – наприклад, викладач, тренер тощо), то вона має право на отримання надбавок до заробітної плати. Зокрема для майстра спорту України міжнародного класу розмір такої надбавки щомісячно становить 15% від посадового окладу.
У Мінмолодсьспорті відсутня інформація щодо наявності спортивного звання у Володимира Федорова
Якщо раптом з’ясовується, що працівник, який отримував таку надбавку, насправді не має спортивного звання (скажімо, подав підроблене посвідчення), то це питання вже належить до компетенції правоохоронних органів, адже тут має місце шахрайство та підроблення документів.
Оскільки спортивні звання присвоюються наказом Мінмолодьспорту України, ми вирішили звернутися до першоджерел з відповідним запитом.
За офіційною інформацією, одержаною від профільного Міністерства, Федоров Володимир Анатолійович не має з ним трудових відносин. Інформація щодо наявності в нього спортивного звання майстра спорту міжнародного класу відсутня.
Загалом сучасна мода приписувати собі неіснуючі звання професорів і академіків або наукових ступенів – доволі поширене явище. Але щоб таке відбувалося у спорті – дивна річ.
Тут багато питань постає через те, що у відомостях про викладацький склад, яка міститься на офіційному сайті коледжу, не вказано навіть року присвоєння спортивних звань і розрядів. Відсутня там інформація і про те, ким було присвоєно відповідні звання. А ця інформація є ключовою.
Тому керівництву Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного варто ретельно перевірити підстави присвоєння спортивних звань окремим викладачам, зокрема Володимиру Федорову, а на майбутнє – більш уважно ставитися до змісту інформації, що публікується на офіційному сайті закладу.