Олексій Святогор
Latest posts by Олексій Святогор (see all)
- Саботаж мобілізації в ДУ «Полтавська виправна колонія (№ 64)» -
- Передавання засуджених і ув’язнених із тимчасово окупованих територій до України -
- Верховна Рада України бере до уваги проблему саботажу мобілізації засуджених -
- «Спеціальне тактичне спорядження» – шахраї «в законі»? -
- Зелене майбутнє міста: як озеленення змінює наші вулиці -
Учнів Міжнародної школи Золоче відправили в антисанітарні умови до захаращеного «притулку» для бродячих тварин.
Дітей використали для показушної фотосесії на тему «благодійної допомоги», нехтуючи елементарними правилами безпеки. Педагоги навіть не брали до уваги можливі ризики наразити учнів на смертельно небезпечні інфекції та напади собак, коли діти контактували з брудними і хворими тваринами.
Як адвокат я представляю та захищаю інтереси фізичних і юридичних осіб та під час своєї діяльності, природно, отримую відомості про різні обставини, з приводу яких слід висловити активну громадянську та процесуальну позицію. Так само, як журналіст, за характером своєї роботи я здійснюю збирання інформації у межах журналістських розслідувань, які мене цікавлять. Відповідно, у разі виявлення обставин, котрі загрожують правам, свободам та інтересам осіб, я змушений та зобов’язаний на них реагувати.
Централізовані відвідини школярами так званого «Притулку для тварин SOS»
Так, ви самі можете знайти і побачити у мережі Інтернет, зокрема на офіційному сайті приватного навчального закладу «Золоче. Міжнародна школа» (Zoloche International School), а також на сторінці закладу в соціальній мережі «Фейсбук» новину про те, як 17 жовтня 2019 р. відбулися централізовані відвідини учнями школи т.з. установи «Притулок для тварин SOS» (м. Київ, вул. Пирогівський шлях, 186) з доданими фотографічними знімками відвідин.
При цьому в тексті допису Золочівської міжнародної школи міститься абсолютно недостовірна інформація про те, що нібито «…Майже щоночі бідних тварин обстрілюють та підпалюють їхні домівки». Ця фраза повністю копіює риторику власниці сумнозвісного притулку, що часто пише подібні вигадки на своїй сторінці у Фейсбуці для привернення уваги.
Так само і зараз: легенда про нічні обстріли призначена для маніпулювання емоційною сферою та введення в оману громадськості. Нагадаю, про один з подібних випадків – про так звану «пожежу» й місце, де вона відбулася насправді, ми розповідали буквально кілька днів тому.
Про збереження здоров’я та безпеку дітей не подумав ніхто
Отже, як ідеться з новини, розміщеної на сторінці навчального закладу, учні школи прибули до «притулку», в якому знаходилися впродовж тривалого часу.
Як видно на фото, діти перебували у безпосередньому фізичному контакті з тваринами (собаками) які там знаходяться.
Подібні спільні витівки педагогів і персоналу притулку є такими, що відверто спрямовані на завдання шкоди дітям.
Ділянка території, захаращена сміттям, собачими фекаліями та харчовими відходами – це не притулок
Так званий «притулок» не має жодного відношення до притулків для тварин, організація діяльності яких регламентована законодавством. Це стосується, передусім, дотримання вимог щодо реєстрації та обліку тварин, контролю стану їх здоров’я, забезпечення належних умов утримання, запобігання поширенню захворювань (включаючи особливо небезпечні та контагенозні) тощо.
Його власниця Тамара Тарнавська – громадянка Норвегії, і більшість часу вона проводить за межами України, але дивним чином забрала собі у власність муніципальне підприємство в м. Києві.
Розуміючи, що довірливі громадяни будуть жертвувати кошти на допомогу тваринам, Тарнавська винайшла влесне ноу-хау: як обійти конкурентів і збільшити грошові надходження у вигляді пожертв. Вона була першою, хто додумався знімати постановочні відео з шок-контентом. Також вона стала робити фейкові фотознімки з «ріками крові» та пошматованими песиками.
Відео Тарнавської були орієнтовані не на українців, а на зарубіжну аудиторію, вони озвучувалися англійською мовою та виходили в ефір виключно за межами України, – докладно про це у нашому матеріалі Тамара Тарнавська та її бізнес на стражданнях тварин.
Купа захаращених неприбраних ящиків у собачому лайні, серед бруду та харчових залишків, серед яких бродять декілька сотень пошарпаних, зголоднілих та явно хворих і неврівноважених собак – це не «притулок».
Для дітей більш безпечним було б відвідування в’язниці чи підвалу, де збираються наркомани й безхатченки або ж інфекційного відділення якоїсь лікарні для хворих на туберкульоз, гепатит, кір, дифтерію чи сибірську виразку.
Вимоги до організації притулку для тварин і забезпечення їх функціонування
Притулки для утримання тварин організовуються та діють відповідно до Положення про притулок для тварин, затверджене Наказом Державного комітету ветеринарної медицини України від 15.10.2010 р. № 439 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 1 листопада 2010 р. за № 1016/18311) та Ветеринарно-санітарних вимог утримання тварин у притулках, затверджених Наказом Державного комітету ветеринарної медицини України 15.10.2010 р. № 438 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 1 листопада 2010 р. за № 1015/18310).
Наголошую, що «притулок», до якого педагоги беззастережно відправили школярів, навіть віддалено та приблизно не відповідає жодній з вимог і норм.
Регулярно заклади благоустрою, органи санітарного та ветеринарного нагляду, поліція, пожежна охорона фіксують спалах захворювань серед тварин, їх масову загибель, напади голодних тварин на людей, пожежі, підпали, озброєні напади на «притулок» з боку «конкурентів», різного роду хуліганські витівки та інциденти тощо (що легко перевіряється шляхом звернення до згаданих установ).
Лише дивом (поки що) діти не мають явних ознак захворювань (гельмінти, лишаї, отруєння, розлади функціонування травної системи, розлади діяльності внутрішніх органів) і лише дивом діти не були піддані нападу тварин чи не стали жертвами інших інцидентів.
Слід нагадати, що 12 жовтня 2019 р. у м. Полтаві безпритульні собаки завдали смертельних ушкоджень молодій дівчині.
Подібні безвідповідальні витівки мають припинятися негайно та жорстко. На теперішній час нами вже направлено відповідні звернення на адреси Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України.