Олег Проців
Latest posts by Олег Проців (see all)
- Єдиний портал повідомлень викривачів – імітація боротьби з корупцією? -
- Прирівняння карності корупційних кримінальних правопорушень до державної зради (окремі питання подолання корупції в галузі мисливського господарства) -
- Справляння плати за використання мисливських угідь: неоднорідність правозастосування і передумови корупції -
- З історії «глибинної» корупції на Прикарпатті -
- Корупційні маніпуляції в галузі мисливського господарства на Прикарпатті -
Прийняття змін у законодавство щодо діяльності викривачів у 2019 році ставилося однією з головних передумов боротьби з корупцією та, відповідно покращення життя пересічного українця.
23 вересня 2019 року Президент України Володимир Зеленський звернувся до викривачів і закликав повідомити НАБУ про можливі факти порушення органами влади.
14.11.2019 року мною направлено заяву в НАБУ та Офіс Генерального прокурора про вчинення окремими службовими особами Кабінету Міністрів України злочину. Мною аргументовано на 67 сторінках доведено, що через бездіяльність виконавчої гілки влади суспільним інтересам завдано збитків на 1,8 млрд грн., а близько 2 тис. людей втратили роботу.
14.01.2020 року НАБУ направило мені відповідь, з якої йдеться, що розгляд даної заяви не входить до підслідності НАБУ.
З огляду на це постає питання щодо ефективності роботи НАБУ, оскільки у заяві про скоєння злочину я заявляю про мільярдні суми збитків, ставлю підпис і засвідчую, що я готовий нести відповідальність відповідно до статті 383 Кримінального кодексу України за подання завідомо неправдивого повідомлення про вчинення злочину.
Хоча у заяві про злочин я подав номер телефону, жодного контакту з боку НАБУ не було. Після звернення п. В. Зеленського НАБУ стало виправдуватися, що воно не розслідує малозначимі злочини. Але що вже може бути вищим, як звинувачення у завданні шкоди суспільним інтересам у більш, як мільярд гривень? Причому це стосується посадовців центрального органу виконавчої гілки влади – Кабінету Міністрів України.
Тож відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» я отримав статус викривача. Потім я направив заяву в Кабінет Міністрів України, в якій просив відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», зокрема статті 53-4 (захист трудових прав) прийняти мене на роботу в КМУ, або укласти трудовий договір (контракт).
Але у відповіді від 26.02.2020 року (Додаток 2) Секретаріат КМУ відмовив мені у задоволенні моїх трудових прав, мотивуючи це тим, що вакантні посади державної служби у підрозділах у підрозділах Секретаріату КМУ заміщуються шляхом конкурсного відбору, а про те, що закон зобов’язує укласти зі мною трудовий договір (контракт) взагалі не вказується.
Зауважу, що у заяві до КМУ мною не ставилася вимога прийняття мене на роботу виключно у статусі державного службовця. Тому, на моє переконання, Секретаріат КМУ порушив вимоги статті 53-4 (захист трудових прав) Закону України «Про запобігання корупції», проігнорувавши моє звернення щодо прийняття мене на роботу в КМУ, або укласти трудовий договір (контракт).
Загалом на на адресу Прем’єр-Міністра України мною було направлено більш як 50 звернень, які в подальшому перенаправляються до правоохоронних органів. На даний час за моїми зверненнями розслідуються 12 кримінальних проваджень.
Але кримінальні провадження, у найліпшому випадку, закінчуються вироком суду та покаранням винного. Вони не можуть допомогти галузі мисливського господарства стати ефективною через детінізацію та отримання коштів від використання мисливських угідь.
26 лютого ц.р. Олексій Гончарук повідомив, що він має на меті «мочити» корупцію системно. Далеко ходити не потрібно, тому що всупереч запевненню про те, що у Кабміні з корупцією покінчено, на моє переконання, потрібно розібратися з Державним секретарем Кабінету Міністрів України Володимиром Бондаренком, який порушив вимогу статті 53-4, яка визначає, що «викривачу, його близьким особам не може бути відмовлено в укладенні чи продовженні договору, трудового договору (контракту)».
Через ЗМІ хочу звернутися до Володимира Бондаренка з проханням переглянути рішення про відмову в захисті моїх трудових прав. Обіцяю, що моя діяльність буде ефективною, я маю трудовий стаж 28 років, у тому числі на державній службі – 13 років, освіта – магістр державної служби, науковий ступінь – кандидат наук з державного управління. Тема кандидатської дисертації «Актуальність історичного досвіду Галичини кінця XIX – початку XX століття для державного регулювання мисливського господарства сучасної України». На даний час працюю над докторською дисертацією, тема: «Генеза публічного управління у сфері використання тваринного світу Галичини».
Не перетворюйте на фікцію діяльність викривачів. Давайте працювати на суспільні інтереси.
Олег Проців,
кандидат наук з державного управління,
м. Івано-Франківськ
Читайте також:
Тіньове використання мисливських угідь: еколого-економічні наслідки
Адміністративні послуги в галузі мисливства, або Навіщо товкти воду у ступі
Земельно-мисливський дерибан по Івано-Франківськи
Гібридна війна Івано-Франківської облради на земельному фронті