Євгенія Крупенько
Latest posts by Євгенія Крупенько (see all)
- Якщо ви постраждали від дій Інтернет-шахраїв (на прикладі лохотрону «World Champions») -
- Матвій Кулаковський, історія благодійного лохотрону -
- Скільки коштує реклама благодійних лохотронів на хворих дітях -
- Як висловити співчуття (фази горя і практичні поради) -
- Аферисти «World Champions» чекають на ваші гроші -
В Україні протискують заборону евтаназії бродячих тварин: на розгляді Верховної Ради України перебуває проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу) за № 6598, зареєстрований 21.06.2017 р.
Загалом даний законопроект є прогресивним і необхідним, але за винятком деяких положень, прийняття яких є неприпустимим у тому вигляді, в якому вони запропоновані авторами.
Зокрема, до негативних наслідків приведе прийняття запропонованих змін до окремих положень статей 16, 17, 23 та 24 Закону «Про захист тварин від жорстокого поводження».
Так, у статтях 16 та 17 та абзаці 3 статті 24 запропонована заборона евтаназії як метода регулювання чисельності безпритульних тварин. Як справедливо зауважує співрозмовник видання – директор комунального підприємства «Центр захисту тварин» Олександр Голобродський (м. Миколаїв), прийняття такої заборони на законодавчому рівні призведе до ситуації, коли величезна кількість безпритульних тварин залишиться на вулицях населених пунктів, що автоматично призведе до погіршення епідеміологічної ситуації та збільшить кількість нападів на громадян з боку безпритульних тварин. Окрім того, введення цієї норми змусить місцеві громади або терпіти на своєї території зграї безпритульних тварин, або витрачати величезні кошти на будівлю притулків для утримання виловлених тварин.
А зараз давайте звернемо увагу на те, яка ситуація склалася на сьогоді з нападами бродячих собак на людей. Для цього достатньо пригадати події, що відбувалися протягом останніх кількох місяців у різних областях України.
16 липня у Нововолинську зграя собак напала на жінку.
19 липня 2018 р. – бродячий собака вкусив дівчинку за обличчя: район Гравітон, м. Чернівці.
23 липня бродячий пес укусив хлопчика в Рубіжному (Луганська область), до цього від зграй постраждало ще кілька людей.
- 27 липня 2018 р. у Корабельному районі м. Миколаєва бродяча собака покусала підлітка.
- 18 вересня 2018 р. собака породи алабай покусав шестирічну дівчинку на Одесчині.
- На початку осені випадки нападів бродячих собак на людей також почастішали у м. Запоріжжі.
- 03 жовтня 2018 р. у Миколаєві свора собак накинулася на мати з дитиною.
- 08 жовтня 2018 р. у Миколаєві зграя собак напала на жінку з дитиною.
- 17 жовтня 2018 р. у Харкові собака напав на дитину та відгриз їй вуха і пальчики.
- У жовтні протягом двох тижнів у м. Миколаєві бродячі собаки покусали трьох дітей та вагітну жінку.
- А на початку листопада всього за кілька днів у Миколаєві бродячі собаки покусали дитину, 15-річну дівчину та вагітну жінку.
Запропонована авторами законопроекту заборона евтаназії торкнеться мисливських та лісових господарств, для яких безпритульні тварини завдають великих збитків (наприклад, дуже багато випадків, коли безпритульні тварини знищують гніздівля та приплод диких тварин та птахів).
У статтях 23 та 24 запропоновано дозволити повернення виловлених безпритульних тварин «іншим особам під опіку». Закріплення на законодавчому рівні терміну «опікун безпритульних тварин» з визначенням прав та повною відсутністю обов’язків неприпустимо. Це призведе до створення конфліктних ситуацій між мешканцями та масових порушень правил благоустрою населених пунктів. Більше половини випадків покусів громадян безпритульними тваринами скоєно саме тваринами, що знаходяться «під опікою». Окрім того, запропонована заборона вилову кліпсованих безпритульних тварин є фактичною забороною на вилов агресивних тварин, які можуть завдавати клопоту мешканцям населених пунктів.
Крім того, ці положення суперечать практиці поводження з безпритульними тваринами, яка прийнята в більшості країн Європи та цивілізованих країн світу, де евтаназія застосовується як необхідний та гуманний спосіб регулювання кількості безпритульних тварин. (Для прикладу можна проаналізувати рекомендації Міжнародної коаліції з регулювання чисельності тварин-компаньйонів (ІСАМ), до складу якої входять 7 провідних міжнародних зоозахисних організацій.)
Просимо шановних депутатів з належною увагою поставитися до зазначеної проблеми та виключити з законопроекту 6598 ці норми.
Якщо законопроект 6598 буде прийнятий в запропонованому стані, це призведе до значного погіршення ситуації, що склалася в Україні через масові покуси мешканців та гостей наших міст.
Люди й без цього обурені суттєвим погіршенням рівня життя, а тут пропонується до ухвалення закон, який ставить цінність і недоторканність бродячих собак вище за безпеку людей. Адже для людей досі не було запропоновано жодних способів захисту від проявів агресії та нападів тварин. Ніхто з народних обранцців досі не спромоглися розробити правових механізмів і гарантій компенсації громадянам шкоди, заподіяної внаслідок нападів вуличних собак. Так само, законом не передбачено відповідальності й механізмів відшкодування шкоди в разі заподяіння загибелі свійських тварин від нападів бродячих собак.
Євгенія Крупенько