Олексій Святогор
Latest posts by Олексій Святогор (see all)
- «Спеціальне тактичне спорядження» – мімікруючі пройдисвіти (документи) -
- «Спеціальне тактичне спорядження» (ТОВ «СТС») – не тільки шахраї, але й «ухилянти» (документ) -
- Повернути своїх: від слів до дій у процесі обміну ув’язненими -
- Саботаж мобілізації в ДУ «Полтавська виправна колонія (№ 64)» -
- Передавання засуджених і ув’язнених із тимчасово окупованих територій до України -
“Психолог” Дмитро Карпачов застосував недобросовісну рекламу, оголосивши у себе наявність медичної (психологічної) спеціальності та прийнявши публічні зобов’язання про проведення майстер-класу. Натомість він мав лише можливість надати низькосортну виставу сумнівного ґатунку (не будучи й актором).
Життя мінливе, але суспільство залишається практично таким само, як і раніше. Люди доволі швидко забувають уроки минулого. З роками деякі методи введення в оману громадян втратили свою витонченість і стали ще більш примітивними. Якщо наприкінці минулого століття такі відомі особи, як Кашпіровський та Чумак (вони, принаймні, мали фахову освіту) заряджали воду та креми або «давали установку» прямо з екранів телевізорів, то навіть від них було значно менше шкоди, чого не можна сказати про їхніх наступників, які прийшли відверто «торгувати повітрям» під виглядом проведення різних тренінгів, майстер-класів, гештальтів і подібних вистав.
Ведучий програм на телеканалі СТБ Дмитро Карпачов позиціонований як «психолог»
Отже, на загальнодержавному телеканалі «СТБ» низку програм веде (модерує) ведучий – «психолог» Дмитро Карпачов.
Згідно з концепціями передач та оголошеннями Дмитро Карпачов позиціонується як фаховий (професійний) психолог (особа з вищою освітою психолога), спеціалізуючись на психологічній корекції поведінки, наданні психологічної допомоги тощо.
Як я відвідував семінар (майстер-клас) Карпачова
Як один з прикладів, у засобах масової інформації, в Інтернет-виданнях та на публічних дошках в місті Києві восени 2016 року було розміщено оголошення про те, що 05 листопада 2016 року в приміщенні Підприємства федерації професійних спілок України «Міжнародний центр культури і мистецтв профспілок України» відбудеться семінар (майстер-клас) з напрямку психології дитини (дитячої психології) за участі Дмитра Карпачова.
Маючи намір взяти участь у семінарських заняттях фахівця в галузі практичної психології, я придбав квиток на зазначений захід.
Вартість квитка – 280,00 грн.
Майстер-клас виявився виставою, а ведучий навіть не є психологом
Однак, як вбачається з квитка, замість майстер-класу (семінару) – тобто наукових, медичних (практичних) занять з психології насправді заплановано проведення вистави. Тобто, на відміну від фахово-орієнтованого спеціалізованого заходу насправді мені, як споживачу (так само як і іншим споживачам) було «підсунуто» виставу (розважальний захід).
Таким чином, у діях Дмитра Карпачова вбачається організований обман (ошукання) мене, як споживача. Так само, як і інших аналогічних споживачів: під виглядом одного заходу насправді умисно реалізовано квитки та запропоновано істотно інший захід, до якого я не маю та не мав інтересу. Я був зацікавлений у наданні психологічної допомоги та психологічної корекції, а не у перегляді розважальних вистав, шоу, клоунад і різних «викрутасів».
Намагаючись розібратися в ситуації та захистити свої права, я дізнався про те, що «психолог» Дмитро Карпачов взагалі не є фахівцем у галузі психології. Він не має відповідної вищої освіти і фаху психолога згідно з встановленою (затвердженою) навчальною програмою, та є самозванцем і відвертим шахраєм.
Позиція НАМН України: надання послуг з психології особами, що не мають фахової освіти, є неприпустимими
На мій запит Національна академія медичних наук України інформувала про неприпустимість проведення будь-яких психологічних дослідів та надання послуг особами без фахової психологічної освіти, як відверто шкідливих.
Семінари і майстер-класи Карпачова та інших псевдопсихологів у світлі Закону України «Про захист прав споживачів»
Відтак я звернувся до суду з позовом про захист прав споживачів. Таке право може реалізувати кожен, хто опинився у подібній ситуації. Відповідно до положень ч. 1 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів», споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги).
Також, відповідно до абзацу передостаннього частини 1 ст. 15 цього ж Закону стосовно продукції, яка за певних умов може бути небезпечною для життя, здоров’я споживача та його майна, навколишнього природного середовища, виробник (виконавець, продавець) зобов’язаний довести до відома споживача інформацію про таку продукцію і можливі наслідки її споживання (використання).
Згідно п. 1 ч. 7 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів» у разі, коли надання недоступної, недостовірної, неповної або несвоєчасної інформації про продукцію та про виробника (виконавця, продавця) спричинило придбання продукції, яка не має потрібних споживачеві властивостей, – споживач має право розірвати договір і вимагати відшкодування завданих йому збитків.
Відшкодування споживачеві збитків, завданих недобросовісною рекламою
Згідно ч. 8 та 9 ст. 15 Закону збитки, завдані споживачеві недобросовісною рекламою, підлягають відшкодуванню винною особою у повному обсязі, при чому під час розгляду вимог споживача про відшкодування збитків, завданих недостовірною або неповною інформацією про продукцію чи недобросовісною рекламою, необхідно виходити з припущення, що у споживача немає спеціальних знань про властивості та характеристики продукції, яку він придбаває.
У даному випадку Дмитро Карпачов застосував недобросовісну рекламу. Він оголосив у себе наявність медичної (психологічної) спеціальності та прийняв публічні зобов’язання про проведення майстер-класу. Натомість він мав лише можливість надати низькосортну виставу сумнівного ґатунку (не будучи й актором), яка мені не потрібна.
На цій підставі я просив суд розглянути питання про повернення мені відповідачем – Дмитром Карпачовим, суми вартості квитка на непотрібний мені сумнівний розважальний захід (виставу) та відшкодувати моральну шкоду (ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів»).
Відшкодування моральної шкоди
Також, в силу ст. 23 Цивільного кодексу України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
Нагадаю, в чому полягає моральна шкода: у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім’ї чи близьких родичів; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку із знищенням чи пошкодженням її майна; у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи. Моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб.
Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.
В подібних ситуаціях кожен споживач відчуватиме моральні страждання у зв’язку з неправомірною поведінкою ведучого цієї вистави, який виявився банальним шахраєм та пройдисвітом, назвавши себе фаховим психологом та пообіцявши проведення майстер-класу (тренінгу), не маючи до цього ніякого хисту та права.
Тобто, споживач розраховуває на отримання фахової психологічної допомоги (лікувально-профілактичного заходу). Потім він отримує інформацію про те, що, виявляється, насправді є покупцем (замовником) розважальних послуг. І це – при тому, що різного роду низькопробних вистав нам усім вистачає і «в телевізорі», в різного роду низькопробних телепрограмах та повсякденному житті абсолютно безкоштовно.
Дніпровським районним судом м. Києва відкрито провадження у цивільній справі за моїм позовом
З того часу, коли Дніпровським районним судом м. Києва було відкрито провадження у справі за моїм позовом про захист прав споживачів, минув майже рік. Протягом останнього року відбулося чимало цікавих подій, про які ви теж незабаром дізнаєтеся на шпальтах нашого видання у продовженні цієї непересічної історії навколо Дмитра Карпачова. Отже, далі буде.
Читайте також:
Якщо споживач придбав “неправильний” квиток
Таємниця звільнення Карпачова з телеканалу СТБ