Замок Паланок, Мукачево

Поділитися:

Коли ви будете відвідувати Мукачево, варто побачити неймовірний замок “Паланок”. Побувавши тут, маєш бажання повернутися сюди ще раз. 

 


 

Замок височіє на горі вулканічного походження.

 

Замок Паланок Мукачево

 

Аби добратися до замку, слід майже півгодини долати крутий підйом.

 

Вхід до замку

 

На перший погляд здається, що назва замку пішла від імені дівчини або квітів. Насправді у XVII столітті цей замок оточив водяний рів, із внутрішнього боку якого був земляний вал. Саме на валі перебував частокіл із величезних палів, наче олівців. Цей частокіл називали паланком. От звідти й назва замку. Але чомусь на пам’ятній дошці при вході у замок, пам’ятник архітектури має назву замок “Паланок”.

 

Замок Паланок пам'ятник архітектури

 

Замок складається із трьох різних замків — верхнього, середнього і нижнього. Він мав вісім ліній оборони.

 

Лінії оборони фортеці

 

У різні часи тут були князівські покої, тюремні камери, казарми для військових, навіть гуртожиток для студентів-механізаторів. Цей замок три роки захищала від нападників красива жінка-воїн Ілона Зріні.

 

Замок Паланок раніше був в'язницею

 

Замок “Паланок” є пам’яткою архітектури національного значення, а також найбільшим і найціннішим багатством Мукачівського історичного музею.

 

Мукачівський історичний музей

 

Як повідомляє Мукачівська міська рада, щорічно замок “Паланок” відвідує близько 300 тис. туристів. Загальна площа замку, який складається із трьох частин, що підіймаються вверх трьома терасами – Нижній, Середній та Верхній замки – 13 930 кв.м. та нараховує 130 приміщень. Багато таємниць зберігають підземелля фортеці, дослідження яких триває.

 

Читайте також:

Мукачево