З глибокою вдячністю передаємо слова підтримки й побажання сил українським медикам, працівникам правоохоронних органів і всім, хто береже наш спокій у часи найскладніших випробувань, спричинених пандемією COVID-19.
Пандемія COVID-19 – сьогодні це найстрашніша загроза, що має глобальний характер і охопила більшість усіх країн світу. Її припинення і подолання наслідків вимагає від усіх нас вживати безпрецедентні заходи, щоб у майбутньому не дозволити цьому лиху повернутися.
Захворювання на COVID-19 викликає раніше невідомий коронавірус
Багато людей досі не розуміють реальної небезпеки від поширення захворювання на COVID-19, яке викликає один з нещодавно відкритих коронавірусів.
Для ознайомлення з більш докладною інформацією про невідомий раніше коронавірус наполегливо радимо вам брати до уваги лише офіційні джерела, зокрема результати досліджень, опубліковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Станом на сьогоднішній день ані вакцин, ані лікарських препаратів для лікування саме COVID-19 наразі не розроблено.
COVID-19 – не звичайний грип, а тяжке захворювання, що вражає легені та дихальну систему, а потім швидко переходить у пневмонію. В особливо тяжких випадках легеневі клітини і тканини руйнуються та буквально згорають впродовж короткого часу, що становить лише кілька днів. Люди помирають, задихаючись.
Особлива небезпека нового вірусу полягає в тому, що у значної кількості заражених осіб захворювання може протікати без очевидних симптомів. Однак вони є носіями хвороби, що передається всім оточуючим. Те ж саме стосується й інкубаційного періоду, коли навіть до появи перших симптомів хворий вже може заражати інших.
Вірус є однаково небезпечним для всіх вікових категорій людей, однак найбільше – для осіб похилого віку й тих, хто мають хронічні захворювання.
Щоб гідно витримати цей період, ми повинні навчатися на досвіді інших країн
В Китайській Народній Республіці здолати вірус допомогла дисциплінованість громадян і виконання ними всіх рекомендацій від медиків, а ще дотримання суворих обмежень, які було запроваджено поліцією.
Китайці гідно витримали 50-денний жорсткий карантин. І ми повинні витримати рівно стільки, скільки буде потрібно для того, щоб уникнути масових захворювань і смерті людей.
А ще поряд з нами є ті, хто заслуговують на нашу підтримку.
В Італії опівдня всі ізольовані вдома мешканці виходять на балкони чи відкривають вікна – вони разом аплодують медикам. А щовечора, в один і той саме час – о 18 годині вони співають гімн Італії.
Люди так само висловлюють свою вдячність усім лікарям і правоохоронцям в Іспанії та інших країнах.
Настав час і нам, як нації, зростати й дорослішати.
Сьогодні Кабінет Міністрів України запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території країни до 24 квітня 2020 р. Це означає, що впродовж наступних 30 днів усім лікарям, медсестрам, фармацевтам, співробітникам правоохоронних органів і військовим доведеться залишатися на варті нашої безпеки, працюючи на межі своїх сил і можливостей. Вони тепер, щонайменше, весь наступний місяць будуть проживати кожен день, немов останній, ризикуючи своїм здоров’ям заради життя всіх інших. Коли їм після цього випаде нагода відпочити – ніхто не знає.
Ми будемо всі разом підтримувати тих, хто береже наш спокій: щодня о 18-й годині
Давайте будемо щодня, разом, в один і той саме час дякувати всім працівникам медичної сфери, правоохоронних органів і нашим військовим, які бережуть наш спокій і забезпечують нашу безпеку.
Пропонуємо кожному долучитися до щирої акції підтримки і вдячності за самовіддану працю лікарям, а з ними – всім офіцерам і рядовим, які несуть зараз службу.
Для цього кожен може щовечора о 18 годині просто відкрити вікно чи вийти на балкон і подарувати цим самовідданим людям наші аплодисменти.
Ми всі можемо разом сказати їм: дякуємо за ще один ваш день, який ви присвятили тому, щоб рятувати наші життя!
На всіх працівників медичної сфери та на всіх правоохоронців і військових випали найтяжчі випробування. Вони першими прийняли бій і зараз їм доводиться робити все можливе й неможливе, щоб тільки зупинити смертельного ворога всього людства. Щоб вірус-убивця не забирав життя, вони віддають свої сили на благо інших.
Вони сьогодні – рятівники всієї України
Вони, наші рятівники – це ті, для кого професія Гіппократа є покликанням: медсестри, лаборанти, асистенти, лікарі всіх напрямів, фармацевти, науковці дослідницьких медичних закладів, а ще всі працівники сфери охорони здоров’я.
Наші справжні герої зараз перейшли на посилений режим несення служби в умовах надзвичайної ситуації. Серед них – ті, хто щодня захищають законність, правопорядок і наш із вами спокій – це співробітники Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, оперативники та слідчі, інспектори й патрульні Національної поліції, Державної кримінально-виконавчої служби, МНС і Міноборони, Національної гвардії, курсанти й рядові військові, що зараз проходять службу.
Тепер усім їм вперше довелося працювати в умовах масштабної пандемії, до якої не була готова жодна країна світу, в тому числі й наша. Тому сподіватися нам доводиться лише на власні сили й ресурси.
Медики і правоохоронці, що бережуть наш спокій, заслуговують на нашу безумовну підтримку.
Зараз їм складніше за всіх
У тих, хто зараз працює дистанційно, ранок розпочинається вдома. І там, за різними повсякденними справами, спокійно проходить весь день.
А іншим нашим співвітчизникам доводиться буквально жити на робочому місці, днями й тижнями не буваючи вдома. Уявіть себе на їхньому місці, коли їм ще починають дорікати, що вони без масок чи ще без чогось…
У тих, хто залишається вдома зі своєю родиною, головний клопіт – чим зайняти себе та дітей, що потрібно купити, що приготувати, де прибрати…
Але водночас поряд із нами відбувається геть інше життя.
Не відчувши на собі, складно уявити неспокій і тривогу матері, що проводила доньку чи сина на роботу в лікарню чи в поліцію – з ким там доведеться контактувати, чи омине небезпека?..
Складно уявити страх дружини, що чекає на свого коханого, який заступив на службу та невідомо, які випробування принесе йому цей день і коли він тепер повернеться додому.
Так само, ті, хто бережуть наш спокій, теж весь час переймаються за своїх самих близьких людей.
Вони щохвилини ризикують – за нас. Ризикують своїм здоров’ям і власним життям, а крім того, й життям своїх рідних.
Вдома на них теж чекають діти. Чекають батьки та чекають усі, хто їх любить.
І це – не кажучи вже про те, що лікарі, працівники правоохоронних органів і військовослужбовці зараз не мають можливості ані відпочити, ані нормально виспатися, ані спокійно перекусити.
Але вони не втекли, не залишили службу, не взяли «термінову» відпустку, а продовжують виконувати свою роботу заради виживання всіх інших.
В цій складній ситуації ми повинні підтримати тих, хто зараз опинилися на передовій цієї боротьби.
Коли це завершиться, ви всі вийдете переможцями
Втім, в Італії, Німеччині, Іспанії та в усіх інших розвинених країнах, які так само цінують демократію та права людини ніхто не церемониться з порушниками умов карантину чи самоізоляції. Будь-які витівки там припиняють жорстко і без вагань.
Якщо той, хто зобов’язаний дотримуватися умов самоізоляції – буде це хворий або контактна особа, ризикне залишити місце помешкання чи піти десь у супермаркет або просто погуляти, його буде затримано, а потім він отримає реальний термін ув’язнення.
Наше законодавство також передбачає покарання за такі дії.
Зараз і ви маєте чудовий шанс нарешті загнати у стійло все це вуличне збіговисько «активістів» і безробітних паразитів.
Документуйте кожен випадок поширення фейків про коронавірус, вживайте самих рішучих заходів для припинення нагнітання паніки та будь-яких спроб додатково дестабілізувати суспільство. Проводьте обшуки та затримання – у «права людини» ми вже вдосталь награлися, зараз не той час.
Зараз ви, шановні оперативники, слідчі, інспектори, патрульні, військовослужбовці та всі, хто залучені до забезпечення правопорядку – лицарі нашої безпеки та спокою. Вкладайте рилом в асфальт, незважаючи на стать, вік і понти будь-кого, хто наважиться цькувати лікарів або дозволяти собі інше зухвальство. Виворачуйте кожного, хто буде займатися мародерством, красти в людей або наживатися на епідемії, спекулюючи на товарах першої необхідності й засобах індивідуального захисту.
Це допоможе виховати суспільство і привчити народ до порядку.
Карантин не буде тривати вічно. Він завершиться, і ви в будь-якому разі вийдете з нього сильнішими. Ви неодмінно вийдете переможцями. Переможців не судять.
Наше майбутнє залежить від нашої людяності та взаємодопомоги
Шановні друзі, пропонуємо як прояв вдячності за збереження нашого життя та здоров’я медикам і правоохоронцям за безпеку та наш спокій, за можливості, висловити їм свою щиру підтримку. Якщо зустрінете на вулиці працівників державних органів з охорони публічного порядку, які несуть службу, подякуйте їм за наш спокій та безпеку.
Маєте знайомих лікарів або правоохоронців? Зв’яжіться з ними та по-людськи спитайте, яка їм потрібна допомога, як вони дістаються на роботу й додому. Якщо маєте авто, пропонуйте підвезти, домовляйтеся щодо часу. Навіть якщо ви таких знайомих не маєте, вам ніщо не заважає особисто переговорити з керівництвом найближчої поліклініки чи іншого медзакладу і запропонувати свою допомогу. Для цього цілком можна обійтися власними комунікативними навичками, без усіляких фейсбучних спільнот і решти. До того ж, якщо ви будете діяти особисто і на прямих контактах, це убезпечить вас від шахраїв і псевдоволонтерів, які наживаються на чужих лихах.
Наше майбутнє зараз цілком залежить від розуміння ситуації в нашій державі та спокою, нашої людяності та взаємоповаги один до одного.
Коли все скінчиться? – таке запитання ставлять усі… Зараз це залежить від кожного з нас. Від того, наскільки сумлінно ми будемо дотримуватися всіх вимог щодо максимальної самоізоляції, гігієни, уникнення контактів з хворими та вірогідними носіями захворювання залежить те, як швидко завершиться карантин і буде знято обумовлені ним обмеження.
З глибокою вдячністю всім медикам і всім правоохоронцям – від колективу нашого видання:
Ірина Кременовська,
Олександр Ретівов,
Руслан Богдан,
Андрій Овчаров,
Євгенія Крупенько,
Олександр Задніпрянський,
Дмитро Друцький,
Денис Марків,
Ігор Гургенашвілі,
Наталія Кокшарова,
Олексій Сухий,
Володимир Верін,
Альона Швець,
Віталій Романюк,
Дмитро Юзько,
Володимир Сімончук,
Бахва Гогебашвілі,
Євген Адамчук,
Георгі Мушкудіані,
Василь Бутнару.