Ірина Кременовська
Latest posts by Ірина Кременовська (see all)
- Зняти плівку обману, або Як позбутися реклами проросійської секти -
- Серія робіт «Faces of war» Тамари Качаленко присвячена пам’яті жертв катастрофи на Каховській ГЕС -
- Клірик УПЦ (МП) Микола Данилевич виправдовував російську агресію та розпалював релігійну ненависть -
- «Back to black» – серія робіт «Старі та діти» Тамари Качаленко -
- Краєвиди інакшого Донецька -
Протягом 25-27 квітня 2018 р. у м. Славутичі відбувалася ІІІ Міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO-2018, в якій я брала участь спільно з працівниками очолюваної мною установи. Організаторами заходів були: Славутицька міська рада, Інститут проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська атомна електростанція», Інститут проблем математичних машин і систем НАН України.
Під час реєстрації учасників замість збірника матеріалів конференції я та інші учасники одержали дивний друкований продукт, – назвемо речі своїми іменами, – із назвою «Друга міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO». 25-27 квітня 2017 рік, м. Славутич», у якому було опубліковано мою наукову працю (торік я теж брала участь у цих заходах) і праці інших авторів, що було подано для участі в аналогічних заходах у квітні 2017 р. Іншими словами, матеріали торічної конференції учасники одержали аж за рік після її проведення.
Такий само друкований продукт, у якому всього пронумеровано 350 сторінок, одержали й інші автори, чиї наукові праці також розміщено у ньому, а всього понад 150 авторів, які зазначені у «Змісті».
Зверніть увагу: друкований продукт з назвою «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO». 25-27 квітня 2017 рік, м. Славутич» не містить жодних вихідних даних і обов’язкових реквізитів видання, що є порушенням вимог чинного законодавства України у сфері видавничої діяльності.
Зворот титульного аркуша:
І остання сторінка:
Так, у друкованому продукті з назвою «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO». 25-27 квітня 2017 рік, м. Славутич» відсутні: ISBN, класифікатор УДК, авторський знак, вид видання і повна назва, анотація та інші вихідні дані.
Незважаючи на те, що друкований продукт організатори репрезентували як «збірник матеріалів конференції», у ньому не було зазначено складу оргкомітету (редакційної колегії).
На останній сторінці також відсутні дані про дату випуску та обсяг. Не зазначено жодних відомостей про відповідального за випуск, дату підписання до друку, формат, папір, гарнітуру, друк, обсяг (ум. друк. арк.), тираж і суб’єкта видавничої діяльності, що виготовив дані примірники (назва, адреса, номер свідоцтва), номер замовлення та інші відомості, що є обов’язковими для такого виду друкованих видань.
Публікація у виданні, в якому відсутні вихідні дані, не може вважатися апробацією результатів наукових досліджень.
Крім того, відсутність зазначених реквізитів унеможливлює перевірку прозорості використання коштів, зібраних з учасників у вигляді організаційних внесків у розмірі 200 грн. з кожного автора. Слід також додати, що вартість особистої та дистанційної (тільки опублікування тез доповіді) участі не диференціювалася за вартістю і була однаковою для всіх.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про видавничу справу», ст. 8 Закону України «Про обов’язковий примірник документів» видавець зобов’язаний забезпечувати своєчасне доставляння обов’язкових примірників видань їх одержувачам у день виходу в світ першої частини тиражу. Недоставляння або порушення строку доставляння обов’язкового безоплатного примірника документів тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб, фізичних осіб-підприємців від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 1867 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
З цього питання я звернулася на адреси Книжкової палати України та Державного комітету телебачення і радіомовлення України, і у своєму листі просила звернути увагу на порушення законодавства у сфері видавничої діяльності та перевірити, чи здійснювалася обов’язкова розсилка друкованого продукту з назвою «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO». 25-27 квітня 2017 рік, м. Славутич» відповідно до переліку одержувачів і чи внесений він до реєстру друкованих видань.
Як було з’ясовано, обов’язкова розсилка збірників не здійснювалася та, відповідно, їх державну реєстрацію проведено не було.
Відповідь Книжкової палати України:
Відповідь Державного комітету телебачення і радіомовлення України:
Також я зверталася до організаторів ІІІ Міжнародної конференції «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO вжити заходів щодо усунення вказаних порушень. Однак від цього часу минуло майже два місяці, а відповідей одержано не було.
Якщо зараз заради інтересу науковці переглянуть інші збірники матеріалів конференцій, у яких вони раніше брали участь, то навряд чи серед таких знайдеться видання, що не містить вихідних даних. Навіть ті наукові заходи, що організовують громадські організації, за підсумками завершуються виданням гідних збірників матеріалів, які містять усі необхідні реквізити, а їх обов’язкові примірники надсилаються на адреси відповідних державних структур для обліку та бібліографічної реєстрації. На моїй пам’яті INUDECO – перша конференція, організатори якої підходять до цих важливих питань з очевидною безвідповідальністю, не кажучи вже про відверте хамство по відношенню до запрошених гостей.
Читайте також:
Підсумки INUDECO-2018: хамство і поливання брудом науковців