Сакре-Кер

Поділитися:

Визначні місця Монмартра. Сакре-Кер (Sacré-Coeur).

 

 

З однією з головних красунь романтичної столиці Франції, яка, немов наречена, одягнена у білосніжне вбрання, мрієш побачитися ледь ступивши на паризьку землю. Вона – прекрасна і неповторна базиліка Сакре-Кер.

 

 

Перший камінь Сакре-Кер заклали 16 червня 1885 року. Завершилося будівництво через три десятиліття, а відкриття і освящення храму відбулося в 1919 році.

 

Холм Монмартр виявився занадто хистким для великої будівлі базиліки. Для зміцнення ґрунту будівельникам довелося вирити більше 80 колодязів глибиною до 40 метрів. У кожен з них встановили зпачний кам’яний пілон. Саме на них і тримається фундамент гігантського собору Святого Серця.

 

Basilique du Sacré Cœur побудована в пам’ять про жертви франко-прусської війни. У її підніжжя лежить важкий ящик з французькими медалями. А в крипті храму зберігається урна із серцем Олександра Лежантіля, знатного парижаніна і ініціатора будівництва легендарної церкви.

 

 

Дзвін базиліки – один з найбільших в світі. Відливали Savoyarde майстри з містечка Ансі (департамент Верхня Савойя) в 1891 році. Його вага становить близько 19 тонн. Одне тільки било тягне на 850 кг!

 

 

Верхівка овального купола Basilique du Sacré Cœur – друга за висотою точка Парижа. Ближче до неба тільки Ейфелева вежа. А висота храму майже дорівнює висоті пагорба Монмартр.

 

 

Храм зведений з рідкісного вапняку, який доставляли до Парижу з кар’єрів Шато-Ландон. Контактуючи з водою, камінь покривається білим нальотом і не вбирає в себе кіптяву і вихлопні гази. Завдяки цій якості матеріалу церква завжди має бездоганну білизну.

 

 

До входу в церкву можна дістатися довгими сходами з 237 сходинок. У ясну погоду з вершини Монмартра відкривається чудовий вид, аж на 50 кілометрів навколо. Відмінне місце, щоб побачити Париж у всій красі і величі!