Ірина Кременовська
Latest posts by Ірина Кременовська (see all)
- Підібрали серпокрильця: як доглядати за птахом - 03.06.2023
- Розбираємо акафіст і молитву до «чудотворної» ікони «Аз есмь с вами и никтоже на вы» - 02.06.2023
- Ікона-спасителька росії «Аз есмь с вами и никтоже на вы» (Свято-Георгіївський монастир УПЦ МП) - 01.06.2023
- Анар Мамедов: його життя, загибель і замовники вбивства - 14.04.2023
- Спідницями та горлянками – на захист московської церкви - 30.03.2023
Прес-служба Головного управління СБ України в Донецькій та Луганській областях опублікувала відео, в якому колишні в’язні так званих «ЛНР» і «ДНР» наважилися поділитися своїми спогадами про перебування в полоні терористів. Один з тих, кому пощастило вижити – наш журналіст, заступник головного редактора Олександр Ретівов.
Від початку активізації сепаратистських рухів на Донбасі Олександр Ретівов (на той час – мешканець м. Луганська) зайняв непохитну проукраїнську позицію. Він відкрито закликав до протидії сепаратизму і тероризму, виступав на проукраїнських мітингах у м. Луганську. Незважаючи на загрозу власному життю, він продовжив закликати місцевих мешканців не брати участі у так званому «референдумі», в тому числі безпосередньо на виборчій дільниці.
За активну проукраїнську позицію 01.08.2014 р. Олександра було викрадено бойовиками так званої «ЛНР». Його утримували у підвалі захопленої Луганської обласної державної адміністрації. Там, навіть під тортурами та загрозою вбивства, він не відмовився від своїх переконань і залишився вірним своїй Батьківщині.
Свідчення колишніх вязнів т. зв. "ЛНР"
Терористи, встановлені завдяки показам колишніх в'язнів, перебувають у розшуку для притягнення до кримінальної відповідальності за вчинені злочини.
Posted by Прес-служба 3 управління ГУ СБ України в Донецькій та Луганській областях on Monday, March 23, 2020
Тим часом, його будинок у Станиці Луганській, де мешкала його мати, було навмисно повністю зруйновано терористами. Так вони помстилися за своє викриття.
Протягом усього часу перебування в полоні Олександр Ретівов щодня піддавався тортурам, що спричинило тяжкі наслідки для стану його здоров’я. Після звільнення з полону, що відбулося 02.09.2014 р. з причин погіршення його стану в результаті численних тілесних ушкоджень, бойовики навмисно скерували його в напрямку станції «Веселенька», що неподалік від м. Луганська, та відкрили по ньому вогонь з міномету, що спричинило осколкові поранення та контузію.
Після полону
Після тривалого лікування у військовому госпіталі м. Щастя Луганської області та Старобільскій міський лікарні, Олександр виїхав до м. Києва, де змушений мешкати до теперішнього часу та орендувати житлове помешкання, оскільки іншого житла він і його мати більше не мають.
Від 2017 р. Олександр Ретівов є завідувачем редакційно-видавничого відділу Центру економіко-правових досліджень і заступником головного редактора друкованого видання нашої установи – загальнодержавного бюлетеня «ГОВОРИ!». Олександр безпосередньо проводить наукові дослідження та журналістські розслідування, в тому числі й такі, що стосуються злочинів сепаратистів та Росії проти України. Як науковий працівник нашої установи, він здійснює дослідження, перевірку й підготовку друкованих матеріалів про діяльність терористичних угрупувань і російських найманців на тимчасово окупованих територіях, про торгівлю людьми, захоплення влади, утримання заручників і застосування тортур до полонених.
Крім того, попри численні погрози і тиск з боку терористів та їхніх пособників, Олександр наважився офіційно заявити про злочини, що було скоєно російськими найманцями на окупованих територіях. Це допомогло ініціювати порушення п’яти кримінальних проваджень, у тому числі проти сумнозвісного «генерала» Миколи Козіцина та слідчого комендатури «ЛНР» Аркадія Корнієвського. Справа останнього розглядається судом. Олександр Ретівов визнаний потерпілою особою у зазначених кримінальних провадженнях, він надав докладні свідчення проти російських терористів і пособників окупантів.
Також його офіційні свідчення як особи, що пройшла полон терористів, було викладено у низці документальних фільмів про події на Донбасі, зокрема у відомому фільмі «Крихка свобода», показ якого вже відбувся у Польщі та в українських містах.