Хто і коли відповість за вибухи на складах ЗСУ?

The following two tabs change content below.
Олександр Корнійчук

Олександр Корнійчук

кандидат економічних наук, магістр державного управління у сфері охорони здоров'я

Суми збитків від вибухів на складах у Збройних силах України за останні 4 роки з урахуванням ринкової вартості знищених вогнем боєприпасів вірогідно становлять близько 50 млрд. грн. Витрати державного та місцевого бюджетів, а також домогосподарств на подолання наслідків вірогідно перевищують 5 млрд. грн.

 

 

Громадяни України так і не отримали жодної інформації про прізвища персонально відповідальних осіб за приведення до стандартів НАТО військових складів Збройних сил України. Це стосується керівників і працівників департаментів та управлінь оборонного сектору Адміністрації Президента, РНБОУ, Секретаріату ВРУ та КМУ, Міністерства оборони України, Генерального штабу, СБУ, військової контррозвідки, ДСНС, місцевої влади. Тут має бути порушено питання про статус суб’єкта відповідальності не нижче заступника голови Адміністрації Президента України, заступника секретаря РНБОУ, заступника міністра оборони України, заступника начальника Генерального штабу, заступника голови СБУ, керівника військової контррозвідки, заступника голови ДСНС та ін.

 

Актуальним є порівняння посад і прізвищ відповідальних осіб за належне вирішення проблем зберігання боєприпасів на складах України протягом 4 років. Достатньо вірогідно, що 99,9%, посадовців, незважаючи на 4 надзвичайні події, пов’язані з вибухами боєприпасів, знаходяться на своїх посадах. Будь-якої моральної, адміністративної, кримінальної, матеріальної відповідальності вони не понесли. Жоден із них у порушення європейського етикету державної служби не подав у відставку. Це класичні приклади системної зневаги до української державності та її ключових інститутів, які мають бути негайно припинені.

 

Потреби української держави і суспільства:

  1. Оприлюднення прізвищ усіх посадовців, які причетні до організації та виконання завдань по впровадженню сучасних стандартів зберігання боєприпасів та озброєння та конкретні факти їх бездіяльності і непрофесіоналізму.
  2. Подання у відставку всіх без виключення вищезазначених посадовців, а також начальників військових складів де стались надзвичайні події.
  3. Надати інформацію в ЗМІ про результати кримінальних та службових розслідувань всіх без виключення фактів надзвичайних подій пов’язаних з вибухами за останні 4 роки.
  4. Залучити фахівців із США, Франції, Великої Британії, Канади для практичної розбудови новітньої інфраструктури зберігання та захисту від внутрішніх та зовнішніх загроз складів з боєприпасами.
  5. Призначення на посаду керівника військової контррозвідки СБУ та заступника голови СБУ з питань контррозвідки високопрофесійних співробітників – українських державників, які спроможні організувати систему упереджувального захисту Збройних сил України від осіб, які несуть реальну загрозу в зв’язку з непрофесійністю або антидержавними діями.

 

Дії громадян України:

  1. Створення в областях де скоєні вибух боєприпасів оперативно-розшукових груп із числа українських державників – офіцерів військової контррозвідки в запасі та у відставці з метою незалежного розслідування всіх обставин та причетних осіб. Особливу увагу приділити вірогідній вертикалі розкрадання боєприпасів для збагачення посадових осіб, а також диверсійної діяльності спецслужб Кремля. Актуальною є аналітична робота по дослідженню можливих фактів диверсій на військових об’єктах у країнах-сусідах Московії – насамперед в Грузії та Азербайджані. Всі вибухи в Україні скоєні в безпосередній близькості від місць дислокації кремлівських військ на території Московії, окупованій Луганській області та Придністров’ї. Це співпадає із цільовим призначенням диверсійно-розвідувальних груп Збройних сил Московії по ліквідації інфраструктури сусідніх держав.
  2. Розгортання проектів просування на центральному і регіональному рівнях механізмів відбору та приведення до влади молодих високопрофесійних українських державників в усіх сферах суспільного життя. Розкриття досвіду Франції, Німеччини про категоричну заборону обіймання керівних посад особами у віці старше 60 років, незважаючи на будь-які попередні заслуги.

 

Дії Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України:

  1. Негайне припинення практики системної безкарності посадових осіб всіх без виключення рівнів за скоєння надто тяжких та тяжких злочинів проти України та її Збройних сил, незалежно від попередніх заслуг перед українською державою. З цією метою необхідне термінове залучення українців-державників, які мали або мають практичний досвід керівної та виконавчої роботи в Апараті Президента США, Ради національної безпеки і оборони, Конгресі і Сенаті, уряді, Міністерствах оборони та комітеті начальників штабів, фахівців з питань упередження надзвичайних ситуацій, контррозвідки, військової контррозвідки, прокуратури, судів та ін.
  2. Надати особистий приклад кожному працівнику державної установи щодо кардинального зменшення власних статків з моменту приходу на державну службу. Це має досягатись реальною відмовою від участі в будь-яких бізнес проектах, включаючи членів сім’ї, родичів та оточення. Крім цього достатньо актуальним є виділення значних сум власних коштів (десятину) на реалізацію конкретних проектів у інформаційній, науково-освітній, охороні здоров’я та оборонній сферах.
  3. Започаткувати сучасні стандарти державницької культури, яка має передбачати скорочення на 80% всіх працівників державних комунальних закладів на основі електронного врядування із забезпеченням працюючих гідною грошовою винагородою, дотриманням персональної відповідальності за вирішення конкретних завдань і обов’язком при потребі піти у добровільну відставку.

 

Олександр Корнійчук