Олександр Задніпрянський
Latest posts by Олександр Задніпрянський (see all)
В Україні можуть заборонити винищення таких інвазійних видів тварин, як миші, щури та інші шкідники, що не лише завдають значні збитки для сільського господарства, але й поширюють десятки інфекційних хвороб.
Законопроект № 2351
На доопрацюванні у профільних комітетах Верховної Ради України знаходиться схвалений у першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу» (зареєстрований за 2351 від 30.10.2019).
Вказаним законопроектом передбачено заборону винищення (евтаназії, умертвіння) безпритульних домашніх тварин (зокрема, собак). Також законопроект «виписаний» так, що під заборону умертвіння (в тому числі шляхом отруєння відповідними приманками та препаратами) потрапили й такі загальновідомі інвазійні види, як миші та щури.
Ідея законопроекту (його авторами є народні депутати України від «Слуги народу») полягає у визначенні цінності безпритульних тварин та її пріорітету над цінністю людського життя. Безпритульних здичавілих собак пропонується всіляко підтримувати, годувати, опікати, лікувати, тримати їх пожиттєво в притулках.
“Охорона” шкідливих і небезпечних тварин на тлі зменшення чисельності населення України
В Україні останнім часом зменшилася чисельність населення понад як на 10 мільйонів осіб. Щороку в Україні закривається близько 400 шкіл через відсутність учнів та вимирання сіл. Така ж ситуація з лікарнями, санаторіями, амбулаторіями, травмпунктами, об’єктами інфраструктури.
Люди повертаються із зони проведення бойових дій та не мають ані роботи, ані житла, ані належної реабілітації та лікування. Декілька мільйонів осіб є вимушеними переселенцями з територій АР Крим, Донецької та Луганської області. Особисто я після повернення зі служби в АТО/ООС досі не можу відновити своє здоров’я. Мою квартиру в Донецьку зруйновано внаслідок обстрілу, а майно розграбували мародери. Через захоплення мого міста терористами я і моя родина змушені поневірятися в пошуках прийнятного орендованого житла та роботи.
При цьому я це зазначаю не задля того, аби отримати для себе особисто якісь преференції або викликати почуття жалю. Я пояснюю це лише до того, що подібне возвеличування недоторканності та «святості» безпритульних собак на фоні загального зубожіння та інших нагальних проблем є безглуздістю, насмішкою над людьми, цинізмом і відвертою диверсією.
В Україні декілька сотень тисяч здичавілих безпритульних собак
Забезпечення умов для утримування лише однієї безпритульної собаки (харчування, догляд, лікування, «дах над головою») потребує витрат, за найскромнішими підрахунками, від 40-50 гривень в день. Крім того, це передбачає виділення «житлової площі» для кожної від 2,5 кв. м. на одну тварину.
При цьому пенсіонери, утриманці інтернатів для неповносправних людей, хворі в лікарнях, ув’язнені в тюрмах, діти в сиротинцях та дитячих будинках перебувають у набагато гірших умовах, аніж планується забезпечити для благополуччя безпритульних собак.
Залишати їх на вулиці, тим більше – не вихід. Собаки є розносниками десятків хвороб та інфекцій, які для людей є безумовно смертельними (сказ), або ж такими, що викликають ураження більшості органів. Серед таких – лептоспіроз, ехінококоз, хвороба Лайма, хвороба Ауески, туберкульоз тощо. Крім того, собаки вчиняють напади на людей (щороку гинуть декілька осіб, пошматованих тваринами), провокують ДТП, поширюють екскременти й паразитів.
Возвеличування безпритульних тварин цікаве казнокрадам (позаяк дає можливість довго «усувати проблему» за бюджетні кошти) та психічно неврівноваженим збоченцям і людиноненависникам.
Переконливо просимо на засадах тверезого реалізму та справжнього гуманізму не допустити безглуздих дій по прийняттю і запровадженню подібної маячні у вигляді згаданого «гуманістичного законопроекту» Верховною Радою України.