Facebook. Небезпека, що ховається за ширмою

Поділитися:

Яка небезпека може чатувати на користувачів соціальної мережі Facebook, коли для більшості з нас вона стала таким собі майданчиком для спілкування між собою? Тут ми будуємо свої дружні стосунки та отримуємо задоволення від нашого спілкування, створюємо спільні проекти чи користуємося вже створеними іншими, отримуємо необхідну інформацію без витрати зайвих зусиль по пошуку.

 

 

Для декого вона навіть стала віртуальною домівкою, адже тут цікаво й затишно, є можливість вільно виразити свої думки, є можливість проявити себе і навіть стати зіркою та купатися у своїй славі.

 

Але чи дійсно мережа є безпечною для нас? Чи всі ці елементи штучного комфорту не завдадуть нам шкоди, а також нашим рідним, друзям? Чи готові ми добровільно відмовитися від власної безпеки задля задоволення власних втіх? Саме ці та подібні питання, на мою думку, є зараз доволі актуальними та, нажаль, не кожен з нас на це звертає свою увагу.

 

 

Можливо, причиною є наша звичка довіряти, без тіні сумніву в якості продукту – навіть програмного, і це залишилося в нас ще з радянських часів, адже це тоді не було модним, та люди були впевнені в тому, що все, що їм надається, є якісним та не нашкодить їм, а коли щось не так, то міліція знайде та покарає злочинця.

 

 

До України явище під назвою Facebook та пропоновані ним свободи увірвалося дуже стрімко, цьому сприяла ситуація на Сході та міжнародний конфлікт, але шкода, що відношення до його продуктів у нас ще залишилося на рівні покупця ковбаси з нашими радянськими уявленнями про якість і відповідну довіру до виробника.

 

 

Бентежить також той факт, що ми, як користувачі цього інтелектуального продукту, іноді буваємо дуже схожі на зграйку мавпенят, які одне за одним повторюють усе, що вподобав чи поширив наш друг. А як же, коли друг поширив публікацію, в якій, ось, певний класнючий сервіс (веб-додаток) вважає його супер героєм, або навіть у кінці цього року він виграє 1 000 000 євро, чи навіть одружиться на дуже файній дівчині, – нас переповнює цікавість, а чи станеться це також із нами, а може, ще краще буде, ніж у друга? Ми, зламавши собі голову, ставимо йому свою вподабайку та біжимо на той саме, тоді ще класний для нас веб-додаток по надію отримати схожий або навіть кращий результат, аби похизуватися перед іншими та показати свою крутість.

 

 

А як же, адже бути крутим – це зараз стало модним. Нехай воно навіть віртуальне, але ж задоволення своїх бажань стати більш успішним і перспективним з-поміж інших перетворюється на певний наркотик, за який ми платимо високу ціну.

 

Встановлюючи чи реєструючись на сумнівному веб-додатку, якими зараз рясніє Facebook, ми добровільно даємо згоду обміняти свою безпеку, безпеку своїх близьких і друзів на тимчасове задоволення та навіть не замислюємося про наслідки.

 

 

Якби ми знали, що насправді відбувається під ширмою обробки наших даних на цих ресурсах, після того як ми натискаємо кнопку та даємо згоду на вхід зі своєї сторінки Facebook, то мабуть, ми цього б не робили та трималися від них осторонь.

 

З першого погляду, зовсім безпечний веб-додаток від стороннього розробника з Facebook нам уявляється таким милим, але насправді це голодний вовк у шкурі ягня. Погодьтеся з тим, що ми не знаємо, які справжні були наміри розробника створити цей додаток та подати нам його вже під солоденьким соусом. Погодьтеся, що вже були випадки або ви чули, що ще вчора комп’ютер працював добре, а ось наступного ранку з нього почали виповзати гремліни що хором волають: “Дай грошей, інакше всі твої дані на Windows буде знищено!”. Або одного разу ви виявили що дані вашого диску зашифровані у якісь кракозябри і відкрити та прочитати не є можливим.

 

 

Чому так сталося і що було причиною – ми, на жаль, не знаємо. Ми довіряємо антивірусу, як тому радянському міліціонеру, та ставимося невідповідально до безпеки своїх даних. Тикаючи мишкою на сумнівний веб-додаток Facebook, ми, тим самим, відчиняємо двері злочинцям до своїх домівок, де мешкають наші рідні.

 

Бажаючи дізнатися, що на нас чекає у наступному році, ми тим самим приводимо злочинця за руку до нашого будинку, у нашу сім’ю, і навіть даємо згоду бути поруч у нашому ліжку. Так чи варто обмінювати свою свободу та безпеку на тимчасове задоволення від отриманого результату тесту, що надається сумнівним ресурсом?

 

Може, дехто вважає, що то просто гра та вона не нашкодить, але насправді за милим інтерфейсом з різнокольоровими квіточками, як правило, приховується небезпека. Слід пам’ятати, що за склом монітора комп’ютера чи телефону віртуально мешкають не всі люди добрі, а тому ставитися до користування соціальною мережею слід більш відповідально.

 

 

Згадайте, як нещодавно скінчилася хвиля, коли на сторінках з’являлися, без волі на те господаря, різні небезпечні спам-листи, які закликали його друзів перейти до їх сайтів. Згадайте, як деякі ваші друзі повідомляли, що їхні сторінки були пошкоджені та просили не реагувати на їхні листи аби убезпечити себе.

 

Чому це так сталося? Чому доступ до аккаунтів Facebook став доступний стороній людині? Відповідь лише одна: користувач був необачним та довірився небезпечному веб-ресурсу, а той, у свою чергу, під виглядом веб-тесту скористувався цим і захопив аккаунт, – він, наче павук, що розставив свої сітки та чекав на свою жертву. Тому не будьте жертвами і не довіряйте всьому, що яскраво блискає та манить вогниками. Будьте більш відповідальними у своєму користуванні мережею, адже ваша необачність може накликати лихо.

 

Читайте також:

Facebook: по той бік скла