Харківські «гори мертвих собак» виявилися не зовсім харківськими: як псевдозоозахисники створюють фейки та поширюють недостовірні відомості про діяльність комунального підприємства.
З вами – постійна рубрика «ніколи такого не було, і ось знову», або Animal-fake.
Фото з Пакистану та китайської провінції Юньнань
Широко відомі у вузьких колах псевдозоозахисники, що годуються за кошти іноземних фондів, уже який рік поспіль намагаються компроментувати КП «Центр поводження з тваринами» за допомогою вміння користуватися Google і скачувати різні картинки.
Наприклад, гори мертвих собак з Пакистану. Місто Карачі – майже Харків? Погодимося, є деяка співзвучність.
Тільки чому пакистанських дітей вирізали зі світлини? Це така форма расизму?
А ось фотографію мертвих собак з китайської Південно-Західної провінції Юньнань якось дарма використали.
Юньнань навіть не звучить схоже з Харковом, на відміну від Карачі.
Тим більше, у 2014 році там застрелили понад 5000 безпритульних собак, щоб попередити епідемію сказу після смерті п’ятьох людей. Про це тоді не писав, хіба що, самий лінивий таблоїд.
Чому так радикально? Юньнань посідає одне з перших місць за темпами поширення захворювання на сказ у Китаї. Сказ стоїть на другому місці за ступенем небезпеки. І, плюс до сказу, малярія, а ще – чума (привіт середньовіччю й персонально антивакцинаторам). Тварини віддали своє життя, щоб не вимерло ціле аграрне місто.
До чого тут Харків?
Цю світлину псевдозоозахисники використовують по відношенню до КП «ЦПТ» частіше, ніж наркомани – одноразовий шприц.
На величезний жаль, у псевдозоозахиників немає можливості знайти фото з горами трупів тварин у Харкові, тому китайські провінції та світлини з далекого Пакистану ввійшли до чату. І, про всяк випадок, прихопили з собою фото котів з морозильної камери.
До речі, у первинному джерелі є короткий опис походження цієї фотографії. Людина, яка їх опублікувала, має відношення до смерті цих тварин.
Так, їх опублікував директор французького міського притулку ще у 2015 році. Він закликав людей не купувати тварину, якщо ті не розуміють, що тварині потрібне піклування або якщо вони думають, що з цуценяти німецької вівчарки виросте, максимум, чихуахуа.
Чоловік чесно написав, що після прибуття до притулку тварина має 72 години. Якщо через 3 дні тварина не знайде нову сім’ю, то всі тварини підлягають умертвінню гуманним способом. Ви думаєте, це стосується безпородних тварин? Ні. Керівник притулку прямо зазначив, що понад 50% тварин – породисті й навіть мають документи, що підтверджують родовід.
Фото з холодильника він додав для підтвердження своїх слів про те, що через байдужість і недолугість людей щодо утримання хатніх улюбленців страждають тварини.
Просто знайди картинку в Google і пиши, що це – з твого міста
Фото з міста Краснодара, РФ.
Можливо, харківським псевдозоозахисникам потрібно витрачати менше часу на серфінг Google у пошуках нових жахливих «фото-про-Харків-шо-немає-про-Харків-ну-хай-буде-Пакистан» та займатися корисними справами?
Наприклад, замість поширення брехні у соцмережах, ці діячі могли б створювати притулки та шукати господарів бездомним тваринам…
Адже з нашого КП «ЦПТ» щодня бездомні тварини знаходять сім’ї.
Маючи такі таланти зомбіфікації громадських мас, гри на людській жалобі та співчутті, псевдозоозахисники можуть сміливо клепати методички для російських фейк-ньюз. Розіп’яті собаки хлопчиків-пенсіонерів, задуті монтажною піною, – жахливо, страшно… Та ідеально для компрометації неугодних.
КП «Центр поводження з тваринами»,
м. Харків