Олексій Святогор
Latest posts by Олексій Святогор (see all)
- ТОВ «Спеціальне тактичне спорядження» («СТС») – ще один вимір нахабства (документи) -
- «Спеціальне тактичне спорядження» – мімікруючі пройдисвіти (документи) -
- «Спеціальне тактичне спорядження» (ТОВ «СТС») – не тільки шахраї, але й «ухилянти» (документ) -
- Повернути своїх: від слів до дій у процесі обміну ув’язненими -
- Саботаж мобілізації в ДУ «Полтавська виправна колонія (№ 64)» -
Статистична інформація та емпіричні методи дослідження дозволяють обґрунтовувати всі висновки науковими даними – об’єктивними та тверезими. В даному дослідженні йтиметься про зміни, що відбуваються впродовж 2018 – 2021 років у чисельності населення міста Києва.
Інформація від органів РАЦС
Від Центрального відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Київ) мені надійшла статистична інформація про кількість народжених і померлих людей за останні кілька років у Києві. Відомості, які було одержано, дають підстави для цікавої дискусії, адже вони є продовженням теми з аналізом відповідної медичної статистики народжень і смертей у столиці.
Взагалі я вивчав питання, пов’язані з впливом пандемії COVID-19 на демографічні показники, зокрема смертність населення. Цей показник, на жаль, має тенденцію до зростання. Кількість смертей від інших причин, включаючи різні захворювання, залишається на тому ж рівні, та до них додаються смерті внаслідок ускладнень, спричинених COVID-19. За чистими статистичними даними це має бути видно в абсолютних цифрах.
Статистичну інформацію кожен може проаналізувати самостійно.
Що одразу привертає до себе увагу: з показників очевидно, що відбувається скорочення чисельності населення по Києву. Темпи скорочення невеликі, але тенденція простежується.
Динаміка кількості народжень і смертей
Далі також цікаво порівняти показники за горизонтальною межею, тобто і народжуваність, і смертність за аналогічний період за роками. Так, у березні 2018 р. народилося – 3032 людей, у тому ж місяці в 2019 р. – 2776, у березні 2020 р. – 1979, у березні 2021 р. – 2206 людей. При цьому залишається незрозумілим те, з яких причин у березні 2020 р. чи за дев’ять місяців до того відбувся такий спад у народжуваності.
Як інший приклад, у січні 2018 р. померло 2905 людей, у січні 2019 р. – 3373, у січні 2020 р. – 2864, а у січні 2021 р. – 4291. Чим було викликано таке різке зростання смертності майже на півтори тисячі людей, тобто у півтора рази порівняно з минулим роком? Коронавірусна хвороба? Цілком можливо, тому що такий само високий темп смертності спостерігався і в попередні місяці – у листопаді 2020 р. померли 4029 людей, у грудні 2020 р. – 4291 людей. Цей показник суттєво перевищує за аналогічні періоди попередніх років, у які за ці місяці реєструвалося не більше трьох тисяч померлих.
Потім у 2021 р. спостерігаються спади смертності. У лютому померли 3719 людей, у березні – 3222 людей. Після цього знову зафіксовано різке зростання смертності: квітень – 4455 людей, травень – 4752 померлих. Якщо порівняти ці показники з аналогічними періодами попередніх років, то тоді вони не перевищували 2,5 тис. смертей на місяць, і потім знову відбувався спад. Зростання кількості смертей за часом збігається з періодами, коли для запобігання поширенню коронавірусного захворювання органами влади приймалися рішення про оголошення локдаунів. Після кожного виходу Києва з «червоної» зони карантину смертність знову знижувалася. Наведену статистику кожен з вас може використовувати на свій розсуд, а всіх охочих висловитися запрошуємо до обговорення.