Ольга Кряжич
Про Google Scholar і ORCID не писав лише лінивий. В Інтернеті існує купа методичних вказівок відносно того, як оформити власний профіль. Заповнення профілю дуже просте і відбувається рідною мовою. Але питання щодо створення та наповнення персональних профілів науковців в Google Scholar все одно продовжують задаватися.
Початок тут:
Ольга Кряжич. Як підняти свій «Хірш» і не робити помилок, які були вже зроблені до вас |
Розділ 3. Google Scholar – не засіб самолюбування, а ORCID – не «печатка диявола»
Покрокове створення профілю представлено нижче. Найпростіший шлях переходу до Google Scholar – набрати у пошуку «Google Scholar» або «Академія гугл». Після цього перейти за першим посиланням, яке буде у результатах пошуку. Після цього буде відкрите таке вікно:
Якщо після цього натиснути «Увійти» (виділено стрілочкою), то можна перейти до форми входу або створення нового облікового запису в Google Scholar.
Після введення електронної адреси і підтвердження правильності пароля, будуть запропоновані заходи щодо підвищення захисту профілю. Їх можна пропустити й налаштувати, за необхідності, в будь-який момент. Після того буде відкрита форма для заповнення профілю науковця.
Електронною адресою для підтвердження є адреса навчального закладу або наукової установи, де працюєте (наприклад, адреса з розширенням edu.ua). Це повинна бути адреса, до якої ви маєте доступ, бо треба буде зробити підтвердження для афіліації. Проте, цей пункт можна пропустити і натиснути кнопку «Далі». Після цього ви потрапити до вибірки статей, які будуть запропоновані для формування вашого профілю.
Ряд статей можуть не бути вашого авторства, тому слід поставити у клітинки, що розташовані зліва біля статей, відмітки, у разі, якщо це статті вашого авторства. Після цього слід натиснути стрілку переходу до наступного кроку, провести налаштування профілю щодо режиму оновлення та доступності для інших користувачів. Це дозволить знаходити ваш профіль науковця, якщо, наприклад, хтось шукає інформацію про ваш науковий доробок або бажає вас процитувати. Наприкінці не забуваємо натиснути «Готово».
Отримуємо не повністю заповнений профіль, як це представлено. Слід зауважити – чим краще заповнений профіль, тим більше ймовірності, що ваші статті будуть знайдені при здійсненні пошуку і тим краще буде відслідковуватися цитування робіт.
З Google Scholar основні роботи виконані, але не закінчені. Профіль потрібно вести, регулярно коригувати, за необхідності вносити деякі роботи вручну.
Тепер слід отримати ідентифікатор автора ORCID
Вчені довели, що ORCID не є диявольським числом. Але судячи з того, як повільно дослідники та викладачі оформлюють профіль в ORCID, більшість з них вважають саме так.
Оформлення власного ідентифікатора ORCID можна здійснити шляхом виконання ряду дуже простих кроків. Можна перейти за посиланням або просто набрати «орсід» у рядку пошуку в браузері і перейти за першим посиланням. Саме так, просто кирилицею!
Звичайно, можна заповнити англійською. І це буде доволі ефективно, бо потім це використовуватиметься для актуалізації англомовних профілів наукометричних баз та професійних соціальних мереж. Одна з мов сервісу – російська. Української, на жаль, поки немає. Але це дозволяє легко зорієнтуватися і, як пишуть, за три кроки, оформити ідентифікатор. Для цього треба натиснути «Регистрация/зарегистрироваться».
Буде відкрита нова форма, за якою або можна увійти до профілю ORCID за допомогою соціальної мережі Фейсбук чи Google. Враховуючи, що вже маємо оформлену поштову скриньку у Gmail, то достатньо натиснути кнопку (внизу, та, що ліворуч) і здійснити перехід у автоматично створений профіль для його подальшого заповнення. Після проведення всіх процедур слід підтвердити адресу електронної пошти та перейти в поштову скриньку і натиснути кнопку підтвердження. Після цього отримуємо ідентифікатор ORCID та сторінку дослідника, яку бажано заповнити.
Начебто все…
Ой, ні!
Треба провести афіліацію – тобто, співвіднести свої профілі з організацією, де працюєте.
Читати далі:
Ліричний відступ від теми 3, в якому пояснюється: афіліацію іноді розуміють, буквально, як товариство колег