Ми повернемося з війни

Поділитися:

З 2005 року дня 8 і 9 травня проголошені Генеральною Асамблеєю ООН як дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни. Світові знадобилися десятиліття на те, щоб оговтатися після злочинів нацизму. Проте у ХХІ столітті це жахіття повернулася під іншою назвою – рашизм.

 


 

Від завершення Другої світової війни минуло понад 70 років. Протягом часу Росія могла б досягти прогресивних у найрізноманітніших сферах. Але тільки за останні два десятиліття вона була зосереджена виключно на дресурі свого бідного, заляканого, безграмотного народу, готуючи його до кривавої бійні у центрі Європи. Поки весь цивілізований світ жив за принципом ніколи знову, Росія вичікувала моменту задля «можем повторіть». Злочини російських загарбників у 2022 році виявилися набагато страшнішими за злочини фашистів.

 

У людожерського путінського режиму немає жодної мети – він існує лише заради самовідтворення. Українці ж чітко знають, що зараз ми всі єдиним фронтом виборюємо своє майбутнє та мир на нашій землі. Саме це додає сил для того, щоб довести нашу боротьбу до перемоги.

 

Завершення Другої світової війни

Ми будемо пам’ятати кожного, хто віддав своє життя за нашу країну і за те, щоб ніколи знову рашисти не могли б «повторіть» свої злочини

 

Ми повернемося з війни,

Укриті порохом і пилом,

І десь на простирадлі – білім! –

Побачимо спокійні сни.

 

Ми повернемося з війни,

Щоб попіл розгрібать руками,

Та попіл в серці буде з нами

І спогадів рясні терни.

 

Ми повернемося з війни,

Щоб хліб з волошками ростити,

Щоб поряд бавилися діти

Без остраху, в громах весни.

 

Ми. Повернемося. З війни…

В міста згорілі прийдуть люди,

І сміх лунатиме усюди,

Хоча на серці – полини –

Не всі повернуться з війни.

Війни не з нашої вини.