Право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань гарантоване кожному Конституцією України (ст. 34). Однак не буде зайвим нагадати про те, що як і в будь-якому ЗМІ, на «ГОВОРИ!» не допускається розміщення матеріалів, які містять заклики до насильницького повалення конституційного ладу чи масових заворушень, загрожують національним інтересам, територіальній цілісності й суверенітету України, пропагують насильство й жорстокість, розпалення расової, національної, релігійної та іншої ворожнечі.
Звісно ж, і без нагадування людина законослухняна й розумна цього не робитиме.
Хоча свобода слова є одним з незаперечних прогресивних досягнень людської цивілізації, її не слід розуміти як вседозволеність. У встановленні правил для авторів редакція «ГОВОРИ!» виходить з простих і зрозумілих усім міркувань: свобода одного закінчується там, де починається право іншого.
На сторінках «ГОВОРИ!» не варто розміщувати матеріали, в яких наявний принаймні один з перерахованих елементів:
- Схвалення протиправної поведінки, порушень громадського порядку, поширення радикальних настроїв, виправдання насильницьких дій (у т.ч. домашнього насильства), розпалювання ненависті в суспільстві. За заклики до вбивства людей, завдання їм фізичної чи майнової шкоди, «судів Лінча» – бан без попередження з одночасним зверненням редакції до правоохоронних органів для притягнення автора до відповідальності згідно з вимогами чинного законодавства.
- Матеріали маніпулятивного змісту, коли емоції переважають над фактами, інформація подана в істеричній формі, а висновки ґрунтуються на суб’єктивних оціночних судженнях і далекі від реальності.
- Дискримінація людей за будь-якою ознакою.
- Плекання невігластва. Те ж саме стосується викривлення інформації, фальшування фактів і викладу свідомо неправдивих тез, наприклад: «Серед викидів у повітря – аміак, який призводить до кислотних дощів та осадження азоту. Це пошкоджує посіви та природні екосистеми». Аміак дає лужну реакцію, це відомо ще зі шкільних уроків хімії. Ми поважаємо наших читачів і бачимо в них людей, а не стадо ховрашків.
- Проповідування езотеричних, окультних або релігійних учінь, а так само – популяризація астрології, ворожіння, магії, хіромантії та подібного непотребу. Кожен сам обирає свій шлях. Наша ж місія – застерегти, роз’яснити й убезпечити, – див. розділ Сектознавство.
- Пропаганда відмови від обов’язкової імунізації населення (вакцинації, планових щеплень), поширення ідеології вегетаріанства, веганства, праноїдіння, уринотерапії, радикальних «зелених» та ін.
- Плагіат (порушення авторського права, «переспівування» чужих думок, запозичення матеріалів з інших публікацій без посилання на першоджерело).
- Сміття. Теми про ноги Савченко, макіяж судді, селфі дружини прокурора тощо тут нікому не цікаві.
- Плоди хворобливого марення. Всі видання одержують листі й повідомлення від душевнохворих, але не всі мають можливості відрізняти їх від решти. Ми – маємо.
- Зовнішні посилання – активні гіперпосилання на сторонні ресурси (Інтернет-видання, сторінки та/або магазини, дошки оголошень, форуми, блоги, портали і т. ін.). Як виняток із цього правила, у випадках, коли без цього неможна обійтися, дозволяються лише посилання на відповідні документи, розміщені в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
У випадку нехтування цими правилами та зневаги до них автор буде заблокований, а його публікації – видалено.
Редакція залишає за собою право в разі наявності сумнівів у правдивості тез авторів, або на звернення фізичних і юридичних осіб перевіряти викладені у публікаціях відомості на предмет достовірності викладених фактів, цифр, фотоматеріалів і висновків.
Мова видання «ГОВОРИ!»: українська, англійська, російська.
Статті, що публікуються, мають бути ретельно вичитані авторами, які несуть повну відповідальність за зміст і достовірність викладених відомостей.