Ольга Кряжич
З 2005 року дня 8 і 9 травня проголошені Генеральною Асамблеєю ООН як дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни. Світові знадобилися десятиліття на те, щоб оговтатися після злочинів нацизму. Проте у ХХІ столітті це жахіття повернулася під іншою назвою – рашизм.
Від завершення Другої світової війни минуло понад 70 років. Протягом часу Росія могла б досягти прогресивних у найрізноманітніших сферах. Але тільки за останні два десятиліття вона була зосереджена виключно на дресурі свого бідного, заляканого, безграмотного народу, готуючи його до кривавої бійні у центрі Європи. Поки весь цивілізований світ жив за принципом ніколи знову, Росія вичікувала моменту задля «можем повторіть». Злочини російських загарбників у 2022 році виявилися набагато страшнішими за злочини фашистів.
У людожерського путінського режиму немає жодної мети – він існує лише заради самовідтворення. Українці ж чітко знають, що зараз ми всі єдиним фронтом виборюємо своє майбутнє та мир на нашій землі. Саме це додає сил для того, щоб довести нашу боротьбу до перемоги.
Ми повернемося з війни,
Укриті порохом і пилом,
І десь на простирадлі – білім! –
Побачимо спокійні сни.
Ми повернемося з війни,
Щоб попіл розгрібать руками,
Та попіл в серці буде з нами
І спогадів рясні терни.
Ми повернемося з війни,
Щоб хліб з волошками ростити,
Щоб поряд бавилися діти
Без остраху, в громах весни.
Ми. Повернемося. З війни…
В міста згорілі прийдуть люди,
І сміх лунатиме усюди,
Хоча на серці – полини –
Не всі повернуться з війни.
Війни не з нашої вини.