Jaguar Land Rover – вбивчий камуфляж для лохів

Поділитися:

Останнім часом в Україні з’явилося чимало сумнівних автосервісів, які використовують торгову марку Jaguar Land Rover і позиціонують себе як офіційний легальний сервіс. Вони небезпечні тим, що реалізують підроблену продукцію, здійснюють неякісний ремонт і тим самим дискредитують Jaguar Land Rover перед споживачами.

 


 

Кожен автомобіль – продукт офіційного виробника

 

У нашій країні буквально нещодавно відбулися декілька резонансних автокатастроф, результатом яких були загибель і каліцтво людей. За деякими з них тривають судові процеси, в інших винуватці вже знаходяться за ґратами. Однак маємо привернути увагу громадськості до ситуації, коли ласі до чужого добра спритники в гонитві за грошвою виявляють карколомні чудеса крутійства та ошуканства, не гребуючи банальним камуфляжем торгових марок і фальшуванням. А це, своєю чергою, призводить до людських жертв.

 

Загальновідомо, що кожен з відомих автовиробників прийшов складний шлях становлення та розвитку. Колись усе розпочиналося з приватної майстерні десь у захаращених гаражах. Там у вільний від основної роботи час молоді хлопці щось майстрували з металобрухту, робили перші кроки інженерного пошуку. Вдосконалюючи конструкції, шляхом проб і помилок вони рухалися до якості й визнання.

 

За десятки років автовиробники з невеличких майстерень перетворилися на потужні конгломерати, містоутворюючі підприємства з десятками тисяч менеджерів, інженерів, фінансистів, дослідників, хіміків, фізиків, лаборантів, матеріалознавців, мотористів.

 

Кожна деталь пересічного автомобіля вистраждана тяжкою працею механіків. Автомобіль є завершеною технічною спорудою, практично досконалою та унікальною.

 

Звісно, результат своєї копіткої праці власники автоконцернів всіляко оберігають, захищаючи власну торгову марку (найменування) та всі притомні технічні рішення в історично складений правовий спосіб – шляхом запровадження механізмів охорони інтелектуальної власності. Ми не будемо детально вдаватися в тонкощі правових процедур. Це тема окремої розмови, і не однієї. Ми лише спробуємо у спрощеному викладі довести нашу думку до читачів.

 

Автосервіс під маркою Jaguar Land Rover на Парковій, 24

 

Створюючи автомобіль і випускаючи його на ринок, автовиробник бере на себе відповідальність за своє дітище. Він готовий приймати будь-які ризики, технічні вади чи недоліки, які можуть виникнути в автомобіля під час експлуатації.

 

Регулярно ЗМІ поширюють інформацію про відкликання тими чи іншими провідними виробниками своїх автомобілів через виявлення технічних недоліків окремих вузлів. Для виробника репутація, чесне ім’я та безпека автовласників дорожче за тимчасові прибутки.

 

Але який сенс у такій «чесності», коли існують знахабнілі від безкарності жевжики, котрі просто копіюють чужу торгову марку та в якихось гаражах розміщують так звані «офіційні сервісні станції» з ремонту елітних автомобілів?

 

Jaguar Land Rover

Нещодавно ми звернули увагу на одних «механіків», які створили брудне кубло контрафакту та підробки частин елітних автомобілів Jaguar Land Rover у Києві по вулиці Парковій, 24

 

Спробуйте знайти на мапі цей «потужний» сервісний центр по ремонту елітних британських авто. «Сервіс» розташований у приватному секторі на Куренівці в гаражах. Однак він обачливо використовує швидкозйомні банери (раптом нагодиться поліція – то можна швидко зняти «наклейку» та вдавати непричетність) із зображеннями торгової марки виробника Jaguar Land Rover.

 

Клієнтура «сервісного центру»

 

Загалом, цей район сумнівно відомий нам по раніше розміщеним публікаціям про дуже винахідливих і зворотливих крутіїв. От і доводиться приділяти дуже прискіпливу увагу «злачній» локації, прищеплюючи повагу до закону і правил співжиття.

 

Автомобілі клієнтів автосервісу

Автомобілі клієнтів у черзі на ремонт

 

Постає питання щодо мотивів автовласників, які не оминають такі «сервіс-центри». Їх можна спробувати зрозуміли: виходячи з усього, це відчайдушні «ніщеброди». Вони на останні гроші (та ще і влізши в кредит та виплачуючи його через надання сексуальних послуг нерозбірливим клієнтам) витратили на купівлю потриманого або і вкрай сумнівного, викраденого, з перебитими номерами агрегатів, чи після серйозного ДТП автомобіля Jaguar чи Land Rover. І тепер вони намагаються «тримати марку» та виглядати успішними і багатими, ремонтуючи свого «залізного коня» буцімто в офіційному та поважному сервіс-центрі. Вивіска є – то і добре.

 

Хочеться «солодкого життя» і відчуття власної значимості. От і змушені бідолахи користуватися сервісом, схожим на сервіс виробника, так само як і придбавати продукцію «всесвітньовідомих» брендів Abibas, Soni, Nokla, Panaskanik (тисячі їх). З тією лише різницею, що справжній Adidas буде карати за повне копіювання свого імені. А до Abibas особливо не причепишся. Одна-дві змінені літери у назві вже дають підстави твердити: «ми йето одно, а ви йето что-то другое»…

 

Підроблені автозапчастини

 

Дивно, що автовиробники та офіційні представництва серйозних автовиробників дозволяють існування ось таких напівлегальних майстерень Jaguar чи Land Rover. Адже якщо хтось придбає мобільний телефон Nokla чи взує кросівки згаданого нами вже Abibas, то великої біди від того не буде. Однак замінити на справжньому (навіть побитому, утопленому чи вкраденому або ж «зліпленому» з декількох «донорів») Land Roverі важливий елемент ходової частини на підроблену деталь десь, умовно кажучи, з Малої Арнаутської вулиці – це вже замах на убивство загальнонебезпечним способом.

 

Під час руху замінена деталь може елементарно втратити свою цілісність. Некерована груда металу виїде на тротуар і залишить по собі купу понівечених тіл. Те ж саме, коли деталь, можливо, і «правильна», належить виробнику, однак її встановлює на автомобіль непідготована особа, яка не володіє протоколами та регламентами заміни подібних деталей та їх правильної інтеграції в єдину інженерну цілісну систему автомобіля, порушує процедуру і послідовність робіт.

 

Майстрів треба навчати тривалий час, на правильному оригінальному обладнанні, з вихованням виробничої культури, відповідальним ставленням до роботи. А яке може бути ставлення до роботи (так само, як і досвід, культура, відчуття відповідальності) у хлопчини, якого на роботу в «гаражі» прилаштував двоюрідний дядько? Прилаштував по знайомству – аби байдики не бив. Може, хоч навчиться чомусь, бо він окрім велосипеда нічого складнішого не бачив. Хіба, за допомогою лома та кувалди замінював колесо на тракторі…

 

Автосервіс Jaguar Land Rover

Такі гаражі з банерами Land Rover та відповідною рекламою, яка мімікрує під справжнього виробника з офіційним сервіс-центром – це кубла вбивць. І описаний нами гараж – не виключення

 

Злі язики кажуть, що в цих «гаражах» банально провадяться масові розборки викрадених автомобілів на деталі. які потім «впарюють» довірливим лохам – не пропадати ж металобрухту…

 

«Лохсервіси» має бути ліквідовано

 

До слова, однією з популярних тактик захисту, які застосовують адвокати під час розслідування звинувачень, коли якийсь «мажор» виїде на тротуар та когось таки вб’є – є теза: «у нас щось сталося з ходовою частиною, якась деталь раптово відпала/заклинила/випала з гнізда тощо, автомобіль втратив керування та виїхав не туди, куди хотів водій, хто ж знав, що так станеться, водій їхав обачно та правильно, винний виробник та той, хто нещодавно міняв ту деталь та щось там не докрутив…».

 

Чи спрацьовує така тактика – предмет особливої розмови. Та вона, певною мірою, іноді може бути успішною – провадьте експертизи, шукайте винних, хто там і що ремонтував. Але загиблих не повернути. Так само, як і не повернути втрачений імідж якісного виробника, про якого всі ЗМІ поширять інформацію на кшталт «Land Rover виїхав на зустрічну смугу, позаяк у нього відвівалось колесо через ваду встановленого ступічного підшипника». При цьому, наголошуємо, ця вада сталась не через брак Land Rover, а через те, що підшипник, зроблений десь у Судані чи Пакістані прикрутив пасатижами ось у такому спеціалізованому LRService третьокурсник заочного відділення фізкультури при ветеринарному технікумі в стані жорсткого наркотичного сп’яніння в перервах між розборкою викрадених автомобілів на деталі.

 

Вважаємо, що такі та подібні ним «лохсервіси» мають бути викорінені жорстко та безальтернативно. Принаймні, за кожне несанкціоноване використання офіційних зображень торгових марок, емблем, позначень, символів, поєднань кольору, написів, зображень (які дають ототожнення з дійсною торговою маркою та дозволяють сплутувати і ототожнювати таких ось «разводіл» з виробником) – треба жорстоко карати тюремним ув’язненням.

 

Ми ж сподіваємося, що справжній виробник Jaguar Land Rover зверне увагу на проблему. Необхідно вжити законних і дієвих заходів для припинення подібного неподобства та мімікрії.

 

Олексій Святогор, адвокат

Євгеній Адамчук, автоексперт

Ігор Гургенашвілі, фахівець з протидії кримінальним посяганням