Святкування Нового року в різних країнах світу

Поділитися:

Перше січня… У кожній країні святкування Нового року відбувається по-різному, нерідко – у різні дні та за іншими календарями. 

 


 

Напередодні цього дня запалюються вогники новорічних ялинок, люди збираються за святковим столом, аби підняти келихи й побажати одне одному здоров’я та нових успіхів у прийдешньому році.

 

Ялинка в лісі

Лісова красуня – ялинка

 

В усіх країнах існують свої традиції святкування Нового року. Переважна їх більшість не має жодного релігійного змісту, а пов’язана із бажанням людей весело зустріти прихід Нового року, побажати одне одному щастя та міцного здоров’я, успіхів і радості.

 

Японія

 

Перенесемося на Схід, на далекі острови, де розкинулася країна висхідного сонця – Японія. Тут зустріч Нового року розпочинається вранці 1 січня. Ранкової доби, коли ледь починається світанок, мешканці міст і сіл залишають свої будинки. Вони виходять на вулиці, щоб зустріти схід сонця. А коли багряний диск піднімається над обрієм і його перші промені падають на землю, люди починають вітати одне одного. Чоловіки та жінки у святковому вбранні обмінюються подарунками. На вулицях знайомі та незнайомі люди бажають одне одному доброго здоров’я та щастя в житті.

 

Протягом усього дня вулиці заповнені народом, не змовкає сміх, жарти, веселощі. Й лише тоді, коли над землею збираються сутінки, люди повертаються до своїх осель. Вечір вони проводять у родинному колі, відзначаючи настання нового року біля домашнього вогнища.

 

В’єтнам

 

Своєрідними традиціями супроводжується новорічне свято в іншій східній країні – у В’єтнамі. Тут зустріч Нового року розпочинається вночі. Коли землю оповиває нічна темрява, в’єтнамці розпалюють вогнища у парках, садах і просто на вулицях. Біля вогнищ вони збираються цілими сім’ями, на вугіллі готують особливі святкові ласощі з рису – бань чинг, і за новорічною трапезою просиджують до ранку.

 

Цієї ночі сходяться разом друзі, недруги забувають колишні образи та сварки. Новий рік – свято дружби. Весь наступний день мешканці В’єтнаму проводять вдома, у родинному колі.

 

Бірма

 

Неподалік від В’єтнаму розташована одна з найдавніших країн Сходу – Бірма. Тут існують самобутні новорічні традиції. Новий рік випадає в цій країні на спекотну пору року та відзначається неймовірним «фестивалем води». На вулицях міст і сіл в ці дні можна бачити, як люди, зустрічаючись, обливають одне одного водою з відер, лейок, різного посуду. В цьому веселому «фестивалі» беруть участь і молоді, і старі. Та ніхто не може вийти «сухим з води», навіть якщо це державний діяч або представник місцевої влади.

 

Поливання водою – це своєрідне привітання з Новим роком. Адже, обливши водою людину, їй приносять задоволення. Весь сенс цього фестивалю в тому, щоб дарувати радість людям.

 

Шотландія

 

Зовсім інакше святкують Новий рік у Шотландії. Напередодні нового року в цій країні відчинені двері всіх будинків. Кожен із них відритий для всіх, хто побажає увійти. Будь-яка людина, що входить до хати, є бажаним гостем, її зустрінуть радо й тепло, всадять на чільне місце та запропонують келих вина за мир і спокій цій оселі та всій землі.

 

Вдень шотландці відзначають свято вдома, ввечері збираються разом друзі та знайомі, та за півгодини до півночі всі виходять на святково вбрані центральні площі міст. Коли годинникові стрілки на міській ратуші сходяться на дванадцяти, люди підхоплюють старовинну національну пісню на слова народного поета Роберта Бернса. Й потім розпочинається масове гуляння, танці, спільні веселощі, після чого рідні та друзі йдуть вітати своїх знайомих.

 

Монголія

 

У Монголії Новий рік співпадає зі святом тваринників. І, звісно, не обходиться тут без спортивних змагань у спритності, силі, сміливості. Так само, як і в європейських країнах, монголи зустрічають Новий рік біля ялинки та неодмінно з дідом-морозом, який зодягнений у костюм пастуха.

 

Болгарія

 

Весело проходить новорічне свято в Болгарії. В ніч під Новий рік, коли люди збираються за святковим столом, в усіх будинках на три хвилини гасне світло. Ці три хвилини мають назву «хвилини новорічних поцілунків». Темрява навіки збереже таємницю цих поцілунків. А потім розпочинається вечеря за уставленим новорічними стравами святковим столом.

 

Наступного дня люди навідують своїх родичів, знайомих, вітаючи їх з новорічними святами, бажаючи їм щастя і здоров’я у новому році.

 

Різні країни – різні звичаї. Та всі ці звичаї мають єдину мету: дарувати радість своїм близьким, друзям, знайомим, побажати їм усього самого доброго в житті.

 

Побажаємо і ми великого щастя всім людям, миру, радості, добробуту на довгі роки. З Новим роком! З Новим щастям!