Введення у храм Пресвятої Богородиці: походження свята

Поділитися:
The following two tabs change content below.

У грудні православні віруючі відзначають Введення у храм Пресвятої Богородиці, одне з великих, дванадесятих свят. Це свято має фіксовану дату і відзначається 4 грудня.  

 


 

Ранкової доби 4 грудня (21 листопада за «старим» стилем) дзвони у православних храмах сповіщають віруючим про початок релігійного свята – Введення у храм пресвятої Богородиці. Православна церква відносить його до кола Богородицьких, дванадесятих свят. За церковним переказом, його було запроваджено на відзнаку введення діви Марії, доньки підстаркуватих Іоакіма і Анни, в Єрусалимський храм.

 

У християнській літературі розповідається про те, як бездітні Іоакім і Анна звернулися до бога з проханням дати їм дитину, обіцяючи за це присвятити його всевишньому. Невдовзі в них народилася дівчинка, котру назвали Марією. Коли їй виповнилося три роки, батьки, пам’ятаючи про свою обітницю, відправили доньку в Єрусалимський храм. У храмі її зустрів первосвященик, який прийшов туди «за особливою прозорливістю». Марія самостійно піднялася по 15 високим сходинкам храму, та в цьому всі вбачили знамення господнє.

 

Дівчинка росла при храмі та проводила час за молитвами й рукоділлям. Особливо багато часу вона проводила у молитвах. Розповідаючи про це, православні церковники навіюють віруючим, що батьки мусять брати приклад з Іоакіма і Анни, водити у ранньому віці кожну дитину до церкви, давати їй релігійне виховання.

 

Введення у храм Пресвятої Богородиці

Покровський жіночий монастир УПЦ МП

 

Християнські богослови твердять, що історія, яку було покладено до основи свята Введення у храм Богородиці, дійсно була реальною подією. Однак насправді джерелом цієї історіє слугують ранньохристиянські твори – Перше Євангеліє від Якова та Книга про народження Богородиці благодатної Марії, котрі самі «отці церкви» визнали підробленими, недостовірними. Таким чином, і це свято, і супутні християнські урочистості не мають під собою реальної основи.

 

Введення у храм Пресвятої Богородиці – свято особливо цинічне тим, що в цей день церковники проповідують батькам необхідність виховання молоді в релігійному дусі.