Денис Марків
Добігає кінця 2018-й рік. Для більшості нормальних людей, зайнятих продуктивними справами, він був роком нових звершень і досягнень. І в ці передсвяткові дні саме час підбити деякі підсумки та замислитися над подальшими перспективами. Однак у нашому суспільстві досі діють окремі маргінальні групи, котрі протягом цього року «відзначилися» не добрими справами, а низкою зухвалих акцій проти законності та правопорядку.
Тому маємо звернути вашу увагу на найбільш резонансні події за участі зооекстремістів, які відбувалися протягом 2018-го року в різних регіонах України та зараз розслідуються у межах відповідних кримінальних проваджень.
28 січня 2018 р. у м. Львові група осіб, які позиціонують себе як «зоозахисники» зібралися біля міського цирку на мітинг, який перетворився на масові заворушення та закінчився бійками з поліцією. Дані особи кидали у поліцейських димові шашки, а під час затримання чинили опір законним діям правоохоронців.
19 лютого 2018 р. у м. Бердянську Запорізької області група прихильників розведення бродячих собак скоїла напад на працівників служби відлову, внаслідок чого було розбито два службових автомобіля, а працівникам заподіяно тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Нападники застосовували холодну зброю.
21 травня 2018 р. у м. Бердянську Запорізької області так звані «зоозахисники» групою осіб у нічний час, використовуючи легкозаймисту речовину, вчинили навмисний підпал житлового будинку, в якому мешкає родина заступника міського голови Григорія Горячова, котрий згідно зі службовими повноваженнями опікується питаннями вилучення з вулиць бродячих собак. У будинку знаходився сам посадовець і його родина, в тому числі старенька мати, дружина та малолітні діти – п’ятирічний син і шестимісячна донька.
16 липня 2018 р. у м. Миколаєві група «зоозахисників» розпочала блокування роботи комунального підприємства «Центр захисту тварин» Миколаївської міської ради, що тривало протягом кількох днів. У перший день одна з активісток – Анна Куркуріна проникла на територію підприємства та напала на працівника, чоловік дістав тілесних ушкоджень. Внаслідок блокування роботу КП було фактично паралізовано. Самі зооекстремісти всіляко замовчують той факт, що їм, у тому числі Анні Куркуріній, загрожує до чотирьох років позбавлення волі.
На відео момент стрибка через паркан і нападу – від 10:00 хв.
17 липня 2018 р. у м. Миколаєві група «зоозахисників» прибула на сесійне засідання міськради, й там влаштувала погром і масову бійку, напавши на працівників підприємства «Центр захисту тварин». Кільком особам було заподіяно тілесні ушкодження, одна собакозахисниця покусала людину, «зоозахисники» також закликали до вбивства опонентів і висловлювали погрози фізичною розправою.
25-27 жовтня 2018 р. «зоозахисники» м. Одеса блокували виїзд з морського порту вантажівки, яка перевозила 300 овечок, щодо яких ветеринарною інспекцією було оголошено карантин через ризики можливого поширення особливо небезпечних зоонозних інфекцій та вимагали негайного «звільнення» тварин та їх випуску «на волю». За час блокування тварин, частина з них загинула від голоду та спраги.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=0qbCrFDaWbc
30 жовтня 2018 р. «зоозахисники» з цього ж угрупування з мотивів помсти ветеринарній службі м. Одеси через непоступливість облили приміщення останньої кров’ю тварин та розкидали поблизу входу в приміщення фрагменти трупів тварин.
https://www.youtube.com/watch?v=DVbYGtqU_y4
На даний час за наведеними фактами триває розслідування.
Ці події мали місце лише за 2018-й рік, і в переліку відображені лише найбільш резонансні витівки «зоозахисників», які стали надбанням громадськості та ЗМІ.
Загалом ситуація, що склалася у зв’язку з деструктивною та екстремістською діяльністю «зоозахисників», є вкрай небезпечною тенденцією, яка загрожує національній безпеці, правопорядку, усталеному порядку управління та реалізації повноважень органами та установами, відповідальними за санітарну та ветеринарну безпеку і громадську гігієну (останні під загрозою розправи просто будуть боятися виконувати свої службові обов’язки).
Така відверта та безкарна діяльність дискредитує державні інституції, призводить до започаткування анархії, безвідповідальності. Така діяльність є безпосереднім виявом такої новітньої і незнаної раніше форми тероризму, як зоотероризм та екотероризм.
Протиправна поведінка «зоозахисників» і недбалість правоохоронних органів є не тільки банальною безвідповідальністю, але й фактично закінченим умисним замахом на вчинення терористичного акту: в результаті подібних діянь можливе стрімке і неконтрольоване поширення зоонозних захворювань (ящур, чума, сибірська виразка, сказ тощо), які призведуть до епідемій, епізоотій та мільярдних збитків.
Переконливо наполягаємо на необхідності запровадження жорстких і невідворотних заходів реагування на кожну подібну витівку «зоозахисників», що життєво необхідне в інтересах національної безпеки.
Читайте також:
Анна Куркуріна вдалася до хуліганства
Захисники бродячих собак влаштували жорстоку бійку в Миколаївській міськраді
Миколаївським зооекстремістам загрожує до чотирьох років позбавлення волі
Захисницю бродячих собак, яка покусала людину, очікує кримінальне покарання
Ціна “порятунку” овечок – три кримінальних провадження