Архетип (соціальний досвід) Донбасу

Поділитися:
The following two tabs change content below.

Олександр Корнійчук

кандидат економічних наук, магістр державного управління у сфері охорони здоров'я

Особливості соціального досвіду – архетип жителів Донецької та Луганської областей, або Вплив колективного несвідомого на поведінку в умовах надзвичайних ситуацій.

 


 

Жорсткий порядок

 

До особливостей колективно несвідомого мешканців Донбасу слід віднести багаторічне насаджування криміналізованими фінансово-промисловими групами та представниками місцевої і обласної влади «завченої безпорадності». Її суть полягає в тому, що населення привчене до «жорсткого порядку». За такого стану від громадянина нічого не залежить.

 

Архетип Донбасу

Так виглядав Донецьк до окупації; бульвар Пушкіна

 

На цей ефект через засоби масової інформації, які контрольовані ФПГ Р. Ахметова, Б. Колеснікова, В. Януковича. Через кремлівські ЗМІ нав’язувались і підтримувались радянські міфи, в які населення стало вірити як в об’єктивну реальність. Наслідком впливу інформаційних потоків ЗМІ  ФПГ і ТНК, а також Московської держави стала відсутність поваги до приватної власності, відповідальності за власну долю і долю України, як незалежної держави, бажання і вміння знаходити порозуміння з оточуючими. Укорінились «цінності» поваги до того, хто здатний на жорстке і безкомпромісне управління, а також хто наловчився вдало красти великі активи.

 

Економічним наслідком просування цієї міфологізації у свідомість мешканців Донбасу стала позбавлення їх реальних прав власності шляхом примусового та за безцінь викуповування їхніх акцій.

 

Наслідком цього впливу стало формування криміналізованого культурологічного квазіпростору Донецької та Луганської областей із московським насаджуванням мовної шизофренії та несприйнятті української культури.

 

Ефект «трікстера»

 

В умовах прямої російсько-терористичної агресії кримінальний ефект подвійно посилений гібридним поєднанням підготовленого криміналізованого простору з насаджуваним Кремлем страхом, безмірною жорстокістю. Ситуація має тенденцію до суттєвого погіршення в зв’язку з масовим виїздом. Насамперед, це стосується молодих людей. Свідомі громадяни спроможні організувати власне підприємництво і бути острівками поваги до Української держави і суспільства.

 

Якщо криміналізовані ФПГ і ТНК, а також місцева влада з використанням інформаційних ресурсів і Москва поставили Донбас на коліна, то російсько-терористичне гібридне втручання «поклало навзніч» все населення окупованих районів Донбасу.

 

Ефект «завченої безпорадності» наклався на ефект «трікстера» – перевертня.

 

За оцінками фахівців, необхідно близько семи років, аби настало прозріння. Передусім, ідеться про окуповану частини території та населення (за аналогом гітлерівської Німеччини) за умов негайної нейтралізації інформаційної та гуманітарної війни з боку Кремля та терористів.