Мулен де ла Галетт

The following two tabs change content below.
В'ячеслав Непран

В'ячеслав Непран

Визначні місця Монмартра, Moulin de la Galette. «Мулен де ла Галетт» (фр. Moulin de la Galette) – вітряк, який розташований у верхній частині району Монмартр в Парижі. Один з двох вітряних млинів, що збереглися на Монмартрі.

 

 

Ще наприкінці XVIII столття їх було близько тридцяти, і вони своїми крилами надавали зеленому пагорбу дуже мальовничий вигляд. Млин було побудовано 1622-го року. Цей символ Монмартра зображували багато художників: Жорж Мішель, Теодор Руссо, Жан-Батист Коро, П’єр-Огюст Ренуар, Анрі Тулуз-Лотрек, Сантьяго Русіньоль, Рамон Касас, Вінсент ван Гог і Пабло Пікассо. Вітряк є пам’ятником архітектури з 1939 року і охороняється державою.

 

В середині XIX століття старовинний Монмартрський млин було перетворено на ресторан. Коли синові мельника Депре прийшла у голову думка переробити млин на ресторан з танцювальним залом, ніхто достеменно не знає. Млини майже не приносили доходу, і ось одного разу тато Дебре прилаштував до них навіс, здатний вмістити сотню гостей. Власне танцювальний зал було розташовано в дерев’яному сараї, пофарбованому в яскраво-зелений колір. У гарну погоду танцюючі виходили на подвір’я, де по колу стояли лавки і столи. Вечорами в суботу і в неділю в “Мулен де ля Галетт” збиралися потанцювати прикажчики з магазинів, швачки, молоді художники, літератори, актриси і просто веселі дівчата з Монмартра. Кабак назвали “Мулен де ла Галетт” ( “галетний млин”), після того, як її власники придумали вдалий рецепт чорного хліба – «Галле», який полюбився парижанам. Трохи пізніше винахідливі господарі млина стали пропонувати до хліба власного виготовлення ще й келишок вина.