Площа Тертр

Поділитися:

Визначні місця Монмартра. Площа Тертр (фр. – Place du Tertre).

 

 

Площа Тертр у французькій столиці є найвищою над рівнем моря (130 метрів) точкою Парижа. Площу, яка відома також під неофіційною назвою площа Холма, часто називають серцем Монмартра. Це одна з найбільш відвідуваних визначних пам’яток Парижа, розташована на вершині плоского невисокого пагорба.

 

 

Крім того, варто нагадати, що саме тут в середні віки публічно страчували злочинців. У наші дні на площі Тертр немає ані плах, ані шибениць – взагалі нічого, що нагадувало б про цю сторінку історії. Зате в будинках на самій площі та поблизу від неї відкрито безліч ресторанчиків, що зберегли атмосферу богемного життя XIX століття.

 

 

Площа Тертр – одна з небагатьох площ Парижа, на якій залишилося озеленення. Тут теж планувалося вирубати дерева, але городяни врятували їх за допомогою акцій протесту.

 

 

Однією з місцевих визначних пам’яток прийнято вважати невеликий ресторан Mere Catherine ( «Матінка Катрін»), який був заснований ще в 1793 році. Прийнято вважати, що саме тут в 1814 році під час російської окупації Парижа, козаки і навчили західний світ новому слову «бістро» ( «швидко»). Втім, кухня і тут, і в сусідніх закладах навряд чи влаштує тих, хто вирішить грунтовно підкріпитися. Та й ціни досить високі.

 

 

А от вуличні художники за свою роботу беруть дешевше. На площі Тертр вони готові або продати вам ваш власний портрет, написаний за кілька хвилин, або ж продати свої роботи з видами Парижа.