На розгляді комітетів Верховної Ради знаходиться проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)», який зареєстровано за № 2351.
Дивним чином цей законопроект пройшов перше читання при тому, що він не має нічого спільного з гуманним ставленням до тварин. Фактично він перетворює Україну на першу в світі країну, де може бути узаконено зоокульт бродячих собак зі страшними наслідками, і де життя вуличного пса стане більшою цінністю, ніж людське.
Мавпячий культ в Індії та собачий культ в Україні
В Індії існує культ мавпячого бога Ханумана, який має страшні наслідки. Елементарний пошуковий запит «жертви мавп в Індії» видає страшні заголовки:
Очевидно, що мавпи в Індії створюють масштабну гуманітарну катастрофу, яка не має реального вирішення. Культ мавп є одним з наріжних каменів індуїзму – найбільш масової релігії Індії.
Але постає питання: з яких причин Україні повинен бути нав’язаний антисоціальний культ «захисників тварин», для яких життя людей – ніщо порівняно з життям собак, бо «собаки кращі за людей» та інше в тому ж дусі?
Пропозиція заборонити застосування евтаназії для регулювання численності безпритульних тварин, що обґрунтовано нібито європейською практикою, побудована на цинічній та відвертій брехні. Автори законопроекту намагаються ввести всіх в оману. Всі директиви ЄС у питаннях поводження з тваринами спрямовані на те, що у кожної кішки та собаки повинен бути господар, а також на те, що бездомних тварин взагалі не повинно бути.
В усіх цивілізованих країнах стягують високі штрафи за викидання кішок і собак на вулиці, прирівнюючи це до жорстокого поводження з тваринами. У Європейській конвенції про захист домашніх тварин прямо вказано, що ніхто не повинен залишати домашню тварину напризволяще, і що кожна домашня тварина повинна бути забезпечена необхідним доглядом і турботою.
Законодавство всіх європейських країн не допускає повторного випускання на вулицю безпритульних тварин заради безпеки та здоров’я як людей, так і тварин.
Наслідки прийняття законопроекту № 2351 будуть страшними
В Україні десятки людей стали жертвами собак і загинули у страшних муках, є сотні покалічених і тих, хто померли від зараження сказом та іншими інфекціями, що переносять такі тварини. Кров і страждання жертв собак-людожерів волають не перетворювати Україну на територію, окуповану зграями вуличних псів.
Восени 2019 р. в Полтаві зграя стерилізованих і кліпсованих собак на смерть загризла 24-річну дівчину. В Києві, Харкові та Миколаєві теж були аналогічні випадки, коли люди були загризені на смерть стерилізованими безпритульними собаками.
Прикладом негативних наслідків прийняття на законному рівні методу стерилізації та випуску на місце вилову безхазяйних тварин є РФ. Російські міста за пару років його застосування стали потопати у зграях бродячих собак. Трапилося й багато випадків травмування та загибелі людей. Наприклад, два тижні тому в Москві знайшли тіло чоловіка з відгризеною бродячими собаками головою).
В Україні теж є підтвердження неефективності методу стерилізації та викидання на місце вилову собак – це міста Львів та Одеса. Безпритульних собак у цих містах випускають нібито «під опіку», але насправді опікуни існують лише на папері й ніхто не несе відповідальності за напади цих собак на людей.
За 4 роки застосування у Львові цього методу кількість покусів людей безпритульними собаками зросла на 40%. А в Одесі цей метод застосовують від 2005 року – здавалося б, за такий час він давно мав би дати результат. Але в Одесі також статистика показує, що кількість покусів безпритульними собаками невпинно зростає.
В усьому цивілізованому світі (Європі, США, Канаді, Австралії, Ізраїлі і т.д.) собак відловлюють і поміщають у притулки. Якщо за якийсь час господар не забрав собаку, вона присипляється гуманними методами. А головне, в цивілізованих країнах взагалі не існує такого явища, як радикальні «зоозахисники», що застосовують агресивні та, прямо кажучи, екстремістські методи, не кажучи вже про шахрайство та фінансові афери з розкраданням бюджетних коштів.
Чинне українське законодавство у сфері поводження з безпритульними тваринами повністю відповідає нормам права ЄС
Щоб гармонізувати відносини між людьми та тваринами необхідна сумлінна законотворча праця, що включає максимально широке громадське обговорення цієї теми. І той «законопроект» 2351, який зараз намагаються протягнути в «турбо-режимі», слід відхилити. Неможна дозволити секті рівня «міських навіжених» нав’язувати своє спотворене уявлення про гуманізм усьому народу України.
Зараз наше законодавство передбачає вилов усіх без винятку собак, які знаходяться на вулицях без нагляду власника. І це повністю відповідає європейським нормам. У 2006 р. таку норму було закріплено Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження», коли Україна взяла курс на євроінтеграцію.
Приведення сфери поводження з тваринами до європейських стандартів було вимогою Європейського союзу та МВФ. Якщо зараз узаконити варварське викидання безпритульних собак знову на вулицю, це буде таким непоміркованим кроком назад, що про подальшу підтримку від МВФ доведеться забути.
Хотілося б закликати шановних народних депутатів: будьте людьми, бо інакше ви запам’ятаєтеся нам лише антигуманними законами, що перетворюють людей на їжу для бродячих собак.
Володимир Поліщук