Олександр Корнійчук
Latest posts by Олександр Корнійчук (see all)
Гідність української держави, громадянина і суспільства та дії влади: про внутрішню духовну сутність України, а також про гідність держави, громадянина, суспільства, у відносинах із сусідніми країнами.
Причиною неефективності роботи Верховної Ради України є наднизький рівень інтелектуальної, вольової і ментальної готовності та спроможності президентської, законодавчої та урядової влади відстояти і захистити гідність української держави, громадян та суспільства при проведенні модернізації та захисті їх від окупантів та зрадників. Це також стосується наднизьких темпів реформ та їх якості, насамперед щодо детінізації, демонополізації та деолігархізації всіх сфер політичного та соціально-економічного життя.
Що стосується конституційних змін – то це внесення під тиском ЄС духу окупаційних ультиматумів щодо «особливого порядку…» та «постійного законодавства». По суті це є юридичною формою вірогідної легалізації тероризму на окупованих територіях. Ці прояви є ознаками «гри» ключових держав ЄС в «підтримку» України та недооцінка владою ключового фактору опори на власні сили.
Щодо попередження кримінальних проявів під час масових акцій протесту, то левова частка провини за їх недопущення лежить на Службі безпеки України.
На побутовому рівні в Україні триває нарощування хвилі системного незадоволення громадян діями вищих посадових осіб держави. Підвищення заробітних плат і пенсій ніяким чином не задовольнить потребу суттєвого нарощування мудрості та сили, а також і волі керівництва країною до захисту гідності держави і суспільства.
Для усунення причин, які реально можуть призвести до того, що «Україна сама себе звоює» є негайне приведення щоденних дій влади до ментальних потреб українського суспільства щодо реальних ефективних дій по модернізації країни та її захисту від окупантів. Для цього необхідна мудрість, чесність і воля влади на єднання усіх політичних і громадських рухів шляхом взаємоузгодження позицій щодо українського державотворення і підписання чотирирічного «Плану модернізації країни та звільненні її від окупантів» (за зразком іспанського «Пакту Монклоа» 70-х років XX ст. – DT.UA №31 – 29.08.2015). Ініціатива має виходити від Президента України, який повинен взяти на себе відповідальність за об’єднання всіх сил, у тому числі опозиційних, навколо розбудови демократичної європейської держави.
Причиною падіння режиму Януковича було невідчуття гідності української держави, її громадян та невміння, неспроможність і небажання її захистити. Була лише популяційна гра на окремих соціальних виплатах. Якщо нинішня влада в Україні неспроможна перевести енергію конфліктного потенціалу на благо української держави та єднання суспільства, то вона має чесно визнати свою неспроможність і звільнити дорогу тим, хто це зробить з опорою, насамперед, на власні сили. В іншому випадку це суттєво послаблює державність.
Українське суспільство на свідомому й підсвідомому рівнях знає, відчуває і пам’ятає, що під час десятирічної війни Української повстанської армії проти окупантів масова підтримка населення ґрунтувалася на повному контролі українською владою середовища проживання українців, які мали реальне почуття гідності.
Передумовою майбутнього успіху представників вищих органів державної влади України є спроможність на свідомому й підсвідомому рівні відчувати місію українського народу, його держави і спроможність її реалізувати з опорою на власні сили.
Зразком для українського керівництва є дії Президента, Парламенту та Уряду Литви по консолідації суспільства, демонтажу будь-яких платформ впливу Кремля на розвиток держави і суспільства і відсутність в будь-якому законодавчому та урядовому документі окупаційного духу Кремля.