Олексій Святогор
Latest posts by Олексій Святогор (see all)
- «Спеціальне тактичне спорядження» – мімікруючі пройдисвіти (документи) -
- «Спеціальне тактичне спорядження» (ТОВ «СТС») – не тільки шахраї, але й «ухилянти» (документ) -
- Повернути своїх: від слів до дій у процесі обміну ув’язненими -
- Саботаж мобілізації в ДУ «Полтавська виправна колонія (№ 64)» -
- Передавання засуджених і ув’язнених із тимчасово окупованих територій до України -
Чи продовжить Євген Кравцов контракт Артему Морковкіну, якщо цей контракт завершується 7 жовтня 2019 р.?
«Донецький ренесанс» – саме так називають місцеву безпеку на залізницях. Два роки потому Євген Кравцов призначив нового директора з безпеки – пана Артема Морковкіна А той після призначення розставив своїх людей – «смотрящих» на керівні посади на Південно-Західній та Одеській залізниці.
Скажи мені, хто твій друг, і я скажу тобі, хто ти: йдеться про Морковкіна А.О. та його друзів із Донецька.
Безпека на ПЗЗ працює пасивно, всі схеми та розтрати коштів викривають правоохоронні органи (СБУ, прокуратура та Національна поліція). Своєю чергою, безпека на ПЗЗ всіляко протидіє такої боротьби, оскільки захищає своїх друзів від документування.
Складається враження, що політика безпеки спрямована на захист і задоволення власних інтересів та потреб. Матеріали до правоохоронних органів передаються за погодженням з паном Морковкіним А.О., який максимально затягує вказаний процес та передає його тільки в «сирому» вигляді, коли всі «соки» з матеріалу максимально не будуть викруті співробітниками центральної безпеки.
Офіційна такса за погодження тендеру співробітником безпеки становить 5% від суми тендеру, тому вказані умови змушують тендерну комісію платити. За результатами вказаної незаконної діяльності правоохоронні органи реєструють і документують факти постачання неякісного обладнання та наданих послуг. У них переважно лобіюються не якість і вигідна пропозиція, а «афілійована» компанія, яка може заплатити відкат.
Найбільш резонансні кримінальні справи на ПЗЗ
1. Генеральною прокуратурою України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015000000000177 від 17.02.2015 р. за фактом зловживання службовим становищем та незаконного відчуження нерухомого майна службовими особами Державної адміністрації залізничного транспорту України «Укрзалізниця», ПрАТ «Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство залізничного транспорту», Міністерства інфраструктури України та Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-західна залізниця», за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 191 КК України.
Колишній керівник ПЗЗ Кривопішин О., увійшовши в довіру до заступника директора ПЗЗ з безпеки Бакаєва О.В. мають намір реалізувати схему привласнення близько 49 млн. грн. коштів ПЗЗ шляхом стягнення коштів на користь фіктивного підприємства ТОВ «Бонметон» на підставі неправомірних судових рішень.
2. Кримінальне провадження № 42018000000001817 від 31.07.2018 р. за матеріалами Державної аудиторської служби України щодо посадових осіб вокзалу станції «Київ-Пасажирський», які без договірних відносин з ПП «ДЕН» сплатили коштів на загальну суму 11 437 622, 39 грн.
Вказані дії попередньо кваліфікується за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (слідство триває).
3. У липні 2018 р. співробітники СБУ задокументували факт розтрати посадовцями ПЗЗ 20 млн. грн. під час закупівлі запчастин для рухомого складу.
Правоохоронці встановили, що чиновники закупили за завищеною вартістю комплектуючі до електровозів та прийняли на баланс запчастини, які згідно з експертними дослідженнями за своїм складом не відповідають державним стандартам якості.
За висновками фахівців, використання неякісних запасних частин могло призвести до передчасного виходу їх із ладу та спричинити людські жертви, завдати багатомільйонні збитки на об’єктах критичної інфраструктури. Вся продукція вилучена, на неї накладено арешт. Наразі трьом фігурантам кримінального провадження повідомлено про підозру в скоєнні правопорушень за ч. 2 ст. 364 та ч. 2 ст. 367 КК України.
4. У жовтні 2018 р. співробітники СБУ викрили на хабарі керівництво одного з підрозділів регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця». У межах розпочатого кримінального провадження з’ясовано, що посадові особи незаконно надавали перевагу окремим логістичним компаніям для прискорення залізничних перевезень вантажу комерційних структур.
Сума хабара за безперешкодну подачу одного залізничного вагона становила в середньому $100. Розрахунки здійснювалися і з використанням банківських карткових рахунків, і готівкою. Співробітники СБУ задокументували, що протягом 2017 р. зловмисники отримали майже 2,5 млн. грн.
5. У березні 2019 р. Генеральна прокуратура України спільно з ГСУ НПУ за оперативного супроводу СБУ завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою одного з керівників колісного цеху виробничого підрозділу «Моторвагонне депо Фастів-1» ПЗЗ.
Встановлено, що зазначена службова особа забезпечила складання офіційних документів про встановлення низки редукторів моторних колісних пар під час ремонтних робіт на вагони електропоїзда, у тому числі на вагон електропоїзда ЕР9Є. Тобто, посадовець списував запчастини на неіснуючі ремонти. При цьому частина списаних обвинуваченим корпусів редукторів за своєю конструкцією не могли бути встановлені на вагон електропоїзда ЕР9Є.
Внаслідок таких протиправних дій АТ «Укрзалізниця» спричинено матеріальну шкоду на загальну суму понад 350 тис грн. Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 4 ст. 191 (розтрата майна службовою особою у великих розмірах) та ч. 2 ст. 366 КК України (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки). Обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні затверджено прокурором та 26.03.2019 р. направлено для розгляду до Фастівського міського суду.
6. Затримання при одержанні хабара в 70 тис. доларів США керівника департаменту внутрішнього аудиту Укрзалізниці за сприяння призначенню на посаду начальника аудиту ПЗЗ. Кримінальне провадження № 22016000000000091 направлено до суду.
7. НАБУ відкрито кримінальне провадження №52017000000000522 щодо необґрунтованої невчасної сплати платежів згідно кредитних угод «Південної залізниці» та «Південно-Західної залізниці» з ПАТ «Промінвестбанк», що призвело до переплати 205 млн. грн. штрафних санкцій.
8. Кримінальне провадження№42018000000001287 за фактами ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), зловживання службовим становищем та службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки службовими особами ПАТ «Українська залізниця» та її структурними підрозділами.
За даними слідства, мала місце несплата податку з доходів нерезидента на суму близько 150 млн. грн. при тому, що службові особи ДП «Донецька залізниця», ДТГО «Львівська залізниця», ДП «Придніпровська залізниця», ДП «Одеська залізниця», ДТГО «Південно-Західна залізниця», ДП «Південна залізниця», ПАТ «Українська залізниця» від 2013 р. вносили та вносять у податкову та фінансову звітність, пов’язану із відображенням взаємовідносин з нерезидентом – позикодавцем «SHORTLINE PLC» (за договорами позик від 16.05.2013 р. на загальну суму 500 млн. доларів США).
9. ГСУ НПУ здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000003032 від 04.12.2018 р. за фактами привласнення коштів службовими особами ПЗЗ під час будівництва залізничної гілки для Kyiv Boryspil Express.
Протягом 2018 р. компанія «Рілейд» не раз перемагала в державних закупівлях філії «Укрзалізниці» – «Південно-Західної залізниці» щодо об’єкту будівництва «Організація залізничного пасажирського сполучення міста Києва – Міжнародний аеропорт «Бориспіль» на загальну суму 20,5 млн. грн.
Службовими особами компанії «Рілейд» з метою привласнення бюджетних коштів отримані кошти від філії «Укрзалізниця»-«Південно-Західна залізниця» і перераховані на рахунки підприємств з ознаками фіктивності, а саме: компанії «Магістраль-77»; «Лаукар-Інфо»; «Трейд Сінерджі»; «Дейнеко Груп»; «Прайм Стрім Оіл»; «Атлант Строй Груп»; ПТГ; «Аміран ХХI»; «Металхолдинг» за нібито виконані роботи.
Особливості кадрової політики в «Укрзалізниці»
«Будуть кадрові перестановки, – розповідав про плани на найближчу перспективу Євген Кревцов в одному зі своїх інтерв’ю, щщо було записано 2017 р. – Деякі люди вже подали у відставку. У мене ніяких особистих рахунків немає і не може бути. Про частину керівників у мене позитивна думка, є багато професіоналів з хорошою репутацією, з якими ми будемо продовжувати співпрацю. Я не ділю людей на своїх і не своїх. Для мене є ефективні і неефективні менеджери»…
Впродовж останніх двох років кадрова політика Укрзалізниці була вельми неоднозначною. Компанія дійсно наповнилася «новими людьми». Але якими?
Правління, на чолі з Кравцовим, призначило директором департаменту безпеки Олега Назарука. Колишній високопосадовець СБУ фігурував у розслідуванні самого ж СБУ щодо «кришування» бурштинового бізнесу.
В Інтернеті навіть було опубліковано відеозапис, в якому чоловік, дуже схожий на Олега Назарука, вводить «в курс справи» майбутнього нелегального копача бурштину. Загалом йому закидали організацію поборів в сумі близько 75 тис. доларів США на день від «бурштинового бізнесу».
Проте невдовзі підозра була скасована через суд, а за кілька років Назарук з «оновленою репутацією» стає «головним антикорупціонером» Укрзалізниці.
.
Яка свита, такий і король
Чи знав пан Євген Кравцов про те, що новий керівник департаменту безпеки Олег Назарук є корупціонером?
Відповідь на ці та інші питання є в матеріалах кримінальних проваджень, оскільки Назарук також збирав по 5% за погодження тендеру:
- Кримінальна справа №52017000000000365 (орган слідства – НАБУ) щодо закупівлі стрілочних переводів за посередницькю схемою за завищеною вартістю. Попередня сума матеріальних збитків ПАТ «Укрзалізниця» – 550 млн. грн.
- Кримінальна справа №12017220380001883 (органи слідства – СБУ, НП) щодо виявлених фактів системної закупівлі непридатного обладнання для вантажних вагонів на суму 400 млн. грн.
- Кримінальна справа №42017040000000423 (органи слідства – СБУ, НП) щодо закупівлі непридатного гальмівного обладнання рухомого складу залізниць на суму 20 млн. грн.
- Кримінальні справи №12017000000001562 та №42016000000002980 (органи слідства – СБУ, НП) щодо організації заступником керівника департаменту локомотивного господарства закупівель непридатного обладнання для локомотивів на суму 100 млн. грн.
- Кримінальна справа №52017000000000065 (орган слідства – НАБУ) щодо укладання додаткових угод на підвищення ціни дизпалива, що перевищували ринкові показники на 90 млн. грн.
- Кримінальна справа №42018100000000018 (орган слідства – НП) щодо оплати невиконаних послуг з антикорозійної обробки Дарницького мосту на суму 100 млн. грн.
- Кримінальна справа №42017000000000766 (орган слідства – ГПУ) щодо організації та проведення співробітниками Регіональної філії «Львівська залізниця» закупівлі товарів, які перевищували потреби виробництва на 280 млн. грн.
- Кримінальна справа №12017140060004523 (орган слідства – НП) щодо невиконання вимог ДАСУ та нерозірвання контрактів з ТОВ «Сота Україна», визначеної переможцем закупівель з порушення законодавства про публічні закупівлі.
- Кримінальна справа №42017010000000017 (орган слідства – НП) щодо закупівлі рейок UIC-60 за завищеною вартістю та ухиляння від сплати податків. Сума оцінених збитків ПАТ «Укрзалізниця» – 50 млн. грн.
- Кримінальна справа №52018000000000054 (орган слідства – НАБУ) щодо організації закупівель олив та мастил за неконкурентними процедурами. Сума оцінених збитків ПАТ «Укрзалізниця» – 250-300 млн. грн.
- Кримінальна справа №32017100110000004 (орган слідства – ДФС) щодо оплати 108 млн. грн. за контрактами з фіктивними суб’єктами господарювання, за якими відсутні об’єкти оподаткування.
- Кримінальна справа №42016000000002788 (орган слідства – ГПУ) щодо організації розтрати 70 млн. грн. шляхом перерахування коштів за фіктивні роботи з ремонту рухомого складу, які насправді виконувалися структурними підрозділами «Укрзалізниці» без залучення сторонніх організацій за власний кошт.
- Кримінальна справа № 42017201010000064 (орган слідства НП), щодо організації змови керівництвом Філії «Дарницький вагоноремонтний завод» з представниками приватних суб’єктів господарювання про постачання товарів за завищеною вартістю. Орієнтовна сума збитків – 150-200 млн. грн.
«Короля робить свита», – відома народна мудрість: яка свита, такий і король. Цю думку ми і прагнемо донести до очільника «Укрзалізниці»: пане Кравцов, поки поряд із вами корупціонери, вас також будуть вважати корупціонером.
Звертаємося до нового Уряду та персонально до Олексія Гончарука. Пане Прем’єр-міністре, знайдіть, будь ласка, людей, які мають метою економічне зростання «Укрзалізниці» та країни в цілому. Організуйте конкурс на «Укрзалізниці» або відшукайте у своєму проекті «Кадровий резерв України» (kr.org.ua) гідних кандидатів.
Якщо залишаться вказані корупціонери, вам доведеться тягнути їх на своїх плечах. А економіка країни не зможе розвиватися без якісної дешевої логістики.
Ми віримо в те, що Уряд здатний позбутися корумпованих чиновників. І тоді оновлений колектив зріже стрічку запуску нового економічного локомотиву, якій дасть потужний поштовх у зростанні економіки країни. Народ дуже вірить вашій команді ЗЕ та всіляко буде надавати підтримку.
UPD: останній день Артема Морковкіна на посаді
Стало відомо, що 7 жовтня о 19:40 год. Артем Морковкін опубліков свою декларацію перед звільненням.
З декларацією можна ознайомитися за посиланням.
Читайте також:
Корупція в «Укрзалізниці»: топ-чиновник Олег Назарук і його схеми
Тіньові оборудки в «Укрзалізниці»: Олег Назарук і ТОВ «Вітес»
Куди тягнуть «Укрзалізницю» її «золоті» вагони