192 млн. грн. хочуть викинути псам під хвіст у Києві

Поділитися:

На офіційній сторінці Київської міської ради 06 грудня 2017 року було розміщено новину «У столиці мають намір розпочати будівництво центру захисту тварин» відповідно до якої на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати розглянули міську цільову Програму контролю за утриманням домашніх тварин і регулювання чисельності безпритульних гуманними методами та прийняли рішення про доцільність виділення 192 млн. грн. для захисту (!) безпритульних собак у місті Києві.

 

 

З метою такого захисту запропоновано здійснювати відлов собак, проведення щодо них хірургічного втручання для позбавлення репродуктивної функції (т. з. «стерилізація») та повернення їх на вулиці. Зазначається, що під час попередньої п’ятирічної аналогічної програми такі само дії були здійснені щодо 40 тисяч безпритульних собак, ці заходи виявилися неефективними (проблема не вирішена, собаки бігають), тому цього разу запропоновано виділити ще більше грошей (логічно ж).

 

При цьому так звані «волонтери» восени поточного року здійснили обрахування кількості безпритульних собак в місті Києві і таких виявилось близько 3 тисяч.

 

 

Якщо ж розділити запропоновану суму (192 млн. грн.) на 3 тисячі (кількість собак), то на одну безпритульну собаку (на її так званий “захист”) припадає сума 64 тис. гривень!

 

Такі рішення та дії є банальним розкраданням коштів громади та їх нецільовим витрачанням на плекання та захист біосміття (що, тим більше, неприпустимо, коли в країні іде війна і мають місце кризові явища, зубожіння населення). При чому такі захмарні суми – це вже пряме і цинічне нахабство (треба ж знати міру).

 

Більше того, всі витівки з каліченням тварин та їх зворотнім викиданням на вулиці (в голод, холод, спрагу, до хвороб, глистів, бліх, під колеса автомобілів тощо) підпадають під визначення Закону № 2120-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження гуманного ставлення до тварин)» як вияв жорстокого поводження з тваринами (залишення тварин напризволяще визнано жорстоким поводженням з тваринами з покладенням кримінальної відповідальності за такі дії відповідно до ст. 299 КК України). Ці ж дії визнаються неприпустимими і згідно ст. 3 Європейської конвенції про захист домашніх тварин (яка забороняє покидати тварин).

 

Тому для міськради зараз було б доречним і логічним утриматися від спроби крадіжки коштів і жорстокого поводження з тваринами. Ні про які «повернення на попередні місця мешкання після стерилізацій» (точніше, викидання скалічених тварин на вулиці) не може і йтися, тим більше за 64 тис. грн. за одну собаку.

 

Безпритульні собаки підлягають безумовному відлову та негайній утилізації (евтаназії та переробці санітарними заводами). Відлов та утилізація безпритульних собак вирішує проблему одразу – швидко та ефективно. Вартість таких законних і результативних дій складає всього декілька десятків гривень на одну тварину, і ці дії можливо та слід зробити на існуючій матеріально технічній базі, без всіляких будівництв центрів по захисту нікому не потрібного та шкідливого біосміття.

 

 

Олексій Святогор