Олександр Ретівов
Latest posts by Олександр Ретівов (see all)
Один з ватажків «ЛНР» Аркадій Корнієвський, який особисто катував і вбивав людей, незаконно ув’язнених у підвалах окупованого Луганська, за півроку може бути вільним і не понесе жодної відповідальності. Такий подарунок йому зробив Кремінський районний суд.
07 жовтня 2019 р. Кремінський районний суд Луганської області відмовив у здійсненні спеціального судового провадження та своєю ухвалою зупинив судове провадження у справі за обвинуваченням стосовно Корнієвського Аркадія Юрійовича.
Я також отримав повний текст даної ухвали суду, оскільки є одним з п’ятьох потерпілих у справі. Ви теж зараз матимете нагоду ознайомитися зі змістом цього документу.
Корнієвський обвинувачений у вчиненні особливо тяжких злочинів
Згідно з обвинувальним актом у кримінальному провадженні № 42017000000001204, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.04.2017 р. Корнієвський А.Ю. є підозрюваним у вчиненні низки злочинів, передбачених такими статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 1 ст. 258-3 – створення терористичної групи чи терористичної організації;
- ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 – пособництво, за попередньою змовою групою осіб у плануванні, підготовці, розв’язуванні та веденні агресивної війни;
- ч. 1 ст. 438 – порушення законів та звичаїв війни;
- ст. 257 – бандитизм;
- ч. 4 ст. 187 – розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою, або поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень;
- ч. 3 ст. 262 – викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживанням службовим становищем, вчинене організованою групою, розбій з метою викрадення вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або радіоактивних матеріалів, а також вимагання цих предметів, поєднане з насильством, небезпечним для життя і здоров’я;
- ч. 2 ст. 146 – незаконне позбавлення волі або викрадення людини, вчинене з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням йому фізичних страждань, або із застосуванням зброї, або здійснюване протягом тривалого часу.
Хто такий Корнієвський і де він зараз
Корнієвський Аркадій Юрійович народився 11.11.1969 р. в смт. Краскіно Хасанського району Приморського краю Російської Федерації. Він є громадянином України, має вищу освіту.
До 2006 р. працював в органах Служби безпеки України. Після цього став займатися адвокатською практикою у складі Донецької колегії адвокатів.
Зареєстрований та проживає у м. Луганську за адресою: вул. Перекопська, 125.
Від початку окупації окремих районів Донбасу Аркадій Корнієвський займав посаду «старшого слідчого комендатури». Тобто він належав до кола «керівництва республіки», безпосередньо брав участь у створенні цієї терористичної організації та управління нею. Простіше кажучи, це – не якась бабуся, що виходить на мітинг з російським прапором і починає кликати Хуйла.
Корнієвський вирішував долі людей, зокрема полонених. Він видавав злочинні накази та розпорядження, а це – геть інший рівень, який відрізняє його від рівня відповідальності пересічного луганчанина з проросійською позицією.
У травні – червні 2014 р. Корнієвський вже займав посаду начальника слідчого відділу при «Міністерстві оборони» так званої «ЛНР».
На сьогоднішній день Корнієвський є «прокурором відділу нагляду за дотриманням законів під час здійснення попереднього слідства слідчими прокуратури» у «генеральній прокуратурі» окупаційної «Луганської народної республіки».
Адреса місця його роботи також відома: м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 3.
Клопотання прокурора про здійснення спеціального судового провадження
Відносно Аркадія Корнієвського слідчими Головної військової прокуратури було зібрано достатньо доказів, які підтверджують його участь у скоєнні особливо тяжких злочинів.
Більш докладно історії очевидців цих події, яким пощастило вижити, ви можете дізнатися з документального фільму «Крихка свобода»:
У судовому засіданні, що відбувалося 07.10.2019 р. прокурор заявив клопотання про здійснення спеціального судового провадження стосовно обвинуваченого Корнієвського. Відносно нього проводилося спеціальне досудове розслідування, а сам обвинувачений переховується від суду на тимчасово окупованій території.
Від 06.03.2017 р. Корнієвський оголошений у розшук. Оскільки він вчинив особливо тяжкі злочини, щодо нього, відповідно до вимог статті 297-1 КПК України передбачено можливість здійснення спеціального судового провадження. Корнієвський знав або повинен був знати про розпочате кримінальне провадження відносно нього. На даний час Корнієвський переховується від органів досудового розслідування та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності. Він перебуває на тимчасово непідконтрольній Україні території.
В обґрунтуванні свого клопотання про здійснення спеціального судового провадження щодо обвинуваченого прокурор посилався на вимоги ст. 5 Закону України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції», ч. 5 ст. 139 КПК України та п. 20-1 Розділу ХІ «Перехідні положення» КПК України.
Незважаючи на це, суд прийняв рішення про відмову у задоволенні клопотання прокурора про здійснення спеціального судового провадження стосовно Корнієвського.
Про причини відмови буде сказано далі.
Кузнєцова Т.А. – захисник Корнієвського
Захисник обвинуваченого Кунєцова Т.А. здійснює свої повноваження за призначенням.
У судовому засіданні захисник заперечувала проти здійснення спеціального судового провадження. За її словами, вона не мала жодного побачення й конфіденційного спілкування зі своїм підзахисним, а тому не було погоджено позицію захисту.
Адвокат обґрунтовувала свою позицію тим, що повідомлення про підозру Корнієвському вручено не було. При цьому, на її думку, немає ніяких достовірних даних про те, що обвинувачений знає про розслідування кримінального провадження відносно нього.
Однак наскільки нам відомо, захисник Кузнєцова Т.А., яка брала участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, працює та проживає у м. Харкові.
З Харкова до Луганська легше за все можна дістатися за допомогою автобусів, які ходять щодня та прямують як через територію РФ, так і через територію України. Зокрема в’їзд на окуповану територію здійснюється або через КПВВ Станиця Луганська, або з території РФ – через Красну Талівку.
Звісно, захисник могла відвідувати територію нині окупованого Луганська й там мала зустріч і розмову з Корнієвським. Проблема лише в тому, що в суді не було представлено доказів такої зустрічі, під час якої було досягнуто домовленість щодо позиції захисту.
Втім, для спілкування Корнієвскього із захисником останній навіть не було потреби виїздити кудись, а тим більше – на окуповану територію. Крім того, що сучасні технічні можливості дозволяють робити це не виходячи з дому, Корнієвський також має численних родичів, які живуть у різних містах на території України. Тому на випадок необхідності передавання якоїсь інформації, відомостей, прохань, грошей тощо він може підключити когось із рідних.
Позиція сторони захисту
До недавнього часу адвокат Корнієвскього пані Кузнєцова понад рік просто мовчки сиділа і не брала участь у судових засіданнях. Аж тут, зненацька, вона починає з великим завзяттям включатися у справу – подає клопотання про участь у судових засіданнях у режимі відеоконференцій. До речі, всі її клопотання та їх хронологію нескладно відслідкувати у системі Електронний суд.
Інша справа в тому, хто буде тепер займатися збиранням доказів того, що захисник надавала суду недостовірну інформацію та насправді мала домовленість з Корнієвським.
Військова прокуратура зараз доживає останні дні. Навіть ті слідчі і прокурори, котрі вели справу та після ліквідації Військової прокуратури залишаться працювати на інших посадах в органах прокуратури, вже будуть займатися зовсім іншими справами, але не справою Корнієвського.
Адвокат Кузнєцова у судовому засіданні назвала нічим не підтвердженою інформацію, викладену в рапортах відповідних співробітників про те, що її підзахисний нібито перебуває та переховується на тимчасово непідконтрольній території. На її думку, ця інформація не підтверджена жодними достовірними даними.
Кузнєцова Т.А. зазначила, що їй невідомо, де зараз перебуває обвинувачений і чи взагалі жива ця особа. При цьому вона посилалася на дані про розшук обвинуваченого, надані прокурором, і з яких ідеться про те, що місце перебування Корнієвського невідоме.
На цій підставі захисник просила суд відмовити у задоволенні клопотання прокурора про здійснення спеціального судового провадження. І суд, як не дивно, її прохання задовольнив.
Чим Корнієвський відрізняється від Януковича?
24 січня 2019 р. Оболонський районний суд м. Києва ухвалив вирок у справ колишнього президента Віктора Януковича, яким засудив його до 13 років позбавлення волі.
У кримінальному провадженні відносно Януковича прокурор (так само, як і у справі Корнієвського) також посилався на те, що той обвинувачується у вчиненні злочинів, зазначених у частині 3 статті 297-1 КПК України.
Янукович теж був оголошений у державний розшук, знав про розпочате кримінальне провадження, однак переховувався від суду на території Російської Федерації. Судовий розгляд у кримінальному провадженні стосовно Януковича здійснювався за відсутності обвинуваченого (in absentia).
Однак у справі Корнієвського Кремінський районний суд також чіпляється за принцип in absentia та починає докладно розписувати практику ЄСПЛ у зовсім іншому напрямі.
Сторона захисту у справі Януковича посилалася на те, що йому не було вручено письмове повідомлення про підозру та обвинувальний акт, відтак останній не набув статусу підозрюваного та обвинуваченого, тобто у розрізі п. «а» ч. 3 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Ядвокати Януковича так само наголошували на тому, що він не був повідомлений про характер і причини обвинувачення, висунутого проти нього.
Разом із тим, суд, незважаючи на те, що Янукович жодного разу не брав участі в судових засіданнях, на підставі аналізу доказів і заслуховування доводів сторін визнав Януковича винним у скоєнні інкримінованих йому злочинів.
У справі Корнієвського, що є аналогічною за формою та характером скоєних злочинів, суд пішов іншим шляхом і, відкинувши принцип неупередженості, зайняв позицію захисту.
Суди напрацьовують алгоритми для закриття аналогічних справ?
За справою Корнієвського можна висновувати про те, що суди, передусім ті, де подібні справи розглядаються за принципом «конвеєру», намагаються виробити певні механізми для формально-законного зупинення судового провадження.
Передусім, цим займаються суди, що знаходяться на території неподалік від лінії розмежування у Донецькій та Луганській областях. Там, як відомо, перебуває на розгляді найбільша кількість кримінальних проваджень відносно сепаратистів і терористів.
У світлі останніх подій версія про вироблення судами алгоритмів для «зливання» справ виглядає найбільш імовірною. Зараз, коли на рівні вищих органів влади активізувалося обговорення теми про можливу амністію та недопущення переслідування осіб, які були активними учасниками окупації частини території Донбасу, є всі підстави вважати, що «поховані» кримінальні справи і є частиною такої амністії.
В ухвалі суду, що було наведено вище, докладно розписано мотивувальну частину рішення з посиланням на практику ЄСПЛ. Судячи з того, наскільки масштабну аналітичну роботу було проведено, таке обґрунтування потребувало значних витрат робочого часу та ресурсів.
Зазвичай завдання з підготовки текстів рішень виконують помічники суддів. Вони виконують вказівки судді та складають рішення, ухвали, постанови тощо.
Коли в ухвалі суду кілька сторінок займає докладний виклад правозастосовної практики ЄСПЛ з прикладами з різних країн, то це означає, що вказівку провести такий аналіз давав ні хто інший, як суддя. Тобто суддя (чи колегія суддів) заздалегідь готувалися до постановлення такої ухвали, а тому вже знали, про що там ітиметься, яке рішення буде прийнято і чим воно буде мотивовано.
Далі, після того, як буде постановлено ухвалу про зупинення провадження у справі (а вона оскарженню не підлягає, як вказано у тексті), вона набирає законної сили.
Фактично справа на цьому закінчується, і ось чому.
Орган досудового слідства припиняє своє існування
Головна військова прокуратура ГПУ, якою від самого початку здійснювалося кримінальне провадження у справі Корнієвського, зараз перебуває у стані ліквідації.
23 вересня 2019 р. Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою України Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури».
Від дня набрання чинності цим Законом військові прокуратури, прокурори та слідчі військових прокуратур припиняють виконувати свої повноваження у порядку та строки, визначені Генеральним прокурором.
Питання подальшого досудового розслідування у кримінальних провадженнях, які на день набрання чинності цим Законом здійснюються слідчими військових прокуратур, вирішується відповідним прокурором з дотриманням вимог частини п’ятої статті 36, пункту 1 розділу XI «Перехідні положення» КПК України та з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Після прийняття прокурором рішення про доручення здійснення подальшого досудового розслідування передача кримінальних проваджень до визначеного ним органу досудового розслідування здійснюється невідкладно. Забезпечення організації та процесуального керівництва у переданих кримінальних провадженнях, діяльність з представництва інтересів держави в судах, вирішення інших пов’язаних із цим питань здійснюються з дотриманням вимог законодавства та особливостей, визначених Генеральним прокурором.
За півроку Корнієвський може бути вільний?
А тепер уважно читаємо останню сторінку ухвали суду.
Кремінський районний суд відмовив у задоволенні клопотання прокурора про здійснення спеціального судового провадження у справі Корнієвського.
Одночасно суд оголосив розшук Корнієвського, зазначивши, що його місце перебування невідоме, хоча на початку – на першій сторінці документу, чітко вказано адресу й те, що Корнієвський зареєстрований за місцем проживання.
Суд прийняв рішення зупинити судове провадження у справі Корнієвського на час розшуку. При цьому суд задовольнив клопотання прокурора про затримання з метою приводу підозрюваного для участі у розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу.
А тепер – найцікавіше. Ухвала втрачає силу з моменту:
- приводу підозрюваного, обвинуваченого до суду;
- закінчення строку дії ухвали, зазначеного в ній, або закінчення шести місяців з дати постановлення ухвали, в якій не зазначено строку її дії;
- відкликання ухвали прокурором.
В ухвалі строку дії не вказано. З цього випливає, що вона залишатиметься чинною впродовж шести наступних місяців, починаючи від дня постановлення, тобто від 07.10.2019 р. Строк її дії закінчиться у квітні 2020 р.
Хто здійснюватиме розшук Корнієвського?
В ухвалі суду зазначено, що її виконання (в частині розшуку і затримання з метою приводу для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу) доручено Департаменту контррозвідки СБ України.
Водночас у розшукових обліках на сайті СБ України Корнієвського нам знайти не вдалося.
Щоправда, відомості про його розшук є у базах МВС України. До речі, там усі відомості зазначено російською.
Різне відтворення прізвища Корнієвський – Корниевский, а також імені може значно ускладнити або взагалі унеможливити розшук підозрюваного, на що ми вже звертали увагу.
Контроль за виконанням ухвали було покладено на Головну військову прокуратуру Генеральної прокуратури України. Даний орган зараз перебуває у процесі ліквідації. Чи було це відомо суду на день постановлення ухвали? Суд не міг про це не знати, адже відповідний закон було ухвалено за два тижні до проведення судового засідання у справі.
Його працівники на теперішній час проходять атестацію, за результатами якої буде вирішуватися питання про їх призначення на інші посади в органах прокуратури.
Ті слідчі, котрі працювали у справі Корнієвського, збирали докази та виконували іншу роботу, більше не матимуть відношення до цього провадження.
Якщо протягом півроку, як зазначено в ухвалі, Корнієвського не буде затримано (а ми розуміємо, що цього так і не станеться), то після закінчення терміну її дії нікому буде займатися відновленням провадження у справі.
Як «зливали» справу Корнієвського
Перше, на що варто звернути увагу – це не перше рішення за даною кримінальною справою. До того, як суд апеляційної інстанції прийняв рішення передати справу Корнієвського до Кремінського районного суду, вона протягом року перебувала у Сватівському міському суді Луганської області.
Провадження, хоч і повільно, але все ж таки здійснювалося відділом Головної військової прокуратури ГПУ. Принаймні, тоді суд не робив спроби його зупинити.
Аналогічні клопотання прокурора тоді суд задовольняв: суд оголошував розшук Корнієвського. Йому вже було визначено запобіжний захід, який має бути застосований до нього у разі затримання – тримання під вартою. І, що головне, була чітко визначена підсудність справи й те, що справа підлягає розгляду за спрощеною процедурою (спеціальне судове провадження).
Після того, як Сватівський міський суд вчинив відвертий саботаж, а саме розкрив особисті дані потерпілих, включаючи відомості про їх теперішнє місце проживання та виклав це все у листі на адресу Корнієвського, нам вдалося з’ясувати, хто і навіщо намагається провалити справу:
Кто саботирует уголовное дело по обвинению палача «ЛНР» Корниевского?
Тепер, зі зміною політичної кон’юнктури, – і це важливо розуміти, адже йдеться не лише про справу Корнієвського, а й про всі інші подібні справи сепаратистів і терористів, – тепер усі вони, наче за змахом «чарівної палички», починають розвалюватися.
Амністія по-новому
Що ми бачимо сьогодні? Єфремов – на волі, його було звільнено під особисте зобов’язання. Якщо хто забув, то Єфремов, представник «Партії Регіонів», був одним із засновником так званої «Луганської народної республіки», а також її ідейним натхненником.
Крім того, він був співавтором відомих диктаторських законів часів Майдану – йдеться, зокрема, про закони від 16 січня 2014 р.
Тепер Єфремову визначено запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, також на нього покладено обов’язки з’являтися за викликом до суду тощо.
Гаразд, припустимо, він буде сумлінно відвідувати судові засідання, адже з такою «армією» адвокатів йому абсолютно нічого не загрожує.
Інше питання в тому, чим він займатиметься далі, й чи не стане вдаватися до залякування й тиску на свідків. Чи не буде він намагатися фізично усунути фігурантів, на свідченнях яких побудовано обвинувачення у його справі?
І тут ми якраз підходимо до справи Корнієвського.
Обвинувачення у його справі також побудовано на основі свідчень п’ятьох потерпілих, одним з яких став я.
П’ятеро потерпілих, чиї життя тепер поставлено під загрозу
Потерпілими у справі Корнієвского є п’ятеро українців, які пройшли тортури та катування та були незаконно позбавлені волі та утримувалися у підвалах окупованого Луганська.
Одним з цих людей є ваш покірний слуга.
Враховуючи можливості та знаючи про зв’язки Аркадія Корнієвського з іншими терористами, нескладно спрогнозувати його подальші дії. Корнієвський займає у так званій «ЛНР» не якусь рядову посаду, а має достатні важелі, засоби та ресурси для того, щоб фізично усунути тих, хто давав свідчення проти нього.
Тому всім п’ятьом свідкам загрожує смертельна небезпека. Відносно них навіть не було вжито заходів щодо забезпечення особистої безпеки. Зараз вони абсолютно не захищені.
Фактично ці люди – це п’ятеро безхатченків, колишніх полонених, які втратили дім та все майно і тепер їм нікуди повертатися.
Ми зараз тиняємося по орендованих квартирах у різних містах. У випадку розправи нашого зникнення ніхто не помітить. І справа тоді остаточно розвалиться.
Чому Корнієвський ніколи не постане перед судом
Втім, справа розвалиться навіть і без фізичного усунення свідків і постраждалих. Оскільки провадження у справі зупинено, а сам Корнієвський перебуває на непідконтрольній території, то він не постане перед судом вже ніколи.
Адже не слід забувати і про амністію, яку гарантуватиме таким, як Корнієвський, новий закон.
Рішення Кремінського районнного суду від 07.10.2019 р. фактично створює прецедент, на основі якого всі злочинці, чиє місце проживання не встановлено чи визначено як перебування на території, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють своїх повноважень (іншими словами, у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської області, а також Автономної Республіки Крим), відповідно, можуть так саме апелювати до цього рішення.
Немаловажною обставиною є й те, як сумлінно підійшов суд до викладення мотивувальної частини ухвали. Сам документ міститься на 6 аркушах. На трьох із них наведено багато посилань на практику Європейського суду з прав людини (далі – ЄСПЛ). Там докладно проаналізовано схожі обвинувачення та наведено позицію суду.
Цікаво, з яких пір суд першої інстанції став приймати на себе обов’язки сторони захисту, здійснюючи таку ґрунтовну дослідницьку роботу й аналіз практики ЄСПЛ? Більш впливового «захисника» у Корнієвського ще ніколи не було та не буде, адже в даному випадку його адвокатом став суд. І це при тому, що формально інтереси обвинуваченого у справі представляє на безкоштовній основі державний захисник, якого було призначено.
Яким може бути новий закон про амністію для учасників подій на Донбасі
У новітній історії України вже була практика здійснення амністії осіб, які брали участь у ти чи інших подіях. Наприклад, ухвалений 21 лютого 2014 р. Закон України «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань…», автором якого є тодішній в.о. голови Верховної Ради України О. Турчинов, звільнив від кримінальної відповідальності осіб, які були учасниками масових акцій протесту, що розпочалися 21 листопада 2013 р.
Зокрема йдеться про осіб, які були підозрюваними або обвинуваченими (підсудними) у вчиненні в період з 21 листопада 2013 року по день набрання чинності цим Законом включно дій, які містять ознаки кримінальних правопорушень, передбачених статтями 109, 112, 113, 121, 122, 125, 128, 129, 146, 147, 151-1, 161, 162, 170, 174, 182, 185, 186, 187, 189, 194, 195, 196, 197-1, 231, 236, 239, 241, 255, 256, 257, 258, 258-1, 258-2, 258-3, 258-4, 258-5, 259, 260, 261, 264, 267, 270, 270-1, 277, 279, 280, 286, 289, 291, 293, 294, 295, 296, 304, 325, 335, 336, 337, 341, 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350, 351, 352, 353, 355, 356, 376, 377, 382, 386, 396, 436 Кримінального кодексу України, за умови, що ці дії пов’язані з участю у масових акціях протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 р.
Зараз командою Президента України Володимира Зеленського ведеться активна робота щодо розроблення нового законопроекту про амністію, в якому буде враховано положення формули Штайнмаєра.
Якщо цей закон матиме аналогічний зміст і форму, то після його ухвалення тяжкість злочинів, скоєних терористами, не буде мати жодного значення.
Решта законів про амністію, котрі стосуються загальнокримінальних злочинів та раніше були ухвалені Верховною Радою України, передбачають низку умов і обмежень, про які всі знають.
Це, насамперед, скоєння злочину невеликої тяжкості або вперше, відбуття більшої частини призначеного судом покарання, наявність інших умов (стан здоров’я, перебування на утриманні неповнолітніх дітей), які надають право на амністію тощо. Простіше кажучи, не може бути амністії для осіб, які скоїли тяжкі й особливо тяжкі насильницькі злочини, у тому числі терористичні акти і злочини проти миру та безпеки людства.
Скоро відносно Корнієвського буде заборонено переслідування?
Це все стосується загальних підстав для амністії, тому й відповідні закони також є типовими. У разі ж, коли закон про амністію є спеціальним, то він визначає підстави для амністії не за тяжкістю скоєних злочинів, а за участю у певних подіях. Якщо активно обговорюваний нині законопроект про амністію сепаратистів і терористів, які брали участь у подіях, які розпочалися від 2014 р. з окупацією АРК та окремих районів Донецької та Луганської областей буде складено за аналогією (чи повністю списано, з деякими змінами формулювань) з тексту попереднього закону про амністію учасників Революції Гідності, а саме до цього і йде, то тим самим буде знижено значущість і тяжкість цих діянь, їхній вплив і нівельовано їхні наслідки.
Вбивця Корнієвський, який на початку окупації був старшим слідчим «комендатури» так званої «ЛНР» особисто керував усім, що відбувалося у підвалах захопленої Луганської ОДА та в інших приміщеннях, де утримувалися заручники. Корнієвський віддавав відповідні накази та розпорядження. Він особисто під час допитів катував полонених українців. Його руки по лікоть у крові невинно замучених до смерті людей.
Завтра Корнієвський стане одним з багатьох інших – просто особою, що буде амністована за діяння, оскільки він має відношення до певних подій на Донбасі, але відповідно до закону не нестиме за них жодної відповідальності, а його переслідування буде заборонено.
А потім, закономірно, нова влада лише розведе руками та звично скаже щось на кшталт: «ну, ви ж бачите – злочинна влада попередників завалила справу. Корнієвський і так стане невинним. Так чому б нам не використати цього «невиновного» для того, щоб вкторе заявити про те, що Україна виконує Мінські угоди та гарантує недопущення переслідувань…».