Олексій Святогор
Latest posts by Олексій Святогор (see all)
- «Спеціальне тактичне спорядження» – мімікруючі пройдисвіти (документи) -
- «Спеціальне тактичне спорядження» (ТОВ «СТС») – не тільки шахраї, але й «ухилянти» (документ) -
- Повернути своїх: від слів до дій у процесі обміну ув’язненими -
- Саботаж мобілізації в ДУ «Полтавська виправна колонія (№ 64)» -
- Передавання засуджених і ув’язнених із тимчасово окупованих територій до України -
Василь Бутнару, що переніс операцію та насилу може пересуватися, сьогодні вночі був підданий катуванню у Боярці з боку працівників Києво-Святошинського відділу поліції та обласного “Беркуту”, які прикували чоловіка наручниками у позі розіп’яття.
Чи є в Україні тортури? Гадаєте, немає? Помиляєтеся. Вчора (сьогодні опівночі з 23 на 24-те вересня) закінчився термін перебування мого друга, відомого молдавського дисидента і правозахисника, журналіста Василя Бутнару під вартою.
Історія Василя Бутнару
Василь перебував у спецпалаті лікарні швидкої медичної допомоги (ЛШМД), куди його доправили із Київського слідчого ізолятора № 13 у зв’язку з необхідністю проведення операції. Чоловік страждає на гострий гнійний ішіоректальний парапроктит.
Йому було проведено операцію Габріеля. Після оперативного втручання Василь перебував у такому стані, в якому не міг обходитися без сторонньої допомоги. Чоловік утратив здатність самостійно пересуватися. Кожен рух завдає болю, і він може лише стояти (й те лише впродовж кількох хвилин для відправлення природних потреб) або лежати.
Отже, сьогодні опівночі термін утримання під вартою Василя Бутнару завершився. Конвой відчиняє двері спецпалати й випускає Василя. Конвойні розходяться по домівках – їм там робити більше нічого.
Василя перевели до звичайної палати, тому що попереду в нього – тривала процедура реабілітації. Але як тільки варту було знято, з’явилися працівники Києво-Святошинського районного управління Національної поліції Київської області. Виходить, що вони з Київської області поїхали крізь весь Київ до Дніпровського району.
“Затриманий” у Боярці за хвилину після звільнення з-під варти в Києві
Працівники поліції оголошують, що Василя затримують (точніше, вже затримали) аж у Боярці. Все відбувалося за одну хвилину після того, як він був звільнений з-під варти у Києві.
Тепер йому інкримінують низку “страшних” кримінальних злочинів, серед яких найпікантнішим є водіння автомобіля у стані сп’яніння у Молдові. До цього Василь Бутнару відбув в Україні 4 роки під вартою, поки тривало судове слідство в іншій справі.
Коли він їздив у Молдові на автомобілі та при чому тут Києво-Святошинське районне управління поліції у Дніпровському районі Києва?..
Я прийшов не тільки, як захисник, але і як товариш, аби принести Василю теплі речі та білизну. В палаті холодно, а в Україні він не має родичів – усі в Молдові, і тут більше нікому про нього піклуватися.
Після оголошення про затримання Василя Бутнару його і мене, оскільки я захищаю його інтереси як адвокат, разом вантажать у машини й доправляють до Боярки – до управління поліції.
Дорогою Василь непритомніє. Його завозять до лікарні, приковують до носилок, зачитують протокол затримання. Тут варто зауважити, що Василь Бутнару – молдаванин, він не володіє ані російською, ані українською мовами, тому підстави затримання йому взагалі незрозумілі. Після зачитування протоколу його помістили до спецпалати.
“На животі чи на спині?”: затриманому дозволили обрати позицію для розіп’яття
Спецпалата оснащена віконними ґратами, такі само ґрати встановлено на виході, але “задля безпеки” Василя приковують наручниками до ліжка. Як пояснили працівники поліції, це було зроблено “відповідно до наказу”.
Василя Бутнару прикували двома наручниками у вигляді “розіп’яття” – і щоб “надійніше”, і “щоб мучився”. Особливо вражає те, що ці заходи було застосовано до тяжкохворої людини у післяопераційному стані, а працівники поліції бачили, як чоловік буквально корчиться від болю. В такому положенні йому довелося перебувати до самого ранку.
Щоправда, йому дали вибір – як він хотів би бути розіп’ятим: на животі або на спині. Незважаючи на стан затриманого та заґратовані вікна і двері, поліцейські все одно прикували його наручниками.
Кримінальна відповідальність за катування
Згідно норми ст. 127 Кримінального кодексу України катування, тобто умисне заподіяння сильного фізичного болю або фізичного чи морального страждання шляхом нанесення побоїв, мучення або інших насильницьких дій з метою примусити потерпілого чи іншу особу вчинити дії, що суперечать їх волі, у тому числі отримати від нього або іншої особи відомості чи визнання, або з метою покарати його чи іншу особу за дії, скоєні ним або іншою особою чи у скоєнні яких він або інша особа підозрюється, а також з метою залякування чи дискримінації його або інших осіб карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.
Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
Читайте також:
Рекомендации в случае вашего задержания
Вывеска новая, а методы старые
Киевский следственный изолятор (№ 13). О тюремном быте