Суддя на фронті: як Колегаєва уникає відповідальності за допомогою ЗСУ

Поділитися:

Дивно спостерігати за псевдопринциповістю окремих представників судової влади, які діють за принципом «друзям – усе, ворогам – закон». Одним з яскравих прикладів цього (з усіх боків) є суддя (поки що) Деснянського районного суду міста Києва Колегаєва Світлана Вікторівна.

 


 

Про ДТП, скоєне суддею Колегаєвою у стані алкогольного сп’яніння

 

Влітку 2021 року численні ЗМІ повідомляли, що суддя Деснянського районного суду міста Києва Колегаєва С.В., перебуваючи за кермом у стані глибокого алкогольного сп’яніння, спричинила ДТП. Цю подію не вдалося приховати завдяки принциповості поліцейських та увазі громадськості, включаючи журналістів нашого видання. У мережі достатньо відео з місця затримання, на яких видно, що Колегаєва була п’яна, дезорієнтована та не розуміла, чому їй, поважній судді, не можна їздити після вживання значної кількості алкоголю. Вона погрожувала поліції та скаржилася на нерозуміння з боку оточуючих її «потреб, як жінки, що має право».

 

Суддя Деснянського суду Колегаєва

Деснянський районний суд міста Києва

 

Попри супротив, Колегаєву було освідувано компетентними лікарями, і, незважаючи на спроби уникнути відповідальності, її було притягнуто до відповідальності. Рекомендуємо ознайомитися з постановою за посиланням, аби побачити, як вона разом з адвокатами намагалася уникнути відповідальності, висуваючи абсурдні аргументи, такі як: «а доведіть, що в Києві є вулиця (а не проспект) Маяковського, а на ній будинок 5-в».

 

Попри всі ці процесуальні «викрутаси», Оболонський районний суд міста Києва прийняв справедливе рішення, позбавивши Колегаєву водійських прав на рік. Варто ще раз наголосити на тому, що ця принциповість суду є наслідком громадського розголосу та уваги суспільства до ситуації.

 

Позиція Вищої ради правосуддя

 

Цінність права та правової системи полягає в її послідовності. Якщо певна особа через свою поведінку та моральні якості не може обіймати певну посаду, то питання її відповідальності має бути поширене на інші сфери соціальної взаємодії. Педофіли не можуть бути шкільними вчителями, зоофіли – ветеринарами, а п’яниці й хабарники – суддями. Для суспільства має значення публічний імідж та його виховний вплив.

 

Тому я звернувся до Вищої ради правосуддя із заявою про звільнення Колегаєвої з посади судді через невідповідність її моральних якостей посаді. Ми розуміємо, що порушення можуть бути різними. Можна не розрахувати дорожню обстановку та на слизькій дорозі легко пошкодити сусідню машину. Але свідомо, «нализавшись» до втрати свідомості, їздити містом, ризикуючи життям пішоходів – це занадто.

 

Вища рада правосуддя відкрила провадження, але невдовзі зупинила розгляд справи, оскільки Колегаєва… мобілізувалася до лав Збройних Сил України й нібито несе тяжку службу в окопах. Це унеможливлює її повноцінний захист від звинувачень у недоброчесності. Примітно, що призов був проведений через Дніпровський районний у місті Києві ТЦК та СП, хоча Колегаєва проживає і зареєстрована в Оболонському районі Києва. Це цікаве «корупційне» питання, до якого ми ще повернемося.

 

Колегаєва заявила, що бажає особисто постати перед ВРП та надати пояснення, з чим ВРП погодилася. Однак, які особисті пояснення може надати Колегаєва, при наявності судового рішення про її причетність до п’яного водіння? І як ці пояснення можуть змінити судове рішення – залишається незрозумілим. Справа в тому, що Колегаєва до розгляду справи залишається суддею (навіть мобілізованою). На неї поширюються всі гарантії та пільги, включаючи отримання заробітної плати (понад сто тисяч гривень на місяць) і право на відставку з довічним пенсійним утриманням.

 

Чим займається Колегаєва у військовій частині

 

Звільнення з посади з мотивів непорядності та недоброчесності зруйнує тепленьку кар’єру суді, змусить її заробляти на проживання чесним трудом юриста (або не зовсім чесним, як то кажуть, понижено соціально відповідальним, що в силу особистісних даних буде не зовсім легко).

 

При цьому збігають строки звільнення за порушення правил та принципів суддівської етики. Це саме те, на що сподівається Колегаєва та її адвокати. Тому для збереження посади варто і зголоситися до окопів.

 

Колегаєва – формально висококваліфікований фахівець у галузі права. Це означає, що вона, ймовірно, займатиметься технічною, паперово-бюрократичною роботою у військовій частині, отримуючи за це значну свободу та статус «сам собі начальник».

 

Розмірковуючи так, ми з превеликим подивом дізналися, що відносно Колегаєвої Шевченківським районним судом міста Києва днями ухвалено аж дві постанови, якими визнано, що вона два дні поспіль у червні місяці четвертого числа та наступного дня, п’ятого числа вже на службі у військовій частині о дев’ятій годині ранку була помічена у стані алкогольного сп’яніння понад 2 проміле.

 

2 проміле – це стан сп’яніння сильніший за середній, але ще не алкогольне отруєння. Що таке бути п’яним понад 2 проміле о 9 годині ранку? Це означає, що Колегаєва або ж вранці вже встигла «поправити здоров’я», або ж на ніч його поправила так, що ледь була жива (ввечері перебувала у стані алкогольного отруєння, яке до ранку трохи зменшилося завдяки метаболізму).

 

Як це могло статися?

 

Це означає, що Колегаєва регулярно вживала алкоголь, будучи непритомною навіть на місці служби. Вочевидь, вона настільки «замахала» керівництво, що воно вирішило діяти жорстко, не побоявшись розголосу.

 

Якщо б Колегаєва раз чи два на місяць дозволяла собі розслабитися і зранку була трохи «хворою», то цього, можливо, ніхто б і не помітив. Але регулярне зловживання алкоголем свідчить про серйознішу проблему.

 

Цікаво, що Колегаєву таки притягнули до відповідальності колеги-судді, які могли б спробувати «позбутися» справи, шукаючи формальні причини для її закриття.

 

Чому ж Вища рада правосуддя поводиться як дешева повія з окружної дороги, дослухаючись до адвокатів, які заявляють про необхідність відкласти засідання, оскільки «нашєй клієнткє ніабхадіма падгатовіться і ана хатіт лічна прінять участіє в прідоставлєнії паяснєній, но січас ана в гарящєм танкє на пірідавой чіжіло ваюіт і патаму засіданіє нужна атлажіть і астанавіть, допокедова ні акончітся вайна»?

 

Це що за гра в одні ворота? Що це за знущання над суспільством та законом? Хіба суддя Колегаєва має «голубу кров» і статус, який дозволяє їй безкарно плюндрувати імідж суддівської влади та Збройних Сил України?