Бахва Гогебашвілі
Latest posts by Бахва Гогебашвілі (see all)
Марина Суркова разом зі своїми спільниками вчиняє низку злочинів. Поліція Харкова відкриває кримінальне провадження, але розслідуванням справи не займається, оскільки вже давно «лягла» під сектантів ШЄП і покриває їх.
До теперішнього часу Основ’янським ВП ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12019220060000913 за фактом проникнення та умисного викрадення тварини з території комунального підприємства «Центр поводження з тваринами» (далі – КП «ЦПТ»). Підприємству було завдано матеріальну шкоду. Крім того, було спричинено і моральну шкоду його працівникам.
Після того, як з’являється кримінальне провадження, має розпочинатися, відповідно, досудове розслідування. А от як воно здійснюється і чому починає «гальмувати» – це найголовніше питання.
Серед фігурантів справи – сумнозвісна псевдозооактивістка Марина Суркова. Про її афери, спонсорів і справжні причини несамовитої боротьби проти комунального підприємства ми вже розповідали.
Тому сьогодні варто донести до широкого загалу додаткові факти, що наочно показують, як Суркова і компанія завдяки дружбі з адептами ШЄП отримали від поліції карт-бланш на скоєння подальших злочинів.
Працівники КП «ЦПТ» діяли відповідно до закону
Згідно з ч. 1 ст. 24 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» собаки, незалежно від породи, належності та призначення, у тому числі й ті, що мають нашийники з номерними знаками і намордники, але знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, вважаються безпритульними і підлягають вилову.
Ця історія розпочалася 06.03.2019 р., коли на електронну адресу відділу відлову тварин КП «ЦПТ» надійшла заявка: біля прохідної ВП «Харківська дистанція колії» філії «Південна залізниця» знаходяться безпритульні собаки, що загрожують здоров’ю людей.
У зв’язку з цим 22.03.2019 р. за вказаною адресою була направлена бригада з відлову тварин.
Однак бригаді того дня не вдалося відловити тварин. Тому за кілька днів – 29.03.2019 р. за цією ж адресою вони виїхали повторно, і там виловили одну безпритульну собаку.
Під час відлову тварини незнайома жінка, як зрозуміли спеціалісти з відлову – охоронниця ВП «Харківська дистанція колії» філії «Південна залізниця», чинила перешкоди працівнику підприємства. Жінка смикала його за одяг і хаотично наносила йому удари по спині та в область потилиці. З метою запобігання конфлікту після відлову тварини бригада одразу покинула місце відлову.
Після відлову тварини на телефон диспетчера КП «ЦПТ» зателефонувала жінка, яка повідомила, що за адресою, де щойно побувала бригада, була відловлена її власна тварина – собака, та вимагала негайно її повернути. Порядок видачі тварини із карантину вона дослухати не захотіла.
«Тобі кінець. Всім вашим виродкам влаштуємо розправу»
О 12 год. 35 хв. на мобільний номер директора КП «ЦПТ» Юлії Шаповалової з телефонного номеру 097-254-61-76 зателефонував невідомий чоловік, який із застосуванням нецензурної лексики заявив дослівно таке:
«Шаповалова, сука, твои ловцы вырвали собаку из рук пожилой женщины, поэтому тебе конец. Жди. Мы сейчас соберем общественность и тогда тебе и всем вашим выродкам устроим расправу».
Так співпало, що коли надійшов дзвінок з погрозами, Юлія Шаповалова перебувала у приміщенні Департаменту житлового господарства Харківської міської ради. Під час розмови вона включила гучномовний динамік, тому все сказане чули працівники Департаменту житлового господарства, а також працівники КП «ЦПТ».
За номером телефону чоловіка (097-254-61-76), що висловлював погрози фізичною розправою, вдалося дізнатися його ім’я. У соціальній мережі Facebook він зареєстрований під іменем (рос.) Чепыгин Александр (Чепигін Олександр).
На його сторінці 29.03.2019 р. було опубліковане відео провокативного та наклепницького характеру, на якому він негативно висловлюється стосовно діяльності працівників Комунального підприємства «Центр поводження з тваринами». При цьому він наводить недостовірну інформацію стосовно дій працівників підприємства, які відловили безпритульну тварину. Звісно, після цього він переходить до закликів об’єднуватися з його групою з метою вчинення заворушень та перешкоджання законній діяльності підприємства.
Заклики підхопили члени групи, зокрема Зоя Савченко: вона радіє з приводу того, що черговий напад на КП буде хорошою нагодою для суду Суркової проти КП.
Заклики подібного характеру з такою ж недостовірною інформацією тоді опублікувала на своїй сторінці у Facebook і Марина Суркова.
Обов’язковим елементом усіх мережевих істерик завжди є капслок, багато знаків оклику та інші емоційні складові – наприклад, як тут:
Про те, для чого це все потрібно та як створюються подібного роду хайпи, ми також розповідали: Разоблачение фейков «зоозащитников».
Незаконне проникнення на територію підприємства
Чепигін і Суркова не обмежилися лише самими закликами перешкоджання законній діяльності підприємства.
30.03.2019 р. о 14 год. 29 хв. на територію КП «ЦПТ» під приводом «посмотреть собачку» потрапили 10 чоловіків та 4 жінки, серед яких були Суркова та Чепигін. Також серед зазначених осіб були присутні Степанов Юрій Миколайович та Кущ Юрій Олексійович, яких працівники підприємства знають, як членів Громадського об’єднання «НаКипело».
На відеозаписі зафіксовано, як зазначені особи о 14:30 увійшли до адміністративного корпусу підприємства, в якому знаходились близько 4 хвилин. Вийшовши з будівлі, вони в агресивній формі вимагали від охоронця відчинити їм двері, що ведуть на територію, де розташовані вольєри з тваринами. Отримавши відмову, четверо чоловіків та троє жінок, включаючи Суркову, Чепигіна та Степанова, перелізли огорожу і потрапили на територію притулку для тварин.
Мабуть, харківські «активісти» брали уроки стрибків через паркан в Анни Куркуріної, котра минулого літа виконала те саме у Миколаєві, де разом з іншими проникла на територію КП «Центр захисту тварин» і побила працівника. За фактом цих подій Інгульським відділом поліції ГУНП в Миколаївській області було порушено кримінальне провадження № 12018150040003492 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу України – хуліганство.
Але повернемося до подій у Харкові. Під час перебування в карантинній зоні «активісти» перешкоджали лікарю ветеринарної медицини виконувати свої службові обов’язки. Йому заважали проводити огляд тварин, а також надати хворій тварині – собаці, необхідну медичну допомогу.
Чепигін, висловлюючись нецензурною лексикою, хватав лікаря за одяг і штовхав. Степанов також нецензурно лаявся на адресу лікаря, замахувався на нього штативом відеокамери, який тримав у руках. А Чепигін, діставши газовий балончик, збирався його застосувати проти лікаря, у зв’язку з чим той був змушений покинути зону притулку тварин.
Зоотерористи біснувалися в карантинній зоні
Потім непрохані гості пройшли до карантинної зони, при вході до якої встановлено інформаційну табличку з написом «Карантин, стороннім вхід заборонено».
Під час перебування в карантинній зоні зазначена група осіб перешкоджали ще одному співробітнику, також лікарю ветеринарної медицини виконувати його службові обов’язки. Чепигін та інші намагалися вхопити його за одяг, чоловіки нецензурно виражалися. Вони відсторонили лікаря від вольєрів з тваринами.
Після цього Суркова, Чепигін, Степанов та інші самовільно відкрили вольєр № 91. Там знаходився собака, що наразі не пройшов карантин: тварину було відловлено за день до описаних подій – 29.03.2019 р.
Вилучивши з вольєру собаку, зловмисники винесли його через центральні ворота за межі території підприємства. Цей момент є на відеозаписі, що було наведено вище.
Викладені вище обставини вказують на те, що в діях Суркової та Чепигіна наявні всі елементи складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 293 Кримінального кодексу України – групове порушення громадського порядку. Крім того, в діях Чепигіна наявні ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 129 КК України – погроза вбивством.
Втручання сторонніх осіб у роботу підприємства спричинило загибель тварин
Дивіться, яка цікава виходить ситуація: зоотерористи б’ють себе п’яткою в груди та демонструють, які вони борці та «рятувальники» тварин. З цією метою вони і проникли на територію комунального підприємства й викрали звідти тварину: мовляв, ми врятували собаку.
Але при цьому вони навіть не думають про те, що одночасно відібрали життя у двох інших тварин. А саме, зловмисники увірвалися до карантинної зони в той час, коли ветеринарний лікар намагався врятувати собаку, що перебувала в тяжкому стані. Оскільки псевдозоозахисники фактично паралізували роботу лікарів, ті не змогли надати допомогу тварині. Собака помер.
Однак і це ще було не все. Внаслідок перебування на території зони карантину одночасно великої кількості людей, які поводилися агресивно по відношенню до лікарів та супроводжували свої дії голосною лайкою, розміщені у вольєрах тварини підняли ґвалт. Дві собаки зчепилися між собою.
Псевдозоозахисники ніяк на це не відреагували. Працівників підприємства вони не підпустили до вольєрів. Через це померла ще одна собака. Як показали результати розтину, причиною загибелі тварини став серцевий напад.
«Активістам» закон неписаний
Суркова, Чепигін та інші псевдозоозахисники, що прибули разом з ними, діяли всупереч вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». В ч. 7 ст. 24 зазначеного Закону передбачено, що виловлені безпритульні домашні тварини протягом семи днів з дня їх вилову обов’язково утримуються на карантинних майданчиках служби або підприємства, що здійснює вилов, і можуть бути повернуті власникам із дозволу ветеринарної установи після пред’явлення реєстраційного посвідчення та оплати вартості витрат на вилов і утримання.
Крім того, у підприємства не було можливості провести повною мірою карантинні заходи, як того вимагають Закони України «Про захист тварини від жорстокого поводження», «Про ветеринарну медицину», «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».
Якщо взяти до уваги той факт, що тварина може бути інфікованою, у майбутньому це може завдати шкоди не тільки тваринам, але і мешканцям Харкова.
Комунальному підприємству було заподіяно майнову шкоду
Дії «активістів» спричинили і майнові збитки для підприємства. Зокрема це фактичні витрати на оплату вартості вилову та утримання собаки (тієї самої, котру вони вкрали). З цього нескладно розрахувати розмір заподіяної матеріальної шкоди – 420 грн., з них:
- 300 грн. – доставлення тварини до притулку;
- 80 грн. – витрати на утримання тварини протягом доби;
- 40 грн. – на ветеринарну обробку (дегельмінтизація, дезінсекція).
Крім того комунальне підприємство втратило вигоду в сумі 530 грн., з яких відлов тварини – 300 грн., чіпування – 80 грн., вакцинація проти сказу – 100 грн., реєстраційне посвідчення на тварину – 50 грн.
Всі обставини незаконного проникнення на територію підприємства, а також обґрунтування розміру заподіяної матеріальної шкоди (майнова шкода – 420 грн., збитки від втраченої вигоди – 530 грн.) було викладено у заяві про визнання потерпілими у межах кримінального провадження.
.
Чому ШЄП-поліція Харкова не розслідує злочини зоосектантів
Однак поліція фактично не займається розслідуванням справи, у проханні визнати потерпілими було відмовлено.
Вірогідно, скоро і провадження буде закрито.
Невже поліцейські бояться купки дегенератів? – спитаєте ви. Ні, не те, щоб вони боялися – тут причина бездіяльності полягає в іншому.
У Харкові поліція давно «заплющує очі» на злочини адептів секти «Школа єдиного принципу» (ШЄП).
Свого часу, на етапі реформування органів поліції (2015 р.) керівник харківського осередку секти Марина Звєрєва прямо поставила задачу: ввести до складу поліції «своїх людей».
Під час подання документів у кандидатів на службу в поліції ніхто не запитує про їх віросповідання. І члени секти охоче кинулися займати вакансії. Не всім, але значній частині ШЄПівців тоді таки вдалося пробитися на посади у патрульній службі та в інших підрозділах поліції.
Неофіційний «юрист» секти ШЄП Дмитро Маковецький налагодив неофіційні відносини з керівництвом поліції Харкова у напрямі залучення патрульних поліцейських до захисту інтересів ШЄП.
Крім того, «юрист» Маковецький, – а його рід занять є таким само, як і в решти нероб і злочинців – «активіст» (ГО «Громадська варта») під виглядом налагодження громадського контролю за діяльністю місцевої поліції навіть зміг отримати фінансовий грант від міжнародного фонду «Відродження» (фонд Дж. Сороса в Україні). Для цього він скористався програмною ініціативою «Права людини та правосуддя».
Як уже багато хто помітили, практично на всіх акціях за «права» тварин або проти хутра і решти склад учасників завжди незмінний. ШЄПівці слугують підставками під плакати й утворюють масовку. Серед організаторів – Марина Суркова, Валентин Бистріченко, Зоя Савченко, Дмитро Маковецький та інші фігуранти, що представляють одні й ті само організації – «Громадську варту», ШЄП, «Лігу допомоги тваринам», «Порятунок тварин» тощо.
Це тільки здається, що наш Харків – настільки велике місто, що тут можна робити все, що заманеться, і це пройде непоміченим. Тут усі знають одне одного. Так само, давно відомо, що ШЄПівці, які працюють у поліції (і не лише у поліції, а й в інших державних структурах і органах місцевого самоврядування), покривають інших.